✏️ В середньому, словниковий запас людини, яка вивчає англійську мову, складається від від 2 000 до 20 000 слів. Оскільки кількість слів постійно збільшується, для ефективного володіння мовою необхідно постійно практикуватися та поглиблювати свої знання з лексики.
Для того, щоб робити це ефективно і без «зазубрювання», варто використовувати різні підходи, аби засвоєний вами словниковий запас активно використовувався у спілкуванні.
Сьогодні ми поділимося кількома методами, які допоможуть знайти відповідь на питання: як вивчити англійські слова і не забувати їх?
Спробуйте використати їх на практиці, щоб зрозуміти, яка техніка запам’ятовування нових слів буде для вас найбільш ефективною та цікавою у використанні.
Використання flashcards
Це один з найпопулярніших методів запам’ятовування, де на одній зі сторін картки написане слово чи питання, а з іншої — відповідь або пояснення.
Така техніка особливо ефективна тим, що сприяє активному запам'ятовуванню, оскільки ви не просто читаєте інформацію, а й пригадуєте її, що допомагає закріпити матеріал.
Для початкових рівнів зазвичай використовується формат, де на одному боці картки слово написане англійською, а іншому — його переклад рідною мовою.
Такий підхід допомагає не лише швидко запам’ятати слова з англійської, але й зменшує когнітивне навантаження й дає змогу легко пов’язати нове слово з уже зі знайомим поняттям.
Натомість для більш просунутих рівнів рекомендується писати тлумачення англійською. Це потрібно для того, щоб розширювати словниковий запас за рахунок контексту і синонімів у визначеннях.
Визначення слів має бути просте і зрозуміле, не перевантажене складними термінами. Наприклад:
- complicated — difficult to understand or deal with; having many parts or aspects;
- benevolent — kind and generous, showing goodwill;
- reliable — able to be trusted to do something well; dependable.
Quizlet— це одна з найпопулярніших платформ, яку ви можете використати для створення карток з відповідною лексикою. Окрім самих карток, тут доступні різні варіанти режимів тренувань для закріплення кожної лексичної одиниці.
Занотовування
Багатьом при згадці цього методу одразу спадає на думку шкільний підхід, який зазвичай виглядає так: слово, транскрипція та переклад.
Проте такий формат має свої обмеження. Використання лише базових елементів часто не дає бажаного результату, оскільки не дозволяє глибоко засвоїти нову лексику.
Слова завжди легше запамʼятовуються в контексті, тож якщо ви обрали більш класичний метод вивчення нових слів, окрім транскрипції та перекладу обовʼязково додавайте також приклади речення, синоніми та антоніми.
Розібрати слово можна таким чином:
слово: nevertheless;
транскрипція: /ˌnɛvərðəˈlɛs/;
переклад: однак, проте;
приклад речення: The weather was bad; nevertheless, we decided to go hiking — Погода була погана, проте ми вирішили піти в похід;
синоніми: however, still, but;
антоніми: therefore thus because of that.
Створення ментальних карт
Mind mapping — це гарний метод запам’ятовування та організації інформації, який базується на візуалізації інформації.
Ідея полягає в тому, що уся лексика зображена у вигляді схем, де головне поняття знаходиться в центрі, а від нього розгалужуються пов’язані з ним інші слова.
Для того, щоб побудувати ментальну карту, потрібно:
- обрати головне слово навколо якого буде дібрана вся інша лексика;
- створити гілки, які представляють різні аспекти або підкатегорії цієї теми.
- додати більше розгалужень зі словами для ще глибшого розширення теми.
Метод ментальної карти допоможе організувати інформацію так, щоб слова легше засвоювалися за рахунок їх групування в тематичні категорії.
Таким чином категорії допомагають сформувати цілісну структуру словника, у центрі якого знаходиться найголовніше слово.
За бажанням гілки та решту слів можна розфарбувати у різні кольори, щоб краще організувати інформацію та зробити карту більш естетично приємною.
Використання мнемоніки
Мнемоніка — це техніка запам’ятовування, яка легко допомагає зберігати інформацію в пам’яті за допомогою асоціацій, образів або історій.
У вивченні слів мнемонічні засоби особливо ефективні, тому що перетворюють абстрактну інформацію на щось більш конкретне та зрозуміле.
Особливо цей метод засвоєння інформації корисний, коли слід запамʼятати відразу кілька термінів. Працює це таким чином: з перших літер слів, які потрібно завчити, складається акронім, або речення. Наприклад:
- HOMES — для запам’ятовування Великих озер: Huron, Ontario, Michigan, Erie, Superior.
