Колишня студентка Grade Education Centre та нинішня SMM-менеджерка центру Анастасія Гуляницька поділилась своїм досвідом складання міжнародного іспиту IELTS. Дівчина розповіла, чому до тестування варто готуватись на курсах, а не самостійно, а також — розкрила секрети та нюанси підготовки.
Нагадаємо, IELTS або International English Language Testing System — це міжнародний стандартизований тест на визначення рівня володіння англійською мовою для неангломовних людей.
Існують дві версії тесту: Academic для тих, хто прагне навчатися чи працювати за кордоном, та General Training для тих, хто планує отримати позаакадемічне навчання або емігрувати.
Тож який шлях пройшла Анастасія та що варто знати про іспит тим, хто прагне його скласти успішно? Нумо дізнаватись!
Початок навчання в Grade
Анастасія розповіла, що навчатись у Grade Education Centre вона почала ще у 10 класі.
Я не памʼятаю, чому мої батьки обрали саме цей освітній центр, але так вийшло, що я цілий рік ходила на заняття в Grade. І саме під час цих курсів я зрозуміла, що дуже добре прокачала свої мовні навички й мені загалом сподобалося навчатись.
Дівчина каже, що під час занять панувала дружня атмосфера, адже всі у групі були однолітками. Відтак, окрім гарно проведеного часу, студенти також отримували і якісні знання.
Коли прийшов час складати IELTS, я сказала собі: «Чому я маю готуватися до IELTS деінде? Я зроблю це у Grade!». Загалом на курсах підготовки до іспиту була також крута атмосфера, хоч заняття проходили в онлайн-форматі й одногрупники були різного віку.
Дівчина розповіла, що її викладачкою стала Вікторія Перванюк. За словами Анастасії, вона була уважною, дружньою та підтримувала студентів аж до закінчення курсу і навіть дозволила учням відправляти виконані завдання безпосередньо з самого іспиту.
Варто розуміти, що на курсі підготовки не вивчають англійську, а розповідають про стратегії виконання завдань, навчають розуміти контекст, виділяти правильні фрази та орієнтуватись в типах завдань.
В процесі підготовки ви вчите, як краще зробити те чи інше завдання. Наприклад, під час частини Reading краще «пробігтися очима» по всьому тексту чи розбирати окремо кожен абзац? Завдяки постійній практиці на іспиті ви можете оптимізувати певні процеси, зрозуміти, де варто пришвидшитись, а де — сповільнитись і обрати правильний порядок дій в будь-якій частині тесту.
Загалом курси дали мені набагато більше, ніж знання англійської. Я значно розширила своє коло знайомств та кругозір, здобула багато корисних навичок, які мені знадобилися у реальному житті.
Особливості підготовки до IELTS
На курсах підготовки до IELTS у Grade є чітка структура та план, за якими студенти готуються до іспиту.
За словами Анастасії, на курсі, що тривав 2 місяці, група практикувала різні навички на кожному уроці. Зазвичай на одному занятті розвʼязують завдання з частин Reading та Writing, а на іншому — практикують Listening і Speaking.
Нам розповідали про стратегії виконання завдань на IELTS, було дуже багато практики та домашніх завдань. Під кінець курсу ми засікали час і повністю проходили пробні тести за матеріалами, які давала викладачка.
У процесі навчання студенти отримують усі необхідні матеріали для підготовки. За словами Анастасії, їй цілком вистачило тих ресурсів та знань, які вона отримала безпосередньо на курсі Grade для того, щоб скласти іспит на 7,5 бала.
Варто зазначити, що іспит Настя складала у 2022 році. На той момент вона володіла англійською на рівні В2, проте результат іспиту показав С1.
«Мені дуже допомогли статті з блогу Grade, щось на кшталт «Фрази для speaking на IELTS». Я часто відкривала ці статті й просто виписувала собі фрази, які мені справді знадобилися на іспиті», — каже Анастасія.
Якщо все це вивчити, то шанси скласти іспит на високий бал зростають, каже Настя.
Ще одна особливість IELTS Academic — на Reading завжди будуть невідомі слова, адже там зазвичай лише специфічні тексти, які наповнені професійною лексикою чи інформацією з різних досліджень. Тому потрібно навчитись розуміти саме контекст, а не окремі слова.
Фото з архіву Анастасії
Як підтримувати мотивацію під час підготовки до IELTS?
Інколи так буває, що під час систематичного вивчення англійської студент починає потроху втрачати мотивацію. Анастасія розповіла, як вона переборола прокрастинацію та якими техніками слід користуватись, щоб «залишатися у тонусі» протягом навчання.
Під час занять у мене була проблема: я не виконувала завдання вчасно, тому багато робіт накопичувалося. Однак, це був курс для дорослих і за мною «ніхто не ганявся». Отож, я мусила визнати, що мій успіх залежить тільки від моїх зусиль!
