📝 Одним із показників гарного володіння англійською мовою є глибина словникового запасу.
Важко з цим посперечатися, адже без достатньої кількості слів ви не зможете комфортно почуватися у колі співрозмовників, робочому листуванні чи інших життєвих ситуаціях.
Вчити щось нове — це завжди виклик і робота над собою. Зазвичай цей процес нам здається складним і неприємним, але ж у наших силах все змінити.
Розберемося разом, як краще вивчати нові англійські слова та вирази й утримувати їх у пам’яті надовго.
Методи вивчення нових слів
Для того, щоб вчити нові слова вам знадобиться особиста зацікавленість, терпіння, час і власний словник. Який би метод запамʼятовування ви не обрали, потрібно буде записувати інформацію й повертатися до неї згодом. далі про це детальніше
Звичайний словник
Власне, почнемо із традиційного методу вивчення нових слів. Записуйте незнайомі слова у словник і вказуйте їхні визначення або синоніми. Можна записати переклад слова українською, але для кращого ефекту рекомендуємо використовувати лише англійську.
Також обовʼязково додавайте приклади фраз чи речень, оскільки інформацію краще запам’ятовувати в контексті.
Придумуйте приклади з власного життя, так вам буде легше запам’ятати.
Наприклад, ви вивчаєте слово «unbreakable». Тоді можна придумати таке речення:
- My country is unbreakable — Моя країна — незламна.
Для того, щоб було легше запам’ятовувати, виписуйте слова за певною темою, групуйте їх. Наприклад, якщо хочете вивчити, що означає spicy, пряний, гострий то вам краще вчити його разом з іншими словами, які можна об’єднати за темою “смак”.
Як варіант, ви завжди можете йти далі та шукати спільнокореневі слова, щоб вчити їх разом.
Наприклад, не лише thank, а й thankful, thankfully, thankfulness, thankless, thanklessly, thanklessness.
Наліпки
По можливості наклейте на предмети вдома кольорові наліпки з назвами різних предметів або просто з іншими словами, які хочете вивчити.
Наклейте наліпки на найбільш видимі місця. холодильник, комп’ютер, дзеркало Кожен раз, проходячи повз, ви будете звертати увагу на наліпку, бачити слово чи фразу і, відповідно, запамʼятовувати написане. Дуже зручно, що вам не потрібно нічого спеціально зазубрювати.
Зняти наліпку можна тільки тоді, коли ви будете впевнені, що вивчили слово або висловлювання.
Картки
Можна придбати спеціальні картки або зробити їх самостійно, порізавши папір.
На одній стороні має бути написане слово, на другій — значення, переклад чи малюнок, який допоможе зрозуміти що це.
Картки можна розподілити відносно змісту чи вашого знання. Наприклад, ті, що пам’ятаєте краще, кладіть окремо. Систематично перевіряйте себе за допомогою них.
Малювання
Вам не обов’язково бути художником, щоб надати перевагу такому методу запам’ятовування. Найкраще він підійде для того, щоб вчити цілі вирази чи ідіоми.
Виберіть кілька таких і намалюйте прості малюнки. Не пишіть текст, старайтеся усе візуалізувати. В інтернеті можна знайти приклади для натхнення та навіть сайти для створення простих скетчів.
Це дуже зручно, адже можна зберегти малюнок та повернутися до нього пізніше.
Асоціації
Зустрічаючи нове слово, спробуйте подумки його собі уявити Якщо це фрукт, овоч чи інший продукт, то уявіть, як ви його смакуєте. чи відчути, емоції пов’язані з ним. Наприклад, від «cold» вам точно стане прохолодніше, від «happy» — радісно, а «childhood» викличе приємну ностальгію.
Також ви можете знайти асоціації з English words у минулому. Зв’яжіть нову фразу зі спогадом і повторіть кілька разів, аби пов’язати їх у єдине ціле.
Коли треба буде згадати, поверніться до цього спогаду.
Деякі слова можна супроводжувати рухами, мімікою або жестами. Слово «shout» доцільно прокричати, а дієслово «whisper» вимовити дуже тихо.
Чим яскравіший уявний образ у вашій голові, тим краще. Потім не забудьте записати нові слова в словник й намалювати поруч невелику картинку-асоціацію.
Прослуховування
Якщо ви краще сприймаєте інформацію на слух, то більш ефективним для вас стане метод прослуховування. Тут на перший план виходять різноманітні відео, подкасти чи аудіоуроки, де диктори промовляють слова вголос.
Ви можете самостійно обирати, що послухати, виокремити з мовлення автора нові слова, дізнатися їх значення й старатися запамʼятати, вмикаючи повтор.
Однак, вам також треба завести свій словник і неодмінно записувати все туди. Потім ви можете читати вголос й так зберігати у памʼяті нову інформацію.
