Як скласти Speaking на IELTS, TOEFL або Кембриджському іспиті на найвищий бал

speaking на IELTS, TOEFL и Cambridge English

Як ефективно підготуватися до перевірки навички розмовної мови на IELTS, TOEFL, Cambridge English або іншому іспиті з англійської мови? Зверніть увагу на ці корисні поради, які ми зібрали для вас, і підвищуйте свій результат!

Що робити під час підготовки до IELTS, TOEFL чи Cambridge English exam

Зберігати впевненість на міжнародних тестах чи іспитах може бути складно, але підготовка та практика допоможуть у цьому. Адже чим більше ми практикуємося, тим впевненішими стаємо.

Запитання у розмовній частині IELTS чи TOEFL зазвичай стосуються спільних тем, про які будь-хто знайде, що сказати. Як правило, вам потрібно буде говорити англійською про себе, події з вашого життя, звички, людей або свята. Так що ви можете заздалегідь продумати, про що розповідати, та потренуватися. Якщо ви виявите, що маєте труднощі в підборі ідей на будь-яку тему, почитайте статті або новини.

Практикуватися можна різними способами. Наприклад, разом з партнером. Одна людина починає відповідати на запитання, а коли вона раптом зробить вимушену паузу, вступає інша, продовжуючи її. До речі, саме так складають Speaking на Кембриджських іспитах з англійської: два кандидати та екзаменатор спілкуються між собою на задані теми, а інший екзаменатор слухає їх та оцінює.

Ще можна тренуватися відповідати самостійно. Пройдіться по кожному завданню кілька разів. Наступного разу ви говоритимете впевненіше, а потім вам буде легко контролювати, в якому напрямку розгортається ваш монолог і наскільки зв’язним він є.

У процесі підготовки до Speaking пристосуватися до вимог буде легше, якщо записувати, а потім прослуховувати свою промову та використовувати секундомір, щоб перевірити, чи виходить у вас вкластись у необхідний час.

Знайти офіційні завдання всіх провідних міжнародних іспитів з англійської попередніх років ви можете на чудовому сайті Exam English.

Як прокачати швидкість говоріння англійською перед IELTS, TOEFL та Cambridge English exam

Швидкості сприяють добре знання мови та практика. Наш мозок, як правило, добре запам’ятовує нові слова при емоційній залученості студента. Складіть список тем, які вас цікавлять. Читайте, слухайте та говоріть про них якомога більшою кількістю способів, тоді мозок буде закріплювати те, що ви вивчили. Чим більше ви цим займаєтеся, тим краще зміцнюються нейрозв’язки, дозволяючи інформації засвоюватися швидше. Так і виробляється швидкість. А на шляху до неї вам знадобиться терпіння, тож запасіться їм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прокачайте свій Speaking перед IELTS чи TOEFL! 7 сайтів для безкоштовного спілкування англійською

speaking на IELTS, TOEFL и Cambridge English

Як скомпонувати відповідь на частині Speaking

Правильно вибудувати свою відповідь дуже важливо. Наприклад, у першій частині IELTS ви почуєте прості запитання про своє життя та сім’ю. Але відповіді на них повинні бути не односкладовими, а розширеними. Підготуйтеся до цього заздалегідь: подумайте, якими деталями та фактами ви зможете наповнити ваші відповіді. Наприклад, додайте, наскільки традиційною для вашої країни є така велика чи маленька сім’я, як у вас, або чим захоплюються ваші батьки, брати та сестри.

Ваш відповідь постане у вигідному світлі, якщо ви використовуватимете різноманітні структури речень, різні сполучні елементи, послідовно викладатимете свої ідеї за допомогою firstly, secondly, finally, продемонструєте хороший словниковий запас, що включає фразові дієслова та вирази. Те, як скомпонована відповідь і наскільки вона є зв’язною, багато що скаже і про ваш рівень володіння граматикою.

До речі, якщо ви відповідаєте на запитання під час складання Speaking і раптом запнетесь, навіть у цій ситуації можна підтримати враження швидкості. Використовуйте відповідні жести, замаскуйте затримку відповідними засобами зв’язності (so, well) і наповнювачами пауз (umm, like, you know).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 200+ англійських слів і фраз для вашого максимального балу на IELTS, TOEFL і Кембриджських іспитах

speaking на IELTS, TOEFL и Cambridge English

Як організувати відповідь за часом під час складання Speaking

Коли на IELTS, TOEFL чи Cambridge English exam ви отримуєте час на підготовку, не варто записувати повністю свою відповідь. Замість цього накидайте тези, а також декілька можливих запитань з даної теми, на які можна буде відповісти, коли ви закінчите відповідати на запитання у картці.

Під час Speaking говоріть, поки екзаменатор вас не зупинить. Навіть якщо ви думаєте, що ліміт часу вже вичерпано, не мовчіть, бо незручну тишу екзаменатор може витлумачити як ознаку замішання. Якщо говорити більше нема про що, придумайте й опишіть, як буде далі розвиватися ситуація, про яку ви розповідаєте.

Що робити з помилками 

Навіть якщо ви зрозуміли, що зробили помилку, зберігайте швидкість мовлення. Якщо можете виправити її миттєво — добре. А якщо ні — просто забудьте про неї. Краще продовжувати говорити, ніж витратити забагато часу на виправлення цієї помилки, зіпсувавши враження про свою швидкість.

Як впоратися з панікою на тесті

Нервувати нормально! Це все-таки важливий тест. Але існують і способи подолання зайвої нервозності, яка вам заважає.

  1. Напередодні ​​тесту з англійської візуалізуйте, як він буде проходити. Уявіть, що на тесті ви спокійні, впевнені, у вас все під контролем.
  2. Якщо, прийшовши на тест, ви все ж сильно нервуєте, спробуйте заспокоїтися за допомогою дихання. Робіть видихи довшими, ніж вдихи. Це сповільнить серцебиття та допоможе заспокоїтися. І не бійтеся витратити на це декілька хвилин, тому що нервуючи під час відповідей, ви насправді витратите набагато більше часу.

Де підготуватися та скласти іспити з англійської

Запрошуємо вас на підготовку до IELTS, TOEFL і Cambridge English у нашому центрі з сертифікованими викладачами, які знають все про ці тести й іспити з англійської, неодноразово складали їх самі, регулярно відвідують тренінги та вебінари від організаторів іспитів і на основі свого досвіду самі розробили авторські програми з підготовки до них.

Крім цього, будь-який з Кембриджських іспитів ви можете скласти в нашому платиновому центрі. Для цього просто виберіть іспит, що вас цікавить, і зареєструйтеся онлайн. Бажаємо успіху та максимального балу!