Ще кілька порад від Насті, аби не втратити мотивацію:
- робити все систематично,
- не відкладати «на потім»,
- виконувати завдання поступово,
- проходити курс відповідно до програми.
Колишня студентка Grade також розповіла, що їй не дуже подобалась частина Writing, тому вона приділяла їй найменше часу. Однак Анастасія застерігає — це неправильна тактика.
Треба все-таки себе змушувати. Якби я мала можливість повернутись у часі, то порадила б собі починати готуватися до іспиту з найнеприємнішого.
Загалом, мотивація — це не про натхнення, а про дисципліну. Якщо ви будете вчити англійську регулярно і зробите її своєю рутиною, то результат не змусить довго на себе чекати.
Як проходить IELTS?
Анастасія складала міжнародний іспит у Берліні. Каже: організатори були дуже приязні, водночас сам процес тестування був доволі строгим.
Це було схоже на ЗНО, я не очікувала такого. Спершу ти заходиш в кімнату і залишаєш всі свої речі в спеціальній шафці. З собою можна взяти тільки паспорт і воду без етикетки.
Настя поділилась, що особисто для неї найбільш стресовим був розділ Speaking.
«Ти сидиш, тебе записують на диктофон, роблять нотатки й, попри те, що екзаменатори дуже дружні, протягом іспиту не зникає відчуття, що тебе оцінюють», — говорить дівчина.
Вона також додала, що тестування на компʼютері суворо обмежене за часом, а завдання виконуються лише по черзі!
Тобто якщо ви пройшли частину Reading, то вона одразу закривається і повернутися до цих завдань вже не можна — розпочинається інший розділ.
Авжеж, я дуже хвилювалась перед іспитом, але заспокоювала себе так: якщо нічого не вдасться, то завжди можна перескласти, адже від цього не залежить моє життя. Я рада, що мої переживання не вплинули на результат.
Власне, у підсумку Настя отримала такі бали:
- Listening — 7,5;
- Reading — 9;
- Writing — 6,5;
- Speaking — 7,5.
До речі, у таблиці ви можете переглянути, як бали на IELTS відповідають рівням англійської за шкалою CEFR.
CEFR | IELTS |
---|---|
C2 | 8.5–9.0 |
C1 | 7–8 |
B2 | 5.5–6.5 |
B1 | 4.5–5 |
A2 | 4 |
Можливості, які дав IELTS
«Зараз я розумію, що IELTS — це не про вивчення рівня мови, а саме про підготовку до іспиту, про екзаменаційні стратегії, про те, як швидко та ефективно виконувати завдання, як встигнути все зробити і як отримати найвищий бал», — каже Анастасія.
Загалом IELTS відкриває нові можливості, які повʼязані з роботою або навчанням за кордоном.
Особисто я складала цей іспит, тому що планувала вчитися за кордоном, і умовою для вступу в закордонні університети була саме наявність сертифіката IELTS. Відтак, я підвищила свої шанси на успіх та отримала можливість навчатися в найкращих вишах світу: в Університеті Торонто та Віденському економічному університеті.
За кордоном Настя вивчала ті ж дисципліни, що й в альма-матер — Києво-Могилянській академії.
Фото з архіву Анастасії
«Наявність сертифіката IELTS та навчання за кордоном — крута можливість подорожувати, тому що всі програми обміну, за якими я навчалась, повністю покривали усі витрати. Також ти отримуєш стипендію, яку можна використати на подорожі Європою, або країною, де ти навчаєшся. Це можливості для пізнання світу та розширення світогляду», — говорить Анастасія.
Ефективні поради для успішного складання IELTS
Настя радить готуватись до міжнародного іспиту на інтенсивних курсах і не розтягувати цей процес.
Люди, які викладають на таких курсах, чітко знають, що таке IELTS, як до нього готуватися, як його успішно скласти. Якщо ви проходите такі курси, то вам не потрібно готуватися за якимись сумнівними ресурсами чи перекопувати весь інтернет.
У процесі підготовки до IELTS не менш важливі систематичність та регулярність, а також ваше щире бажання отримати найкращий результат!
Не потрібно думати, що ви недостатньо добре знаєте англійську, щоб скласти IELTS. Іспит — це в першу чергу не про знання мови, а про стратегії, ваш рівень підготовки та дисципліни.
Якщо ви також прагнете успішно скласти міжнародний іспит з англійської мови та отримати омріяний сертифікат для навчання чи роботи, то Grade Education Centre допоможе вам у цьому!
Курси підготовки до IELTS у нашому центрі — це можливість швидко та якісно ознайомитися з усіма аспектами іспиту, його структурою та критеріями оцінювання. Крім того, ви зможете знайти найефективніший підхід до виконання завдань.
Відкривайте можливості разом з IELTS!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)