Резюме — це не просто можливість продемонструвати свій досвід роботи та досягнення, а також шанс справити перше позитивне враження на рекрутера, а в разі схвалення вашої кандидатури розпочати карʼєру в компанії мрії.
Однак, нерідко трапляється, що кандидат, маючи багатий background, використовує в резюме слова та фрази, які можуть негативно вплинути на рішення рекрутера. Саме тому сьогодні ми розповімо про лексику, яку не слід використовувати у CV.
Сподіваємось, після цього блогу ніщо не заважатиме вам отримати довгоочікуваний офер!
Що таке резюме і як зробити його унікальним?
Резюме — це документ, в якому зібрані досвід роботи, навички й досягнення кандидата.
Remember! Ця інформація є основою для ухвалення рішень щодо працевлаштування, тому наповненням цього документу не слід нехтувати.
Кожного дня рекрутери переглядають десятки резюме, тому важливо приділити достатньо уваги та зусиль, щоб виокремити своє з-поміж інших. Варто почати з основного — вся інформація в документі має бути актуальною та структурованою.
Відтак, пропонуємо вам дотримуватись наступних рекомендацій:
- обирайте лише найактуальніші навички, досвід та фото (якщо ж будете додавати його);
- не забудьте вказати важливу інформацію, зокрема контактні дані;
- зосередьтесь на тому, чого досягли на минулому місці роботи, а не на обов’язках;
- додайте блок про освіту, згадавши спеціальність, яку ви опанували в закладі вищої чи середньої освіти;
- вкажіть нещодавно закінчені курси, які безпосередньо стосуються вакансії, та зазначте про здобуті навички;
- додатково можна додати активні посилання на соціальні мережі, наприклад, Linkedin, Facebook, Telegram, Instagram.
Важливо надавати соцмережі лише з доречним контентом, який не викликатиме додаткових питань у рекрутера!
Яких слів слід уникати в резюме?
Нерідко кандидати нехтують оригінальністю та використовують типові слова, що повторюються чи не в кожному резюме. Спираючись на цю інформацію, рекрутери можуть зробити хибні висновки про вашу кандидатуру, адже кліше створюють враження нещирості.
Ба більше, зараз поширеною практикою є перегляд CV за допомогою AI-інструментів, тому резюме зі схожою клішованою інформацією відразу відсіюються.
Тож пропонуємо взяти на озброєння лексику, яка справить про вас тільки найліпші враження!
Strategist — стратег/strategist thinker — той, хто стратегічно мислить → developed — розвинути/created — створити
Такий опис є поверхневим і не дає достатньо інформації про ваш досвід. Пропонуємо вживати слова, які будуть підкреслювати, що саме ви зробили.
- Developed a social network to improve communication — Розвинув соціальні мережі, щоб покращити комунікацію.
- Created the financial plan for 3 months — Створив фінансовий план на 3 місяці.
Proactive — проактивний → initiated — ініціював/implemented — реалізував
Proactive належить до офісного жаргону або ж buzzwords — слів з певної сфери, які стають трендовими й набридають. Його не слід використовувати у резюме, оскільки воно не конкретизує ваші досягнення та навички. Ліпше сконцентруйтеся на своєму досвіді й виділіть моменти, які підкреслять вашу ініціативу.
- Initiated the meeting to discuss the company’s plans for 2024 — Ініціював зустріч для обговорення планів компанії на 2024.
- Implemented the team’s ideas on the site — Реалізував ідеї команди на сайті.
Highly-qualified — висококваліфікований → efficient — ефективний
Слово highly-qualified не містить конкретики, тому слушним рішенням буде замінити його на прикметники, що вдало описують вашу продуктивність.
- Efficient in managing multiple projects — Ефективний в керуванні кількома проєктами.
Results-driven — орієнтований на результат → succeed — досягнуто/accomplished — виконано
Ця фраза є клішованою та не описує досягнень кандидата. Для того, щоб зробити своє резюме ефективнішим, зазначайте результати роботи та детально описуйте їх.
- Succeed in leading a team to increase sales — Досяг успіху в керуванні командою для збільшення продажів.
- Accomplished project for social media — Завершив проєкт для соціальних мереж.
Self-motivated — вмотивований → volunteered — запропоновано
Найкращий спосіб довести свою мотивацію — вказати в резюме ідеї, ініціатором яких ви були. Це продемонструє рекрутерам якість вашої роботи та активність.
- Volunteered to create a finance strategy for 3 next years — Запропонував створити фінансову стратегію для наступних 3 років.
Synergy — синергія → cooperated — співпрацював/integrated — інтегрував
Хоча слово synergy є трендовим, але використовувати його в резюме — недоречно. Варто звернути увагу на слова, що додадуть контексту для кращого розуміння вашого досвіду в комунікаціях.
- Cooperated with designers to develop multiple apps — Співпрацював з дизайнерами під час створення кількох застосунків.
- Integrated social media strategies to increase the audience — Інтегрував стратегії соціальних мереж для збільшення аудиторії.
Creative — креативний → generated ideas — генерував ідеї
Подібні прикметники настільки часто зустрічаються у резюме, що вже встигли стати кліше. Обирайте вирази, що ілюструють амбіційність та ініціативність.
- Generated ideas for social media projects — Генерував ідеї для проєктів у соціальних мереж.
