👋🏻 Ще влітку, 14 липня, Міністерство освіти та науки України видало наказ, у якому були означені обов’язкові для складання випускниками шкіл іспити.
Нагадаємо, що з 2015 року іспити ДПА та ЗНО були об’єднані з метою знизити навантаження на випускників та вчителів. Результати тестів переводяться у 2 шкали: від 100 до 200 балів – Зовнішнє незалежне оцінювання та від 1 до 12 балів – Державна підсумкова атестація.
Самі собою ЗНО є необов’язковими. Але якщо 11-класник хоче отримати атестат про закінчену середню освіту, він повинен пройти тестування з кількох предметів. З яких саме — розповідаємо у цій статті.
Які екзамени повинен скласти кожен випускник
Насамперед — це рідна мова. Але тут буде вибір, як і минулого року. Можна складати лише її чи разом із літературою.
Експерти зазначають, що краще складати останній варіант, тому що бал з літератури посилює загальну оцінку ЗНО. Плюс, для вступу на більшість спеціальностей, особливо гуманітарних, потрібен результат саме з тесту Українська мова та література.
Другий обов’язковий предмет – математика. У 2021 багато випускників та їхніх батьків були обурені, адже вони зовсім не готувалися до неї. Навіщо математика дизайнерам чи хореографам? Але МОН непохитний: математика залишається основною дисципліною, адже важливо виставити бал ДПА.
Тож готуватися треба всім. Але цього року з’явився поділ на два рівні – Математика та Математика (стандарт). Тест буде спільний для всіх, у ньому всього 32 завдання. Виконання перших 26 визначить оцінку ДПА для тих, хто вивчав математику на базовому рівні, а бал за весь тест конвертуватиметься у бал атестату для випускників профільного математичного класу.
Третю дисципліну випускник має право обрати — історія України чи будь-яка з іноземних мов: англійська, німецька, іспанська чи французька.
Нагадуємо, що якщо у вас є сертифікат міжнародного зразка, ви можете подати заяву, щоб отримати автоматично оцінку ДПА. Якщо ви вивчали мову у школі на рівні стандарт, береться до уваги сертифікат не нижче за рівень В1, якщо поглиблено — потрібен рівень від В2.
І ще один предмет 11-класник може обрати самостійно, але він повинен бути складений обов’язково: за ДПА мають стояти чотири оцінки. Біологія, хімія, фізика або навіть ще одна іноземна мова — ви маєте право вибрати будь-яку дисципліну.
Якщо для вступу на бажану спеціальність вам додатково потрібен бал з іншої дисципліни або ви хочете підстрахуватися, ви можете подати заявку на 5-е ЗНО. Воно також буде для вас безоплатним. А ось за кожен наступний тест доведеться платити зі своєї кишені.
Декілька нюансів та нововведень
І насамкінець обговоримо два важливі аспекти. Враховуйте їх, якщо ви випускаєтеся зі школи.
1 Якщо надалі не плануєте вступ до ВНЗ, при виставленні ДПА враховується лише частина завдань, виконаних у тесті ЗНО.
2 Якщо ви відмінник та плануєте вступати до державного університету, ви можете претендувати на премію розміром 100 000 грн. Її отримують 30 випускників, які за 4-ма тестами ЗНО наберуть у сумі понад 790 балів. Готуйтеся старанно – і отримайте солідну грошову допомогу для успішного старту у дорослому житті!
Ефективна підготовка до ЗНО з англійської у нашому центрі!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)