☝ Руйнівний вплив виливу нафти у Каліфорнії у 1970 році спонукав владу США організувати національний рух з метою привчити й надихнути людей піклуватись про навколишнє середовище. Відтоді дата 22 квітня відома як День Землі.
Сьогодні його відзначає понад мільярд людей у 193 країнах світу як день, коли привертають увагу до потреби зміни поведінки людства, необхідності місцевих, національних та глобальних політичних змін, а також боротьби за чисту планету.
На заняттях з англійської мови тема Дня Землі стане неабиякою знахідкою. Ідей, ресурсів та матеріалів про навколишнє середовище існує сила-силенна. Про деякі з них ми розповідаємо у цьому блозі. Тож обирайте активності з огляду на потреби ваших студентів та піклуйтесь про довкілля разом!
Лексика
Перш ніж зануритися у тему, учні повинні вивчити базові поняття, що стосуються навколишнього середовища. environment, plastic, glass, paper, organic, recycle та інші Презентуйте нову лексику за допомогою контексту, чітких прикладів та ілюстрацій. І звісно, впевніться, що всі учні правильно розуміють значення слів.
Зробити це можна за допомогою лексичних ігор, наприклад, створіть власний пазл у Word Search Creator!
Відео на тему уроку
Альтернативним початком заняття може бути перегляд відео. Але спершу підготуйте учнів. Наприклад, можна поставити кілька питань про те, як людство забруднює планету. стихійні сміттєзвалища, використання пластику, засмічення водойм та відсутність переробки
Оберіть коротеньке відео не більше, ніж на 5 хвилин про негативний вплив людей на довкілля. На YouTube можна знайти безліч роликів на тему, наприклад, від National Geographic. Створіть список ключових слів, які трапляються у відео та ознайомте наприклад, за допомогою презентації та зображень з ними ваших учнів.
Також дайте завдання відповісти на кілька загальних питань під час перегляду відео. Наприклад:
- What is the issue in the video?
- What is the solution?
Після перегляду студенти можуть обговорити свої відповіді, а також запропонувати власні ідеї щодо покращення ситуації. Продовжити заняття можна лексичними іграми та креативними завданнями, про які поговоримо далі.
Три R
Ще однією вдалою темою для перегляду буде відео про три R — reduce, reuse і recycle. Зміст Дня Землі полягає у тому, щоб навчитися зберігати ресурси та зменшувати відходи. Тому надзвичайно важливо познайомити учнів з цими поняттями. Крім того, переваги саме для студентів, які вивчають англійську мову будуть неоціненні:
- поповнення словникового запасу цікавою лексикою, що добре запам’ятовується;
- практика промовляння слів з алітерацією та варіацій голосних літер;
- знайомство з популярною темою в англомовній культурі та інші.
Наприклад, якщо ви навчаєте учнів початкових рівнів, на каналі Happy Learning English в YouTube можна знайти відео Reduce, Reuse and Recycle, to Enjoy a Better Life. Лексика у ньому проста і зрозуміла, а зображення допомагають краще збагнути контекст.
А ось для підлітків та дорослих студентів підійде “PSA Recycling Ad” — відео про переробку пластикової пляшки, яке вчить зменшувати відходи, переробляти сміття та використовувати речі повторно.
Після перегляду можна обговорити важливі питання, а для практики письма, попросіть учнів написати, наприклад, свої міркування та пропозиції щодо кожної літери “R”.
Мистецькі проєкти
Додати трішки фантазії та вмінь ніколи не завадить. Творчість та мистецтво дозволить вашим учням відчути залученість у контекст. Крім того, це буде для них чудовим способом уявити світ, у якому вони хочуть жити.
Проєкти можуть бути якими завгодно, нижче — кілька наших ідей. Однак, щоб отримати більше корисних ресурсів та інструментів для інтерактивних уроків зі своїми учнями, проходьте сучасні курси для вчителів на платформі Grade University!
Постери до Дня Землі
Забезпечте учнів необхідними матеріалами або попросіть принести з дому ватмани, олівці, папір, клей та ножиці. Розділіть студентів на групи та визначте окремі теми для кожної. Наприклад, можна використати тему три R — reduce, reuse і recycle:
одна група малює постер про litter “recycling”, інша — “reusing” things, а третя — про “reducing” waste.
Не забудьте надати список ключових слів якщо є така потреба, з огляду на рівень ваших студентів англійською мовою. Коли постери будуть готові, групи можуть презентувати їх класу, що стане корисною розмовною практикою.
