Ми вже неодноразово наголошували, що вивчення мови завжди починається з вимірювання поточного рівня знань. Але як це зробити об’єктивно?
Таке питання постало і перед фахівцями наукової галузі зі Швейцарії, відповіддю на яке і стали Загальноєвропейські Рекомендації з мовної освіти або Common European Framework of Reference for Languages. скорочено: CEFR За цією системою знання мов ділиться на три рівні:
- A — початковий або елементарний користувач,
- В — незалежний користувач,
- С — досвідчений користувач.
Крім того, кожен рівень поділений ще на два підрівні, наприклад, А1 та А2, для більш точної оцінки. Такий поділ дає змогу перевіряти знання будь-якої мови, англійської також яка використовується в Європі.
Найперший рівень, що долають студенти на шляху до мовної досконалості — А1 або Beginner. Сьогодні ми розповімо що вміють власники такого рівня, що вивчають та скільки часу витрачають на засвоєння знань.
Більше про А1
А1 — перший рівень вивчення мови. За класифікацією CEFR на вивчення матеріалу цього рівня потрібно 90 – 100 навчальних годин.
Якщо людина розпочинає процес вивчення мови, то довго на цьому рівні вона не затримується. Найчастіше такий рівень у тих, хто вивчав англійську мову раніше: в школі, університеті. У таких мовців у пам’яті ще залишились прості слова, фрази та примітивні конструкції, однак всі ці знання не систематизовані.
Словниковий запас студента з рівнем А1 — близько 1500 слів, з урахуванням різних форм одного слова.
Варто також зазначити, що знання на такому рівні не тримаються довго в голові, а тому починаючи вивчення, дуже важливо не зупинятись на досягнутому, а йти далі.
Золоте правило: чим нижче рівень знань, тим швидше ці знання забуваються.
Головним страхом студента, який тільки починає навчання, стає перший крок. Багатьом складно говорити англійською, вони соромляться свого акценту або повільної мови, однак для опанування нового рівня потрібно багато практики, а отже — страх необхідно подолати.
До речі, страхи спіткають учнів на будь-якому рівні. Так, наприклад, студент з рівнем В1 і вище отримує стрес через так зване ‘intermediate plateau’ — проміжне плато.
Це поняття описує відсутність помітного прогресу і вихід на “плато”, коли процес розвитку сповільнюється і студенту здається, що нічого не змінюється.
З цього виходить, що очевидною перевагою початкового рівня знань є швидкий, помітний прогрес за істотно менший проміжок часу.
Що вивчають студенти?
Оскільки, як ми вже зазначали, А1 — це перший, базовий рівень знань, то і вивчають студенти ази мови. Зокрема:
- дієслово “to be”, а також його вживання із займенниками I, you, he/she/it/we/they,
- присвійні форми іменників,
- однину та множину,
- використання “there is/there are”,
- прикметники та їх місце у реченні,
- час Present Simple та Past Simple,
- W-питання,
- закінчення -іng та інші конструкції.
Студенти мають також опанувати лексику з таких тем:
- країни, національності та професії,
- родина та числа від 1–100,
- різноманітні локації у місті,
- кімнати та речі в домі,
- опис людей та локацій,
- дні тижня,
- різновиди щоденних активностей,
- подорожі та види транспорту,
- їжа та напої,
- вирази часу,
- домашня робота,
- навички,
- місця,
- пори року, місяці та дати,
- неправильні дієслова,
- активний відпочинок та хобі,
- словник на тему вечірки.
Досконало опанувавши всі ці теми, студент закриє сходинку А1 та зможе рухатись далі. Оскільки для цього рівня не передбачено жодних екзаменів, окрім тестувань по завершенню модулів, то перевірити ваші знання може компетентний вчитель за переліком критеріїв на основі CEFR.
Тож, якщо ви:
- розумієте та можете використовувати базові вирази, щоб закрити свої потреби;
- можете описати себе та інших, відповісти на прості питання щодо свого місця проживання, хобі, друзів та власних речей;
- можете вести просту розмову або прохати про допомогу;
- розумієте, що говорить співрозмовник, якщо він це робить повільно та використовуючи прості речення;
- під час читання впізнаєте знайомі слова та вирази, здатні зрозуміти повністю прості конструкції;
- можете написати нескладну розповідь про себе з кількох речень, заповнити бланки з особистою інформацією, написати нотатку.
то, вітаємо, ваш рівень володіння англійською — А1.