Leadership — лідерство → influenced — впливав
Для того, щоб вдало підкреслити лідерські якості, слід згадати про здобутки, які продемонструють вашу впливовість і вміння організовувати команду.
- Influenced team dynamics by implementing effective communication among coworkers — Впливав на командну динаміку впровадивши ефективну комунікацію серед колег.
Seasoned — досвідчений → practised — практикував
Seasoned — слово, яке передає тільки загальне значення, а у резюме варто додати конкретики. Використовуйте дієслова, які передаватимуть ваші обов’язки на минулому місці роботи.
- Practised communication skills with British delegations during meetings — Практикував комунікаційні навички з британською делегацією під час зустрічей.
Типові фрази у резюме, які слід замінити
Фрази-кліше, так само як і слова, можуть завадити якісному написанню резюме. Нижче ми розповімо про найпоширеніші вирази та їх альтернативи.
Hard worker — працьовитий робітник → attained — досягнуто
Замість того, щоб просто назвати себе працьовитим, детальніше напишіть про успіхи на роботі чи у навчанні, які продемонструють цю якість.
- Attained success with mentoring new shop assistants — Досягнув успіху керуючи новими продавцями.
Team player — командний гравець → assisted — допомагати
Ця поширена фраза зустрічається у більшості резюме, тому спробуйте замінити її на action words, які продемонструють, чим саме ви займалися в колективі.
- Assisted the sales department to promote the project — Допомагав відділу продажів для просування проєкту.
Think outside the box — нестандартне мислення → designed — створив
Цей вираз — кліше. Замість нього використайте слова, що підкреслять вашу унікальність.
- Designed creative content campaigns that boosted user interaction — Створив креативні контент-кампанії, які стимулювали взаємодію з користувачами.
Problem-solving skills — навички розв'язання проблем/go-getter — той, хто легко розв'язує проблеми → resolved — вирішив
Такі словосполучення звучать узагальнено та не найкраще описують ваші якості. Зверніться до минулого досвіду й напишіть про конкретні проблеми, що вдалось розвʼязати.
- Resolved challenges by applying financial strategy — Розвʼязував проблеми, застосовуючи стратегію.
Value add — той, хто багато здобув у компанії → increased — збільшився/decreased — зменшився, profits — прибуток/revenue — дохід
Якщо ви хочете згадати, що були корисними на минулій роботі, варто використати дієслова, які вкажуть, чого вдалось досягти, оскільки сам вираз value add не передає всі ваші досягнення. Також рекомендуємо вказувати ваші здобутки в цифрах для кращої демонстрації.
- Increased revenue by $3,000 with efficient marketing strategy — Збільшив дохід на 3 тисячі доларів за допомогою ефективної маркетингової стратегії.
Маємо надію, що наведена вище інформація допомогла вам створити ефективне резюме!
Однак, правильна лексика може не подіяти, якщо в документі буде вказана інформація, яку не варто додавати до CV. Пропонуємо переглянути кілька порад, які допоможуть уникнути непорозумінь!
5 речей, які не слід згадувати у резюме
Перед тим як надсилати резюме, переконайся, що в ньому немає наступних помилок.
Недоречна особиста інформація
У резюме слід вказувати лише ту інформацію, яка стосується робочого процесу. Не потрібно писати про політичні чи релігійні переконання, кількість дітей та подібні факти.
Зосередьтесь на професійних навичках, які допоможуть максимально розкрити вашу кандидатуру.
Багато деталей про особисті інтереси
Інтереси можуть підкреслити вашу компетентність, але не слід розлого розповідати про хобі. Двох-трьох речень буде цілком достатньо, щоб роботодавці дізнались про ваше життя поза роботою, а на співбесіді рекрутер зможе дізнатись про ваші інтереси більше.
Граматичні та пунктуаційні помилки
Резюме має бути не лише інформативним, а й граматично правильним, адже ця перевага важлива майже для будь-якої посади, а також підкреслює вашу освіченість.
Надсилаючи документ, уважно прочитайте написане, краще вголос, щоб упевнитись, що вся інформація викладена логічно, правильно і структуровано. А якщо у вас є змога та бажання — радимо попросити когось з близьких переглянути ваше резюме та дати фідбек.
Відсутність структури
Створення такого виду документа, як і будь-якого іншого, передбачає дотримання певної структури. Зокрема, використання підзаголовків і маркованих списків, послідовний виклад інформації — від ключової до менш важливої, та правильне оформлення.
Це важливо, оскільки ваша мета — зачепити рекрутера, а не заплутати його.
Великий обсяг
Часто трапляється так, що кандидати з багатим досвідом роботи вказують всі свої посади, а це переповнює резюме деталями. У такому випадку радимо вибрати тільки релевантну інформацію та влучно описати обов’язки й досягнення.
Також, якщо вакансія передбачає наявність портфоліо, то буде доречно створити окремий документ чи теку для нього. Це буде зручно як для рекрутера, так і для вас.
Пам’ятайте, що правильно складене резюме — один із важливих факторів на шляху до отримання оферу, а його наповнення додає шансів привернути увагу рекрутерів. Якщо ви хочете дізнатися більше порад — пропонуємо переглянути наш блог про це.
До того ж краще структурувати інформацію допоможе редактор, до прикладу, Canva — там є безліч безплатних шаблонів для створення резюме.
Сподіваємося, згадані нами поради допоможуть покращити процес пошуку роботи та застережуть від помилок!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)