Ми продовжуємо знайомити вас з нашими викладачами, які пройшли курс CELTA та залишились працювати у Grade.
CELTA — міжнародна кваліфікація, що служить підтвердженням знань викладача та дозволяє працювати у більшості країн світу.
Здебільшого проходити такий курс починають кандидати, які мали досвід викладання, однак, і новачки, без педагогічної освіти, можуть почати карʼєру після завершення CELTA.
Десятки вчителів щорічно проходять це навчання у Grade Education Centre, аби підтвердити свою кваліфікацію, отримати розвиток та величезну перевагу у своєму резюме. І однією з таких вчителів стала Анна Стегній — дівчина, про професійний та життєвий шлях котрої, ми будемо розповідати сьогодні.
Хто вона?
Анна Стегній народилась та виросла у Києві, по-справжньому закохалась в це місто, а тому в майбутньому не планує змінювати місце проживання.
Дівчина здобувала освіту в Київському Лінгвістичному університеті. За фахом — перекладач, однак ця робота Анну не вразила, а тому вона вирішила зробити перші кроки на шляху до викладацької діяльності.
Взагалі, за освітою я — перекладач. Однак, я досить швидко зрозуміла, що переклад це не моє. Мені не подобалась ця робота, адже це досить нудно. Ти постійно працюєш з сухими текстами, науковими, професійними термінами. Крім того, мені не вистачало спілкування з людьми.
Тож, пізніше я отримала ще одну освіту — педагогічне. Що цікаво — вже після того, як почала працювати викладачем.
Дівчина вважає, що перехід до викладання був логічним кроком, адже вона добре опанувала мову. Однак, як виявилось, цього замало для повноцінної роботи викладачем.
Спочатку, звісно, було дуже складно. Я одразу зрозуміла, що просто знання мови недостатньо для того, щоб викладати. Тому я почала самостійно шукати відповіді на купу питань, вкладати багато часу та зусиль у свою освіту.
Я збирала інформацію по крупицях на курсах, вебінарах і дедалі більше переконувалась, що є безліч цікавих напрямків для власного розвитку.
Крім того, важливим фактором стала також наявність живого спілкування з різними людьми, та уроків, що допомагають позбутися вигорання.
Перші кроки по карʼєрній драбині
Ще під час навчання в університеті Анна вирішила влаштуватись на роботу, аби трохи заробити грошей. Оскільки переклад дівчину не захопив, то вибір пав на роботу секретаркою у спецшколі, де навчались діти з інвалідністю.
Однак, коли директор випадково дізналась, що Анна вивчає англійську, то запропонувала спробувати себе у вчителюванні. Варто розуміти, що викладання саме по собі — складний процес, що потребує зусиль та широкої обізнаності, а ще індивідуального підходу до кожного.
У спецшколі було дуже цікаво працювати, адже це діти з інвалідністю й вчили вони не ту англійську, до якої ми звикли. Методи викладання кардинально відрізняються!
Однак, це справді вагомий період мого життя, адже він дав мені поштовх до розвитку як вчителя.
Дівчина зізнається, що перші кроки допомагали зробити досвідчені колеги, адже бачили, що інколи Анні дуже складно впоратись та знайти підхід до дітей. Те, що колеги не стояли осторонь її проблем, допомагало молодій вчительці краще впоратись з перешкодами на професійному шляху.
Особливо проблемними для мене були уроки з дітьми з гіперактивністю.
Тож, старші колеги, які мали величезний досвід, ділились дієвими порадами. Крім того, я сама намагалась знайти інформацію, яка б допомогла краще розуміти цих дітей.
Анна працювала у спецшколі близько 3 років. Прийшовши туди молодою 19-тирічною дівчиною, залишала заклад вже викладачем з досвідом за плечима.
Прийшов час отримати CELTA…
Понад 6 років Анна поєднувала індивідуальні заняття з учнями та приватні курси. Так і могло тривати надалі, але дівчина не звикла зупинятись на досягнутому, а природна допитливість лише підігрівала бажання змінити щось.
В один момент прийшло усвідомлення, що в мене вже не вистачає часу та сил викладати і дітям з інвалідністю, і на курсах. Це і різна методологія, і підходи, і рівень витрачених зусиль. Тож я вирішила розставляти пріоритети, а тому обрала для себе шлях розвитку.
Так сталось тому, що Анна усвідомила, що виросла з того, чим займається зараз, не отримує жодного нового досвіду і переживає стагнацію. Проте, дівчині хотілось осягнути всі грані викладацької діяльності, тож виходом став курс CELTA.
«Як все пройшло?» або фідбек про курс
Про Grade Анна дізналась давно, адже ще на початку своєї карʼєри відчула потребу покращити свою англійську. Тому прийшла на курси підвищити рівень як звичайний студент.
Я дуже допитлива, мене завжди цікавить “що ще нового я можу дізнатись?”. Можливо, стратегії? Методики? І ось я вирішила піти на курс CELTA, але мене дійсно цікавило що ж нового можуть мені розповісти після понад 9 років роботи вчителем.
І знаєте, виявляється є що!
Дівчина відверто зізнається, що в перший тиждень занять не розуміла навіщо їй ці завдання та як вони допоможуть на уроках.
Мене справді дратувало, що я витрачаю час, якого дуже мало, на дивні аналізи. Я не могла зрозуміти навіщо мені це у викладанні.
