☝ Нещодавно мав досвід складання комп’ютерної (CB, computer-based) версії тесту IELTS, й одразу ж почав отримувати купу запитань як від студентів, так і від колег-викладачів. І це не дивно, оскільки ця опція стала доступною в Україні лише цього року.
Якщо ви також обираєте між звичною паперовою (PB, paper-based) та новенькою комп’ютерною версією IELTS, запрошую ознайомитися з особливостями тесту.
Яка версія тесту легша: паперова чи комп’ютерна?
Найпопулярніше питання :). Відповідь на нього залежить переважно від того, із чим вам зручніше та комфортніше мати справу – із папером і олівцем/ручкою або монітором і мишкою. Єдине можу сказати точно: структура тесту абсолютно ідентична, тобто за допомогою комп’ютера складаються частини Listening, Reading та Writing.
Як виглядає процедура проведення тесту?
Застосовуються ті самі правила та вимоги:
- Кандидати перебувають в одному приміщенні протягом перших трьох частин тесту (Listening, Reading та Writing);
- Із собою в аудиторію можна брати лише ID, ручку/олівець та воду в прозорій пляшці без етикетки;
- Решта особистих речей зберігаються в окремому приміщенні без права доступу до моменту закінчення всіх трьох частин.
Однозначною перевагою для мене є те, що в аудиторії перебуває не 100–200 кандидатів, як на паперовій версії, а плюс/мінус 10. Це позитивно впливає на настрій і поліпшує можливість концентрації уваги. До того ж, спостерігачі (invigilators) мають змогу оперативніше реагувати на запитання кандидатів та надавати допомогу в технічних або організаційних питаннях.
Як виглядає інтерфейс програми, у якій складається тест?
Якщо ви складали будь-який іспит із лінійки Cambridge Assessment English, то швидко впізнаєте цей інтерфейс, він ідентичний. Вважаю його доволі зручним і user-friendly: є можливість змінити розмір і колір шрифту, а також екрану загалом. Варто зауважити, що ці налаштування можна зробити лише перед початком кожної з частин тесту.
Програма також надає можливість відстежувати, які запитання/завдання вже пройдені, а які залишаються без відповіді/невиконаними. У рамках завдань частин Reading і Writing можна починати з будь-якого, порядок довільний, можна повернутися та змінити свою відповідь (лише в рамках однієї частини).
У частині Listening усі слухають записи в навушниках чи через звичайні колонки?
Кожен кандидат прослуховує аудіозаписи в індивідуальних навушниках, що дозволяє краще сконцентруватися під час складання цієї частини.
Чи є можливість перезапускати (самостійно програти повторно) треки під час Listening?
Ні. Клікаєте на кнопку Start the Test, і єдине, що можна далі регулювати – це налаштування гучності в навушниках (рекомендовано налаштувати до початку тесту, для чого в кожного буде можливість попередньо прослухати через навушники тестовий трек). Також на етапі тестування гучності перевіряється якість навушників, і якщо стан незадовільний (наприклад, працює лише одне “вухо” або не працюють обидва) – негайно повідомляйте спостерігачів (invigilators).
У кінці частини Listening в паперовій версій у нас є 10 хвилин на те, щоби перенести відповіді на Answer Sheet. Як це відбувається в комп’ютерній версії?
Аудіозаписи ви, як і раніше, почуєте один раз. Давати відповіді треба одразу, практично паралельно з тим, як слухаєте. У кінці частини на перевірку та/або зміну відповідей надається 2 хвилини. Оскільки відповіді вписуються під час прослуховування, переносити нічого не потрібно.
У кінці частини Reading в паперовій версії в нас немає часу на перенесення відповідей. Як щодо комп’ютерної?
Тут усе без змін, оскільки взагалі не виникає необхідності щось кудись переносити. Це заощаджує час і дозволяє використати його безпосередньо на виконання завдань. Уважність під час вписування відповідей, а також пильність щодо правопису знадобляться й тут, а опція copy-paste допоможе уникнути друкарських помилок.
Чи можна робити позначки в тексті під час частини Reading?
Так! Для цього передбачена опція виділення тексту кольором. Виділіть текст, клікніть правою кнопкою миші й у вікні оберіть опцію “Highlight”. Кількість позначень необмежена. Маєте складнощі? Зверніться до спостерігача (invigilator) за допомогою!
Чи є в частині Writing функція автоперевірки правопису, як у Word?
Nope :).
Чи можна копіювати та переносити текст у частині Writing?
Так, і цю функцію неможливо переоцінити: вона робить редагування значно простішим. Олівець та гумка пасуть задніх щодо охайності й економії часу.
У паперовій версії є можливість підготувати план, перш ніж починати писати. Як це зробити в комп’ютерній?
Можна спочатку надрукувати план, а нижче почати писати письмове завдання, але цей варіант не виглядає практичним. Краще накидати план від руки на папірці, який видають перед початком частини тесту. На папірці зазначаються ваші дані для входу в систему перед кожною з частин, він же використовується для будь-яких нотаток. Проте цей папірець не може поїхати з вами додому та має бути зданий спостерігачам (invigilators) після закінчення частини тесту.
Чи є в комп’ютерній версії лічильник слів (Word Count)?
Так, і це знову ж таки одна з найкорисніших функцій у частині Writing. У паперовій версії на це витрачається приблизно 5 (!) дорогоцінних хвилин.
Чи є якісь зміни в частині Speaking?
До цього розділу комп’ютери все ще не мають ніякого відношення, без змін :). Лише значно збільшується шанс скласти цю усну частину в той самий день, що й решту.
Наш центр допоможе вам підготуватись до найрізноманітніших іспитів. Доєднуйтесь до наших курсів та отримуйте максимальні результати.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)