Говоріть нове слово вголос стільки раз, скільки вам необхідно, щоб точно його запам’ятати.
Переклад
Люди з вищим рівнем володіння англійською можуть вчити нове, слухаючи онлайн-доповіді, закордонні новини, пісні іноземних гуртів, дивлячись фільми та серіали.
Як усе працює: ви обираєте відео собі до смаку, дивитеся його та перекладаєте англійською окремі фрази, речення або навіть цілі абзаци. Незнайомі слова, які ви чуєте, можете спробувати зрозуміти із контекста.
Після завершення дізнайтеся значення слів чи фраз й оцініть, наскільки правильно ви зробили переклад.
Це оригінальний спосіб навчання, який допоможе закарбувати у вашій пам’яті новий матеріал.
Розповіді
Складайте невеликі розповіді з нових слів. Нехай вони стосуються безпосередньо вас або вашого досвіду. Записуйте те, що вдалося придумати та читайте. Візуали можуть це робити про себе, аудіали – вголос.
Наприклад, якщо вам потрібно запам’ятати словосполучення «at first light» на світанку , ви можете пригадати власний досвід, коли вирушали у довгу мандрівку дуже рано.
- If we leave tomorrow at first light, we should arrive by 3 in the afternoon — Якщо ми вирушимо завтра на світанку, то повинні прибути до 15:00.
Як не забувати вивчений матеріал?
Ми ознайомилися з різними методами вивчення англійських слів, а тепер можемо розглянути варіанти, як допомогти собі зберегти нову інформацію у памʼяті.
Постійне повторювання
Німецький психолог Герман Еббінгауз ще наприкінці 19 століття проводив експерименти для визначення потенціалу пам’яті. В ході експериментів з’ясувалося, що більшу частину інформації людина забуває в перші кілька годин після вивчення, а в результаті повторення вивченого матеріалу швидкість забування значно зменшується.
Відповідно до отриманих результатів, було виведено систему повторення для довготривалого запам’ятовування нової інформації. Схема має такий вигляд:
- перше повторення — одразу після закінчення читання;
- друге повторення — через 20-30 хвилин після першого повторення;
- третє повторення — через 1 день після другого;
- четверте повторення — через 2-3 тижні після третього;
- п’яте повторення — через 2-3 місяці після четвертого повторення.
Тож, щоб краще запамʼятовувати нову інформацію, до неї потрібно регулярно повертатися. Відкривайте свій словник, перечитуйте слова, фрази та речення, адже це і є запорукою успіху.
Спілкування, спілкування й ще раз спілкування
Дуже банально, але це базове правило — використовуйте вивчене у вашому мовленні. Розуміємо, що це не завжди доречно, але ви повинні використовувати нові слова, коли буде така можливість.
Достатньо буде кілька разів сказати вивчене слово в повсякденних ситуаціях, щоб воно неодмінно збереглося у пам’яті. Якщо нагоди поділитися вивченим немає, створіть її самі.
При зустрічі з друзями чи на обіді з колегами запропонуйте розповісти їм те, що вивчили. Переконані, що вони знайдуть кілька хвилин, аби допомогти вам на шляху до кращого володіння англійською.
Навчи іншого
Такий спосіб запам’ятовування слів згадують не часто, але він дуже помічний. Якщо ви хочете засвоїти нове слово, вислів чи ідіому – навчіть своїх знайомих.
Коли ви поясните іншим людям певну інформацію, то й самі краще її запамʼятаєте.
Не соромтеся ділитися знаннями, головне знайдіть тих, кому це буде цікаво.
Якщо поруч немає нікого, уявляйте перед собою друга чи героя з улюбленого фільму, якому ви пояснюєте щось цікаве.
Не все відразу
Вирішить, скільки нових слів ви готові запам’ятати на день, побудуйте свій графік і регулярно повертайтеся до нових слів для повторення. Не намагайтеся запамʼятовувати все й одразу.
Спочатку оберіть найбільш вживані чи найпотрібніші для вас вирази. Має сенс вивчити те, що вам точно знадобиться, а з часом зможете додавати складніші слова чи фрази. Це важливо, аби не втратити мотивацію та бути продуктивними.
Який би спосіб повторення слів ви не обрали, памʼятайте, що тільки повторюючи та практикуючи, ви зможете закріпити нові лексичні одиниці як активний вокабуляр.
Також не забувайте про важливість правильного підходу до навчання. Для початку обирайте те, що вам цікаво й важливо, поступово збільшуйте навантаження.
До речі, у нашому освітньому центрі є англійська онлайн, тож якщо ви хотіли якісно вивчати англійську прямо з дому — welcome на курси!
Коментарі
Дякую Марино! Стаття для мене цікава.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)