Звісно, така самостійна перевірка не є об’єктивною, адже оцінювати ваші знання має фахівець або спеціальне тестування, як-от наш тест на визначення рівня англійської мови. До речі, він абсолютно безплатний і тестує reading та writing, а на наступному етапі — speaking та listening у будь-який зручний для вас спосіб.
Загалом, людина з рівнем А1 точно зможе підтримати просту розмову з іноземцем, купити продукти за кордоном, написати нескладне повідомлення англомовному другу. Такі знання можуть врятувати вас в аеропорту або в англомовній країні, однак їх замало, аби отримати роботу, вступити до університету або вільно відчувати себе у колі іноземних друзів.
Тож, погляньмо на шляхи, якими студент може рухатись далі!
Що робити далі?
Наступні рівні, як і А1, також мають приблизно розрахований час, який потрібно витратити на навчання. Тому, щоб отримати знання на рівні:
Склавши суму годин, які потрібні для досягнення бажаного рівня та поділивши їх на кількість годин, які ви витрачаєте на навчання за тиждень — зможете дізнатись скільки приблизно місяців вам ще вчитись.
Студентам з низьким рівнем знань конче необхідно продовжувати безперервний процес навчання, аби не втрачати дорогоцінні знання і не повертатись знову до тем з нижчого рівня. Саме тому єдиним правильним шляхом для студента, після завершення вивчення рівня А1, стане продовження навчання та підкорення А2.
Опанувавши А2, ви зможете певний час займатись повторенням та зменшити інтенсивність занять, аби перепочити перед новим рівнем.
Однак, пам’ятайте — збалансовано тренувати всі 4 мовні навички на поточному рівні самостійно складно. Тож, завжди краще звернутись за кваліфікованою допомогою до тічера, який обере найбільш доцільні для вас ресурси та матеріали.
Бонус: ресурси для beginnerів
Однак, є те, що точно не буде зайвим для beginnerів, і це — поєднання приємного з корисним. Ми підготували невеличкий бонус для людей, які володіють мовою на рівні А1 — ресурси для самостійного тренування мовних навичок у повсякденному житті.
Зокрема, фільми, подкасти, сервіси для перевірки текстів англійською та спілкування з носіями.
Listening
Потренувати розпізнавання мови на слух можна як за допомогою аудіювання, так і слухаючи подкасти або аудіокниги.
Аудіювання від British Council:
- A good night’s sleep
- At the library — giving personal information
- Describing people
- Introducing a friend
Подкасти:
- The English we speak — короткі записи для тренування вашої вимови.
- А cup of English — подкаст для тих, хто хоче щоденно отримувати невеличке тренування своєї англійської.
- Storynory — подкаст з казками для дітей, що чудово підійде для тих, чия англійська ще не зовсім ідеальна.
Reading
Цю навичку, мабуть, найпростіше тренувати, а тому ви можете ввести читання англійською у свою щоденну рутину без жодних незручностей. Ми рекомендуємо читати все, що вам під силу осягнути на даному рівні — новини, пости в Instagram, статті з Вікіпедії, казки та розповіді або рецепти.
Якщо ви все ж не знаєте з чого почати читацький шлях, то спробуйте щось з нашого списку:
- Adventures of Pinocchio by Carlo Collodi,
- Beauty and the Beast,
- The Snow Queen by Hans Christian Andersen,
- Alice in the Wonderland by Lewis Carroll.
Крім того, тексти для А1 та завдання до них також є на вищезгаданому сайті British Council.
Writing
Ідеальним підходом для студента-початківця стане написання якомога більшої кількості текстів, однак, якщо це неможливо, то можна спробувати створювати:
- text messages,
- noticeboard message,
- email,
- invitation,
- fill in an application form.
А щоб перевірити себе, скористайтесь зручними онлайн сервісами, наприклад, Grammarly, Ginger Grammar Checker або OnlineCorrection.
Speaking
Спробуйте відвідати розмовні клуби — це найпростіший спосіб подолати страх говорити, а також є можливість побачити, що всі роблять помилки та говорять не завжди ідеально. Крім того, бесіда під час групових занять також ідеально тренує ваші навички. Самостійно також можна improve skill, наприклад, за допомогою сервісу Italki або Busuu.
Тож, всім beginnerам бажаємо наснаги на довгому, але захопливому шляху до знань, а тим, хто ще вагається і боїться зробити перший крок — посилаємо знак долі й запрошуємо пройти безплатний тест на визначення рівня, щоб розпочати навчання вже зараз!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)