Хто придумав навчатись влітку? Пригадайте, як дитиною ви ставили собі це питання. Звісно, коли надворі спека, друзі кличуть гуляти, а ролики, велосипед або плавальне спорядження сумують без тебе, змусити себе вивчати англійську ну дуже складно.
Як не крути, літні канікули були створені для відпочинку, тому ваша задача, як викладача, зробити навчання для учнів у цей період максимально необтяжливим.
Тож поговоримо у блозі, як мотивувати учнів навчатись влітку, створити правильну атмосферу, ефективно використати літню пору та отримати гарні результати.
1. Провокуйте цікавість
Якщо учням буде цікаво на уроці, час пролетить непомітно. Змініть підхід до навчання на період літніх занять.
Спробуйте те, що не використовували раніше, наприклад: individual and group projects, book or movie clubs, blogs, and research — будь-які тематики та підходи, які ви хотіли випробувати, але відкладали на потім. Зараз саме час!
Змініть також і місце уроку: проведіть заняття у парку, музеї, кафе або навіть на стадіоні. До нового простору підбирайте відповідні теми, надайте учням змогу використовувати мову у реальному житті. real life context
Подібні зміни у середовищі та форматі навчання матимуть чудовий вплив на засвоєння інформації. Учні з радістю вітатимуть нововведення, а їхня продуктивність зростатиме.
Новітні технології
Останнім часом освітяни все більше говорять про ефективність використання сучасних технологій під час навчання. А дітям та й дорослим це так цікаво! Використайте нагоду спробувати щось нове, на кшталт таких інструментів, як 3D printer, virtual or augmented reality tools, robotics or regular tablets.
Це може бути екскурсія у спеціалізований заклад, музей науки або клуб віртуальної реальності випробування нового додатку або оренда обладнання для проведення заняття. Розвивайте цікавість учнів, застосовуючи сучасні інструменти в освітньому процесі.
2. Життя міста
Влітку у місті відбувається безліч цікавих заходів — тільки встигай. Дослідіть розклад подій у місцевих освітніх закладах, парках, соціальних просторах, театрах, музеях, галереях та запропонуйте учням отримати досвід активного навчання.
Додайте розклад вистав, екскурсій, концертів та інших літніх пригод до вашого календаря навчання.
Це мотивуватиме учнів не пропускати заняття влітку та вивчати англійську із задоволенням.
3. Літні проєкти
Літо — гарна пора, аби підсумувати те, що учні вивчили протягом року. Створення проєктів відмінно підійде для прояву креативності та підсумовування знань. Учні можуть працювати індивідуально або у групах, навчаючись роботи у команді, розвиваючи лідерські якості та отримуючи практичні вміння для дорослого життя.
Це стане чудовою нагодою відкласти на час підручники та зошити та зосередитись на візуальній, звуковій і тактильній visual, sound and tactile senses складових навчання. Надавши учням можливість проявити свої сильні сторони під час підготовки проєкту, ви також мотивуватимете їх.
Ідеї для проєктів можна знайти за посиланням.
Дослідження
Ви можете зосередитись й на інших питаннях, які будуть цікаві учням та матимуть практичне значення у їхньому повсякденному житті. Наприклад, платформа Start with a Book пропонує захопливі теми для дітей та підлітків (Time Travel, Money, Art, Heroes, Stars and Planets та багато інших), а також безліч матеріалів для дослідження та активних завдань, які розвивають усі можливі чуття та навички.
4. Блог про літо
На період з червня по серпень створіть закритий груповий блог про все, що відбувається з його учасниками влітку. Наприклад, платформи Edublogs і Kidblog пропонують безплатний та безпечний простір для ведення блогу. Діліться між собою своїми пригодами та новим досвідом у блозі.
Також на сайті Start with a Book ви знайдете чимало ідей та порад для практики письма: diaries, postcards, poems, scrapbooks and even recipes. Обговорюйте цікаві та смішні моменти разом онлайн та офлайн.
5. Книжковий челендж
Літо — відмінний час, аби розвивати читацькі навички. Маємо кілька ідей, як надихнути ваших учнів читати більше влітку:
- Запропонуйте учням кілька варіантів книжок відповідно до їхнього віку, рівня та інтересів. Інакше, учні самі можуть обрати ту літературу, яка їм до вподоби.
- Влаштуйте книжковий челендж, як, наприклад, на сайті Summer Reading Challenge, який пропонує встановлювати читацькі цілі, практикувати навички читання за допомогою активностей та отримувати винагороди.
- Створіть онлайн чи офлайн-таблицю, за якою можна відстежувати, скільки прочитав кожен учень та хто першим досягнув мети.
Учням буде складно знайти відмовку, адже читати можна будь-коли та будь-де, навіть під час подорожі. Це також допоможе їм знаходити нових друзів та ділитися думками про прочитане.
- Обговорюйте у класі персонажів, нові слова та вирази, а також ідеї, які виникають в учнів у процесі розвитку сюжету.
- Читайте всі разом у парку або кафе.
- Коли клас впорається з книжковим челенджем (прочитає необхідну кількість книжок), влаштуйте святкування, наприклад, вечірку з піцою або морозивом. pizza or ice cream party
Читання виховує допитливість, уважність, співчуття та критичне мислення. А навчальні виклики мотивуватимуть учнів змагатися та досягати цілей.
6. Спрощене оцінювання
Тести та контрольні аж ніяк не пасують до літньої атмосфери, погодьтесь. Тому пропонуємо забути на час про стандартні методи оцінювання та проявити креативність. Перевірка знань влітку має відбуватися швидко, але з певною періодичністю.
