⌛ Вивчення comparatives та superlatives з дітьми зазвичай забирає багато часу та ресурсів, проте це одна із найважливіших тем, що вивчається в початковій школі, і її можна вивчати цікаво. Сomparatives вживаються для порівняння двох речей, superlatives – для порівняння трьох і більше речей. Як зробити вивчення цієї теми цікавішою для учнів? Пропонуємо вашій увазі 5 захоплюючих ігор.
1: Classroom Olympics
Comparative Adjective: Faster
Напишіть на дошці 10–15 слів, що вивчалися на уроці. Оберіть двох учнів і попросіть їх вийти до дошки. Дайте кожному гумку для дошки (або маркер, якщо пишете маркером). Учні мають стати спиною до дошки. Умови прості: коли ви називаєте одне зі слів, написаних на дошці, учні мають якомога швидше повернутися обличчям до дошки та зітерти (закреслити) слово, яке ви назвали.
Учень, який зробив це швидше, стає переможцем. Решта класу повинні повним реченням сказати, хто з двох студентів виконав завдання швидше, наприклад: «Аня швидша за Олю» тощо.
Superlative Adjective: Fastest
Гру, що описана вище, можна використати і для вивчення superlatives. Умови ті ж самі, але можна запросити до дошки трьох учнів. Переможець – той, хто виконав завдання найшвидше. Решта класу може повним реченням сказати, хто був найшвидшим, наприклад: «Денис був найшвидшим» тощо.
Цю ж гру можна використовувати, щоби попрактикуватися у вживанні й інших прикметників, наприклад:
Higher/Highest: Who can jump the highest.
Low/Lowest: Limbo
Strong/Strongest: Arm wrestle
Lucky/Luckiest: Rock, scissor, paper/roll a dice.
Louder/Loudest: Who can shout the loudest.
2: Comparative And Superlative Quizzes
Ще один цікавий спосіб вивчення comparatives та superlatives – вікторина. Ви можете самі написати запитання та створити таку вікторину, але якщо у вас немає на це часу, пропонуємо вже готові відеовікторини:
Щоби провести вікторину, просто покажіть учням ці відео, зупиняючи їх, щоби дати час на відповідь. Завдання вікторини можна робити як усім класом, так і в парах або групах.
До слова, у Grade Education Centre доступна англійська для дітей онлайн. Навчальна програма курсів розроблена відповідно до вікових потреб, тому навчати англійської змлечку стало ще легше.
3: Comparatives Chain Game
Усе, що вам потрібно для гри – таймер. Напишіть на дошці декілька comparatives. Оберіть тему з багатьма іменниками, наприклад «Тварини». Напишіть порівняльне речення на дошці, як приклад: «Слони більші за котів». Тепер черга учнів.
Мета гри – створити якомога більше порівняльних ланцюжків. Щоби створити ланцюжок, учні мають скласти порівняльне речення, починаючи з останнього іменника попереднього речення. Так, наприклад, якщо перше речення – «Слони більші за котів», то наступне має починатися зі слова «коти», наприклад, «Коти розумніші за мишей» тощо. Дайте командам час створити якомога більше ланцюжків, а потім змініть тему. У такий спосіб можна грати, практикуючи comparatives.
4: Comparative And Superlative Flashcard Games
Флешкарти – чудовий спосіб вивчення чи повторення лексики. Але вони стануть у нагоді і для вивчення теми comparatives та superlatives. Для цієї гри спочатку підготуйте набір карток на будь-яку тему, наприклад «Тварини», «Їжа», «Шкільні предмети» тощо.
Поділіть клас на дві команди та запросіть до дошки по одному представнику від кожної з команд. Завдання досить просте. Ви показуєте учням картку із зображенням предмета, учні, що вийшли до дошки, мають скласти та написати на дошці речення з цим словом, використовуючи ступені порівняння прикметників. Наприклад, якщо на картці зображення метелика, учні можуть написати щось на кшталт: «Метелик легший за пташку» тощо. Перший учень, який написав правильне речення, виграє бал для своєї команди. Наприкінці гри команда з найбільшою кількістю балів стає переможцем.
5: Comparatives and Superlatives Animals: Dart Game
Якщо ви працюєте онлайн або є змога пограти в цю гру в класі – впевнені, ваші учні будуть у захваті. Для цього потрібно лише перейти за посиланням нижче та натиснути на кнопку «Старт»:
На екрані з’явиться завдання на порівняння прикметників. Учні мають обрати правильний варіант, а потім, якщо відповідь правильна, як винагорода для дітей – можливість проявити свої навички гри в дартс – влучити стрілою в кульку, що рухається, зібравши більшу кількість балів. У цю гру можна грати як усім класом, так і в командах чи парах.
І на останок пропонуємо добірку матеріалів, що можуть знадобитися вам під час вивчення теми з дітьми.
Вивчення будь-якої теми з використанням ігор та цікавинок завжди приваблює дітей і навіть для підлітків. Сподіваємося, добірка наших ігор стане вам у нагоді.
Ще корисного: Використання історій на уроках англійської в початковій школі.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)