Викладання англійської мови виходить далеко за межі 40 чи 90 хвилин уроку за підручником. Активні й талановиті професіонали мають постійно розвиватися та пізнавати нові аспекти своєї роботи. DELTA — саме про це ☝
Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages — вища міжнародна кваліфікація, яка має три модулі.
Її прагнуть отримати багато викладачів, і вона доступна всім, хто має щонайменше рік досвіду викладання англійської. Однак, про які нюанси треба знати та без чого цю сходинку не вдасться пройти?
Про все це у великому гайді від Grade про DELTA Module 2.
Що таке DELTA і кому потрібен цей диплом?
Почнемо з того, що коротко розглянемо різницю між модулями:
- Module 1 — це іспит, який перевіряє розуміння теорії, методик та підходів до викладання, а також концентрується на аналізі потреб і проблем у студентів та роботі з ресурсами для уроків.
- Module 2 — це повноцінний 200-годинний курс, орієнтований на практику. Кандидати слухають лекції, проводять уроки та вчаться будувати заняття на основі вивченої теорії.
- Module 3 — це наукова, дипломна робота, де кандидат має зробити дослідження, описати його, бути готовим до розробки власного навчального курсу.
Насамперед диплом потрібен викладачам, які прагнуть стати тренерами, зокрема CELTA, проводити семінари, бути академічними директорами та розробляти навчальні програми.
За результатами кожного модулю кандидатам видаються сертифікати з оцінкою на основі успішності:
- Pass with Distinction
- Pass with Merit
- Pass
- Fail
Викладач може пройти всі три модулі одразу, по черзі або в довільному порядку, чи обрати лише один з них. Наприклад, найбільш практико-орієнтований Module 2.
Водночас DELTA вимагає серйозної підготовки та ресурсів, у тому числі фінансових. Що ще потрібно для проходження другого модулю? Розбираємось нижче!
Вимоги до кандидатів
На сайті Cambridge English зазначається, що перед записом на курс, потрібно впевнитись, що ви маєте:
- щонайменше рівень C1 за системою CEFR;
- принаймні 1 рік досвіду викладання;
- інші викладацькі кваліфікації, на кшталт CELTA.
Крім того, центри, які проводять ці курси, можуть висувати окремі вимоги до кандидатів.
Grade Education Centre проводить підготовку з усіх трьох модулів і є одним з небагатьох тест-центрів та єдиним платиновим авторизованим центром в Україні.
Тож, для того, щоб пройти курс наразі тільки в онлайн-форматі DELTA Module 2 в Grade, окрім зазначених вище вимог, потрібно:
- мати вищу освіту з будь-якої спеціальності;
- знати теоретичну базу з методики викладання;
- мати технічні умови для навчання;
- бути віком від 20 років, однак можуть зарахувати молодших кандидатів, від 18 до 20 років, якщо вони успішно пройдуть співбесіду;
- мати сертифікат CELTA — не обовʼязково, але стане великою перевагою.
Проте є ще один важливий момент — це досвід. Про нього говорять ті, хто проходив іспити та знає, що DELTA підходить тим, хто вже не один рік працює зі студентами.
Оксана Назарчук, викладачка і CELT-P/S-тренерка, яка завершила 1-й і 2-й модулі DELTA, поділилась, що прийшла на курс з тривалим досвідом за плечима. Вона каже, що цей бекграунд обов’язковий, як і інші викладацькі сертифікати, інакше отримати користь від навчання буде складно.
Перед курсом краще отримати CELTA і певний час попрацювати з цими знаннями, тому що DELTA вчить відступати від принципів з CELTA. Однак, щоб зробити це ефективно, потрібно знати, від чого відступити, потрібна основа.
Якщо на CELTA можна йти без жодних знань, і там всього навчать, то з DELTA це не працює. Тут все завʼязано на глибокому розумінні студентів, їхніх проблем та шляхів їх розвʼязання. Саме тому досвід вкрай важливий.
Також перевагою буде досвід викладання на різних курсах, з різними віковими групами чи навіть національностями.
DELTA vs CELTA: в чому різниця?
У дискусіях про кваліфікацію DELTA згадують і Certificate in English Language Teaching to Adults. CELTA А все тому, що це важлива міжнародна кваліфікація, яку, зокрема, отримують викладачі в Grade.
Проте її не варто прирівнювати до DELTA, адже між ними є суттєва різниця.
CELTA — це основа для всіх викладачів, особливо початківців, яка дає алгоритми й правила викладання. DELTA — це курс, який вчить гнучкості та критичного мислення, і з яким базові правила можна адаптувати під себе і свій викладацький досвід.
За словами Назарчук, на CELTA вчать проводити уроки за планами, структурами та методиками. Тоді як DELTA дає простір для імпровізації. А ключове в цьому — здатність пояснити для чого викладач відходить від плану та чому це ефективно.
CELTA — це основа, з якою викладач має знати як поводитись в різних навчальних ситуаціях, готовий алгоритм дій. DELTA — це викладацька самостійність, адже вона вчить слідкувати за студентами, підлаштовуватися під них. На CELTA кажуть: «Ніякого перекладу». На DELTA — «Якщо треба, можеш перекладати, але маєш довести, що це дійсно корисно твоїм студентам». Тобто, це про гнучкість і краще розуміння потреб студентів.