- Влаштуйте quiz або попросіть учнів створити та провести між собою вікторину.
- Запропонуйте учням самостійно перевірити один одного (peer feedback), а потім виправити помилки.
- Почніть заняття з повторення матеріалу у вигляді для розігріву (warm ups).
- Перевірте засвоєння нової теми наприкінці заняття (exit tickets).
7. Система винагород
Звісно, найкраща мотивація — це винагорода.
Якщо учні знають, що за виконану роботу вони отримають щось приємне, їхня залученість буде більшою.
Зафіксуйте навчальні цілі на день, тиждень або місяць, відстежуйте разом досягнення та винагороджуйте учнів за старання їхніми улюбленими призами. favorite rewards
8. Використовуйте час з розумом
Дайте учням зрозуміти, що ви цінуєте їхній час і те, що вони приділяють увагу навчанню влітку. Починайте і завершуйте заняття вчасно. Не перевантажуйте учнів домашнім завданням. Якщо маєте кілька вільних хвилин, присвятіть їх грі або дружній бесіді на довільну тему.
Найкращі теми для літніх занять
Ну і ми маємо для вас додатковий бонус — 7 чудових тем, які неможливо не вивчати влітку.
Куди б ти поїхав у відпустку?
Один з найкращих способів вивчити лексику про літо — це, звісно, поринути у тему відпочинку. Зіграйте з учнями у гру “Would you rather…?”:
- Would you rather go hiking or lie on the beach?
- Would you rather take a car or a train?
- Would you rather go to the sea or to the mountains?
Список питань про ідеальну відпустку може бути нескінченним.
Гайда на пляж!
Море, сонце, пляж. Що може бути краще влітку? Лексика на тему буде дуже актуальною. А практикувати її можна за допомогою великого пляжного мʼяча. Перекидаючи його один одному, учні мусять називати нове слово, наприклад, всі предмети, які можна побачити на пляжі або назви морських істот.
Ще можна зіграти у «пляжний волейбол» з відмінюванням дієслів. Кожному члену команди призначається займенник, відповідно до якого необхідно провідміняти загадане дієслово та отримати бал.
Якщо команда припускається помилки, вона мусить провідміняти дієслово команди-суперника.
Захист від сонця
Тут стане у пригоді лексика про погоду, сонце та правила безпечної поведінки під час спеки. Розділіть учнів на команди та представте декілька сценаріїв для проведення літнього дня:
- at the park;
- in the mountains;
- at the beach;
- in the garden;
- at the pool;
- in the forest.
Також роздайте умовне спорядження кожній команді:
- a mountain bike;
- a beach towel;
- a bottle of water;
- sunscreen;
- hiking boots;
- a Panama і так далі.
Учні повинні визначити, які предмети найкраще підійдуть для кожного сценарію.
Пʼять відчуттів літа
Відмінна активність для літнього періоду, адже проводити її, коли життя вирує — суцільне задоволення. Познайомте учнів з темою відчуттів, якими володіє людина, і вирушайте на прогулянку. Тут учні зможуть запамʼятати нову лексику за допомогою реального досвіду.
Поділіть учнів на пари та роздайте кожній список з 5 відчуттів — слух, зір, нюх, дотик та смак. sound, sight, smell, touch, and taste Попросіть прогулятися та записати все, що вони чують, бачать, відчувають на запах або дотик. А в кінці винагородіть їх яким-небудь літнім смаколиком, щоб вони відчули ще й смак.
Американські гірки
Відчуття адреналіну від атракціонів важко порівняти з будь-чим. Влаштуйте обговорення серед учнів їхнього досвіду відвідування парку розваг та їхніх улюблених атракціонів.
Створіть у класі уявний парк з американськими гірками, ігровими зонами та місцями для відпочинку. Для кожної зони визначте активність, наприклад: Pictionary, Taboo, Charades, Scramble або інші.
Учні пересуваються парком у командах, грають та отримують бали. Наприкінці команда з найбільшою кількістю балів перемагає.
Бізнес на морозиві
Важко знайти людину, яка б не любила морозиво. Ця тема познайомить учнів з лексикою на тему їжі, смаків та кулінарних уподобань.
Для практики створіть разом у класі ігровий кіоск з морозивом. Помістіть туди холодильник з різними смаками та ріжки для морозива. Ви можете використати також іграшкові гроші для уявної торгівлі.
Під час цієї активності учні зможуть згадати математику, зокрема числівники англійською мовою, вивчити нові слова, а також повправлятись у веденні імпровізованих діалогів.
Збирайтеся у подорож!
Подорожі та пригоди кличуть влітку, а тому пригадайте на уроці тему транспортних засобів, туристичних маршрутів та визначних світових памʼяток.
А також влаштуйте «Дієслівні перегони»: розділіть учнів на команди, які складатимуть уявні екіпажі авто. Кожна «автівка» стає перед дошкою. Після сигналу учасники кожної команди по черзі мусять підбігти до дошки та провідміняти загадані дієслова.
Та команда, яка першою впорається із завданням без помилок, перемагає.
Зекономити час на підготовку до літніх занять можна також, скориставшись, наприклад, такими планами уроків для трьох різних рівнів.
Літо — це той час, коли відпочивати можна з користю. Воно створює великий простір для уяви та натхнення. Залишаючись вмотивованими, ви зможете заохотити до навчання і ваших учнів. А більше мотиваційних лайфхаків ви дізнаєтесь на курсі від Grade University The Motivated Teen. Наші ментори розкажуть про особливості поведінки та потреби підлітків у навчанні, мотиваційні інструменти та багато іншого.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)