Креативні нагадування
Невеличкі нагадування вимикати світло та сортувати сміття здатні змінити звички та допомогти планеті. Учні молодшого віку та підлітки можуть намалювати кольорові нагадування для приладів, вимикачів та смітників, наприклад: “Turn OFF the lights”; “Throw the PLASTIC in a separate container”; “Choose an ECONOMICAL washing mode” та подібні.
Готові нагадування можна приклеїти в аудиторії або вдома.
Відеопрезентація
Студенти більш просунутих рівнів здатні створити проєкт, який надихатиме інших долучитися до захисту довкілля. Вони можуть підготувати невеличке відео або слайд-презентацію для своїх одногрупників, де покажуть важливість піклування про природу.
Такий проєкт дасть студентам змогу краще засвоїти тему, адже під час підготовки вони досліджуватимуть її ретельніше.
Pinterest пропонує багато інших ідей для творчих завдань до Дня Землі.
«Насіннєві бомби»
Ще одне цікаве заняття на День Землі — створити разом «насіннєву бомбу». Інструкцію можна знайти, наприклад, тут. Рослин багато не буває, тому прикрасьте аудиторію новою флорою. До того ж учням буде цікаво спостерігати за розвитком своїх рослин кожного разу, коли вони повертаються на заняття.
Якщо ваш креатив не зупинити — прикрасьте також горщики для своїх квітів!
Книга про довкілля
Для молодших учнів сторітелінг — це саме те, що треба у такому випадку. Історія навчить дітей піклуватись про планету, дасть змогу зрозуміти, як можна зробити власний внесок — і все це англійською мовою! Більше про переваги сторітелінгу читайте у нашому блозі.
В інтернеті, зокрема на порталі Free Kids Books, можна знайти багато безплатних книжок про довкілля. Також, діти, мабуть, знайомі з історією про Лоракса. На сайті автора книги існує цілий проєкт до Дня Землі з безплатними іграми та розмальовками для молодших учнів. Беріть на озброєння!
Подкасти
Студенти старшого віку оцінять залучення сучасних технологій та можливість попрактикувати Listening завдяки подкастам. На тему охорони навколишнього середовища матеріалу існує безліч.
Наприклад, The Sustainable(ish) Podcast про внесок кожної людини у захист довкілля або The Hopecast by Jane Goodall про унікальний досвід нараторки та інтерв’ю з обговоренням проблем збереження природи та їх вирішення.
Використовувати подкаст на занятті з англійської мови можна найрізноманітнішим чином:
- на основі подкасту можна створити вправи на кшталт fill-in-the-blank;
- дебати та рольові ігри після прослуховування подкасту;
- подальша робота у парах з проведенням власних інтерв’ю на тему захисту природи
- та будь-які інші активності, які підкаже ваша фантазія.
Природне середовище
Досліджувати природу найкраще у самому середовищі. Якщо ви маєте можливість провести заняття, зокрема у парку, кращої нагоди годі й шукати. Повірте, ви знайдете безліч цікавих активностей!
Полюємо на скарби
Для молодших учнів створіть список слів, які слід вивчити. Поясніть слова у класі та роздайте роздруківки зі словами та картинками кожному учню. Нехай вони знайдуть у природі: flower, bug, cloud, grass, rock, tree, spider web та інше.
Можна навіть влаштувати змагання, хто знайде більше предметів або зробить це швидше за всіх.
Наприкінці обговоріть важливість кожного елементу природи та як піклуватися про них!
Збираємо сміття
Так можна вбити двох зайців: і англійську попрактикувати, і природі допомогти. А ще більше користі цьому завданню додасть ведення статистики. Попросіть учнів записати, яке сміття вони знайшли й де, а потім проаналізуйте результати та обговоріть, як можна розв’язати проблему.
Насправді існує навіть додаток, який був створений саме для цього. Litterati допомагає збирати сміття та запобігати засміченню територій. Протестуйте самі!
Саджаємо дерево
Насамкінець, можна допомогти довкіллю реальною справою. У світі повсякчас встановлюють нові рекорди з висадки дерев. Якщо ви давно мріяли стати частиною більшої мети, тоді залучайте студентів та посадіть разом дерева.
Не забудьте підготуватися та перегляньте ці поради.
Більше ідей, матеріалів, планів занять та ігор про навколишнє середовище ви знайдете за посиланням. Тепер ви маєте повний арсенал для підготовки заняття до Дня Землі. До того ж, якщо ви прагнете отримати міжнародну кваліфікацію, яка дозволяє навчати дорослих, запрошуємо підготовувати до delta разом із Grade!
Сподіваємось, наші ідеї припали вам до душі!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)