📝 Вивчати граматику складно і дітям, і дорослим, але можливо. Важливо розуміти, що діти по-іншому навчаються, а їх мозок по-іншому обробляє інформацію, особливо мови. Це слід враховувати під час підготовки до занять.
Якщо, наприклад, дорослі часто самостійно обирають вивчати англійську, то молодші школярі зазвичай роблять це, тому що англійська входить до шкільної програми або тому, що за них обирають батьки.
Мовні центри у мозку дитини розвиваються до пізнього підліткового віку. Діти вивчають рідну мову, обираючи найбільш релевантні слова в контексті власного досвіду. “Мама”, “тато”, “баба” — найпоширеніші слова, які діти вивчають першими.
Відомо, що незадовго до досягнення статевої зрілості діти проходять через лексичний вибух, коли мозок перемикає передачі, готуючи себе до дорослого життя. Діти, особливо дошкільного віку, навчаються через багаторазове повторення в контексті, що є запорукою прогресу. Це свідчить про те, що вони вивчають мову найкраще, коли вона є значущою та доречною.
Як це впливає на вибір завдань для наших маленьких студентів? Ось деякі рекомендації:
- орієнтуватися потрібно на зміст, а потім на форму граматики чи лексики;
- посилюйте увагу на граматичних формах через максимальне повторення;
- підбирайте завдання, які відповідають віку студентів;
- завдання мають зображати те, що може знадобитися нашим студентам у реальному житті;
- підбирайте завдання, які є цікавими та одночасно складними, відповідно до когнітивного розвитку учнів.
Пам’ятайте: те, що працює для дорослих, не завжди буде працювати для дітей. Це означає, що традиційні практичні завдання, які ви, можливо, успішно використовували, можуть мати обмежене застосування для молодших школярів.
Частини мови
Діти добре реагують на мультисенсорний підхід до навчання. Виконання певних дій та рухів допомагає їм зміцнити розуміння певних концепцій.
Мультисенсорний підхід у навчанні Як каже Вікіпедія — технологія навчання з опорою на канали сприймання усіх органів чуття: слуху, зору, дотику, нюху, смаку, що сприяє легшому сприйманню і запам’ятовуванню нового матеріалу.
Чудова гра, у яку можна пограти зі студентами, полягає в тому, щоб на кожну частину мови придумуємо різні дії. Наприклад, покласти руки на голову — іменник, наприклад: chair, cap стрибати на місці — дієслово, наприклад: run, jump або торкнутися кінчика носа — прикметник. наприклад: hot, happy Коли ви пропрацюєте кожну дію кілька разів, назвіть слово та попросіть студентів виконати правильну дію. Якщо ви граєте в групі, заохочуйте кожного гравця виконувати дії якомога швидше, до того ж виграє найшвидший гравець. Концепція гри подібна до “Simon Says”.
Чотири кути
Ця гра підійде практично для будь-якої граматики. Позначте кожен кут в класі літерами A,B, C, D. Далі ставте запитання студентам і давайте чотири варіанти відповіді (A-D), проєктуючи на дошці. Учні переходять до будь-якого кутка, де позначено правильну, на їхню думку, відповідь. Той, хто біжить не в той кут, сідає на своє місце. Якщо всі відповідають правильно, остання людина, яка дійде до кута, виходить з гри.
Ви також можете грати в цю гру, не проєктуючи відповіді на дошку. Просто позначте кожен куток вашої кімнати відповіддю, і нехай учні біжать до правильної. Гра чудово підходить для повторення часів дієслова, прийменників тощо.
Slap
Цю гру можна адаптовувати під будь-яку граматику.
- Напишіть на дошці слова великими літерами.
- Поділіть клас на команди.
- Один студент з кожної команди виходить до дошки.
- Дайте кожному мухобійку.
- Вчитель зачитує речення, яке можна доповнити одним зі слів на дошці.
- Студент, який першим вдарить слово, яке підходить, здобуває один бал для своєї команди.
Ви можете підлаштовувати слова під будь-яку граматичну тему. Наприклад, модальні дієслова, закінчення в часах, однина і множина, частини мови тощо.
Великі літери
Для цієї гри ви можете використовувати оповідання чи, наприклад, слова пісні. Гравцям знадобляться кепки чи капелюшки. Поясніть студентам, що їм потрібно буде одягати кепки щоразу, коли вони чутимуть слова, які починаються з великої літери. Щоб отримати максимальну віддачу від гри, вибирайте тексти, що складаються з коротких речень, які легко сприймаються на слух, а також містять кілька власних іменників наприклад, Ben, London, Ukraine і присвійних прикметників. наприклад, British, Chinese
Розпочніть гру, уважно читаючи вголос кожне речення. Кожного разу, коли потрібна велика літера, гравці повинні подати сигнал, одягнувши на голову кепки. Не забувайте використовувати відповідну інтонацію під час читання (наприклад, наголошувати на знаках оклику, знаках питання, робити паузи та озвучувати різних персонажів) і заохочуйте інших гравців робити те саме.
Хрестики-нулики
Ця граматична гра просто найкраща для вивчення та повторення часів у всіх формах речень: заперечних, ствердних і питальних. Вона змушує кожного студента брати участь, а також розвиває командний дух. Найкраще завдання працює для студентів середнього рівня.
Детальні інструкції в наступному відео:
Ви також можете спростити завдання до того рівня та використовувати граматичну структуру, які вивчаєте саме зі своїми студентами.
Mad Libs
У цій легкій граматичній грі для дітей один гравець запитує в іншого певні частини мови, як-от дієслово, іменник чи прикметник, щоб заповнити пробіли в історії чи оповіданні. Наприклад, коли гравець запитує прикметник, інший гравець відповідає “fluffy”. Коли гравець заповнить усі пропущені слова, він читає вголос дивну історію, складену з пропозицій іншого гравця. Це не тільки чудовий спосіб потренуватися в граматиці, але також сприяє розвитку навичок сторітелінгу та уяви.
Коли ви шукаєте завдання для застосування на уроках, не просто вибирайте щось, щоб заповнити час. Завдання можуть розважити студентів, але й мають бути корисними та призводити до певного результату. А якщо ви бажаєте покращити свої викладацькі навички, запрошуємо на навчання у наш тренінговий центр!
Коментарі
The article is really useful and important for me as a teacher as it analyzes some approaches which can be adapted and used for teaching university students as well.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)