Водночас Олена Лисиця, викладачка й CELTA-тренерка, яка пройшла всі модулі DELTA, розповіла, що інколи кандидатам не вистачало попереднього досвіду проходження подібних курсів.
За її словами, CELTA менш стресова, але все ж допомагає ознайомитись зі структурою таких сертифікацій, увійти в ритм та загалом отримати базу.
Були випадки, коли люди йшли на DELTA, розуміли, що CELTA не вистачає, і повертались.
Як проходять заняття й оцінювання?
Заняття в Grade на всіх модулях проходять онлайн через платформу Zoom, і додатково комунікація відбувається в месенджерах.
Викладачі кажуть, що для DELTA важливий тайм-менеджмент. Адже жодних записів на курсі не відбувається, а кандидат має відвідувати 100% занять.
Проте навчання можна поєднувати з роботою, адже існує два варіанти курсів: full-time і part-time.
У будь-якому випадку, DELTA Module 2 — це 200 годин навчання присвячених:
- Input — майстеркласам, семінарам, зустрічам з тренерами, де розглядається теорія;
- Diagnostic lessons — спеціальним урокам, на які кандидат пише план та проводить їх у присутності тренера, після чого отримує фідбек;
- LSA, Language and Skills Integrated Assignments, — завданням, де потрібно підготувати письмове дослідження певного аспекту мови, на основі чого створити план та провести урок;
- Experimental Practice — експериментальним урокам, де викладач досліджує певну методику.
Для одного із завдань я обрала тему «прикметники». Спочатку ти дивишся на своїх студентів, помічаєш якусь проблему, а потім по цій темі проводиш research.
Я досліджувала особливості використання прикметників у англійській, які є проблеми для учнів у цьому. А далі писала великий «paper», документ, де виділила кілька проблем і запропонувала їх розвʼязання. В кінці провела урок, націлений на те, щоб позбавитись однієї з цих проблем.
Відтак, акцент на практичність є ключовим, хоча й дослідницька робота також важлива. Головне — аби кандидати пробували нові для себе методики та вміли їх критично аналізувати й застосовувати.
На DELTA я вела урок по silent method. Це коли вчитель мовчить, і тільки студенти говорять. Був цікавий досвід, і студенти знали, що це буде експериментальний урок. Я робила дослідження методу, пробувала його, а потім описувала, як все пройшло.
У DELTA немає кінцевого іспиту. Оцінювання відбувається впродовж всього курсу і лише двох типів діяльності:
- практика викладання; 4 заняття
- письмові есе. 4 роботи
Оцінкою займаються DELTA-тренери, авторизовані Cambridge Assessment English. Зокрема є Internal Assessment, внутрішнє оцінювання, яким займаються тренери нашого центру, та External Assessment, за яке відповідають асесори з Кембриджу.
Як підготуватися до DELTA Module 2?
І Олена, і Оксана кажуть, що між складанням різних модулів у них не було великих перерв. А ключовим у підготовці є ваш досвід, вільний час для навчання та гроші. Також важливо бути готовим читати багато професійної літератури.
Особливо великі списки літератури для першого модуля, але і в другому важливо користуватися джерелами для конкретних потреб.
Насамперед потрібно ознайомитися з офіційними матеріалами від Cambridge English:
Це два основні документи, які детально описують, чого очікувати кандидату. Крім того, є спеціальні списки для читання, зокрема DELTA Module 2 Reading list.
Також за цим посиланням знайдете детальний опис кожного із завдань модуля. А почитати більше про оцінювання можна тут.
Загалом важливо налаштуватись навіть психологічно, тому про всі рівні підготовки ми окремо детально описали в блозі.
Де скласти DELTA Module 2 у 2024 році?
Оскільки такі курси проходять зазвичай раз або два на рік, у 2024-му Grade Education Centre запускає курс восени.
- Коли: 9 вересня — 22 листопада 2024 року;
- Розклад: вівторок та четвер 19:00-22:00;
- Ціна: $2 199.
- Early bird fee з реєстрацією до 1 червня 2024 року — $1 999.
На курсі з кандидатами працюватимуть CELTA/DELTA-тренери André Alipio та John Fowler.
Зареєструватися на курс та отримати консультацію можна за посиланням.
DELTA Module 2 — це можливість рости професійно і досягти нової мети. На цьому шляху важливо звільнитися від сумнівів та стереотипів, і за можливості консультуватися з тими, хто вже має подібний досвід.
Те, що треба пройти спочатку перший модуль, потім другий і далі третій, — це стереотип. Я сама почала з другого.
Є також упередження, що DELTA — це не для онлайн-навчання. Я справді не фанатка цього формату, але цей курс навіть варто проходити онлайн.
Насправді упереджень щодо цієї кваліфікації — багато, і вони можуть завадити ухвалити зважене рішення піти на курс та бути впевненими у своїх можливостях та силах. Відтак, ми розвінчуємо популярні міфи в окремому блозі — запрошуємо поглянути страхам у вічі!
Отож, не сумнівайтесь у собі та реєструйтеся на DELTA Module 2. За будь-яких питань ви можете звернутися до менеджерів Grade та отримати повну консультацію щодо будь-яких питань:
телефоном: +38 (044) 580 11 00 та +38 (068) 289 38 02 або електронною поштою: celta@grade.ua.
Never stop and explore your talents!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)