Однак, наступного тижня пазлики почали складатись у суцільну картину, і я усвідомила, що ця інформація потрібна! Я побачила звʼязок між вимогами й результатом.
Крім того, Анна звернула увагу на ретельно підібрану літературу для викладачів на курсі. Каже, що це дуже корисні посібники та матеріали для подальшого розвитку вже після CELTA.
Загалом, дівчина під час навчання зробила багато відкриттів.
Наприклад, тепер вона розуміє як працювати з книжками, ефективно планувати та розробляти свої уроки. Виявляється, що раніше витрачала дуже багато часу на підготовку уроків саме через брак знань, що допомогли б працювати з навчальною літературою.
Тепер я одразу, подивившись на сторінку, розумію як краще використати ці матеріали, в якій послідовності, й найголовніше — мету на уроці.
Раніше я виконувала всі дії на інтуїтивному рівні, не розуміючи загалом ні результату, ні певних патернів, які допомагають працювати з будь-якою інформацією швидше та ефективніше.
Дівчина щиро переконана, що курс CELTA має пройти кожен вчитель, який хоче не просто викладати, а й розуміти причинно-наслідкові звʼязки, патерни, різні підходи та методики.
Кілька слів про тьюторів
Моїм тьютором на курсі була Лідія Сімак, і саме вона запропонувала мені почати працювати в Grade. Як досвідчена колега допомагає мені й сьогодні.
Буду відвертою, спочатку я не зовсім розуміла чому і навіщо вона робить певні завдання на курсі. Однак, згодом розуміння прийшло, й сьогодні дуже поважаю її, вдячна за допомогу, знання та підтримку на всьому шляху.
Другим тьютором стала Елеонора Пазяк, яка, за словами дівчини, не лише запамʼяталась своєю неординарністю, а й дала можливість побачити різні підходи до роботи.
Лідія Сімак розповіла нам трохи більше про Анну Стегній, як ученицю, і поділилась своїми враженнями роботи з нею.
Анна дуже старанна і цілеспрямована. Із самого початку курсу вона уважно слухала тренерів, і це було дуже помітно, адже Анна одразу використовувала у себе на уроках поради тренера, і робила це успішно. Нічого не потрібно було повторювати двічі!
А ще вона зовсім безстрашна і не боїться пробувати нове. Наприклад, багато викладачів без проблем навчають підлітків і дорослих, але побоюються навчати дітей молодшого шкільного віку. Це точно не про Анну! Вона з ентузіазмом почала працювати з дітьми, і виходить це у неї чудово!
Нова робота
Здебільшого Анна працює віддалено, а тому не має тісного контакту з колективом. Через це дівчина замислюється над форматом offline співпраці.
Коли працюєш online, то не вистачає особистої комунікації з колегами. Однак, я все одно відчуваю, що перебуваю в колі однодумців. Це один із принципів Grade, як на мене.
Про своїх колег Анна відгукується приємно, наголошує, що ці люди — професіонали.
Я працюю з людьми, які постійно перебувають у процесі розвитку. Вони розуміють, що неможливо досягнути стану «ідеально», а тому постійно шукають шляхи розвитку. І цей процес не закінчується!
Це я відчула з першого дня роботи в освітньому центрі.
І дійсно Grade Education Centre постійно дає нові можливості й спонукає рухатись — воркшопи, вебінари для співробітників, курси з Grade University. Це дуже вигідно виділяє Grade на фоні інших шкіл, наголошує Анна.
Плани на майбутнє
Анна твердо заявляє, що хотіла б розвиватись надалі та в майбутньому отримати інші тічерські кваліфікації. Наприклад, спробувати себе у ролі наставниці для інших, молодших вчителів. Однак, зізнається, що поки що бракує часу та досвіду, тому потрібно взяти паузу та попрацювати з уже здобутими навичками.
Проте, це не означає, що дівчина нічого не змінює!
Цьогоріч Лідія вмовила мене взяти маленьких студентів та спробувати викладати їм. Хоча я сумнівалась і трохи побоювалася.
Однак, мені допомогли колеги, я закрила всі пробіли у знаннях і дійсно зрозуміла, що мені навіть подобається працювати з дітьми (та ще й онлайн)!
До цього Анна не розуміла як можна викладати дітям онлайн і завжди відмовлялась від такого. Однак, поєднавши знання з CELTA та поради тьюторів, які вже стали колегами, дівчина зробила цей крок. Тепер зізнається — перші уроки були стресовими.
Я навіть задумуюсь піти на курс, що допоможе краще працювати з маленькими дітьми. Я тепер розглядаю це як один з варіантів для подальшого розвитку.
Анна Стегній працює з нами понад 6 місяців та викладає нашим студентам на курсах вивчення рівня та бізнес-англійської. Вона здобула неймовірний досвід і продовжує рухатись далі.
Звісно, ми неодноразово наголошували на важливості розвитку сучасного вчителя, а тому намагаємось створити всі умови для цього в Grade Education Centre. Ви також можете приєднатись до курсу CELTA у нас і обовʼязково знайти щось нове для себе.
Крім того, під час такого навчання ви зможете побачити різні підходи до викладання, методики і почути досвід ваших колег. Більшість наших студентів виходять з навчання не лише зі знаннями, а і корисними інсайтами.
Нагадаємо також, що нещодавно ми розповідали про життя та карʼєру наших нових викладачок Крістіни Ульянко та Валерії Сидоренко. Рекомендуємо ознайомитись, адже кожна з цих розповідей унікальна!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)