- Never Eat Soggy Waffles — вираз, який допомагає запам'ятати напрямки компасу: North, East, South, West.
- My Very Educated Mother Just Served Us Nachos — для вивчення порядку планет: Mercury, Venus, Earth, Mars, Jupiter, Saturn, Uranus, Neptune.
Інший спосіб — більш візуальний. Для такого сприйняття спробуйте пов’язувати слова, які прагнете вивчити, зі схожими за звучаннями:
- наприклад, слово knight лицар схоже на night. ніч Для того, щоб створити асоціацію, подумайте про лицаря, який стоїть посеред нічного пейзажу;
- ще ідея — слово bark кора, яке співзвучне з дієсловом to bark. гавкати Уявіть собі, що собака гавкає на білку, яка тримається за кору дерева на гілці.
Інтервальне повторення
Відома також як Spaced repetition technique, ця методика полягає у повторенні слів із поступовим збільшенням інтервалів їхнім вивченням.
Вона полягає в тому, що усі нові слова спершу потрапляють у короткочасну памʼять, але завдяки повторенням з правильними інтервалами вони закріплюються у довготривалій памʼяті.
Тобто, кожне слово або термін повторюється:
- спочатку через кілька хвилин або годин;
- потім — через день;
- через кілька днів;
- через тиждень або місяць.
До речі, цей метод чудово працює з використанням флеш-карток, про які згадувалося раніше.
Подкасти для вивчення лексики
Для тих, кому легше сприймати нову інформацію через аудіо, подкасти англійською стануть гарною можливістю тренувати слухове сприйняття мови у ненав’язливому форматі.
Прослуховуючи подкаст, ви чуєте слова не окремо, а в реальних реченнях, діалогах, історіях. Це допомагає краще не лише краще зрозуміти їхнє значення та вживання, а також за прикладом мовлення носіїв навчитися органічно використовувати нову лексику у власній розмові.
Студентам, які тільки розпочинають свій шлях у вивченні англійської, радимо звернути на такі подкасти як:
- Essential English — це серія коротких аудіоуроків, яка спрямована на тренування американської вимови з охопленням базової граматики та лексики.
- Learning Easy English — подкаст, де ведучі щотижня у кожному новому випуску діляться за слухачами простою, але корисною лексикою.
Для рівня Intermediate цікавим може бути зокрема такий подкаст:
- The English We Speak— тут у кожному випуску пояснюється сучасний вираз або ідіома, яку часто використовують носії мови.
- All Ears English Podcast—подкаст охоплює широкий спектр тем, від культури до бізнесу, що дозволяє вам вивчати не лише загальну лексику, а й спеціалізовані терміни.
Якщо у вас вже більш просунутий рівень, тоді радимо послухати подкасти від:
- Luke’s English Podcast — підбірка записів від Люка Томпсона — професійного викладача англійської мови та стендап-коміка із Великої Британії. У кожному з випусків він розповідає не лише про цікаві словосполучення та ідіоми, але й ділиться культурними особливостями його країни.
- English learning for curious minds — цей подкаст поєднує вивчення англійської мови з цікавими історіями про культуру, науку, історію, психологію та багато іншого. Кожен епізод триває близько 20–30 хвилин і супроводжується інтерактивними субтитрами та списком ключової лексики.
Ігри для розширення словникового запасу
Як вчити англійські слова, якщо ви хочете зробити цей процес ще цікавішим?
Для цього ви можете використовувати спеціальні застосунки, які допомагають дізнаватися про нові слова через ігри та інтерактивні завдання.
Зокрема радимо звернути увагу на такі як:
- Classic Words With Friends — це мобільна гра, схожа на Scrabble, де гравці складають слова з наданих літер, щоб набрати максимальну кількість балів. Застосунок доступний для IOS та Android.
- Wordscapes — корисна програма, яка допомагає розширювати словниковий запас та покращувати орфографію за допомогою невеликих кросвордів. Цю гру також можна завантажити на IOS та Android,
- Four Letters — додаток для iOS, який за допомогою якого можна тренувати лексику та уважність, складаючи слова з чотирьох літер на швидкість.
Сподіваємося, що ці поради допоможуть вам ефективно опановувати нову лексику і збільшити словниковий запас!
Не забувайте, що крім правильних методик та інструментів, ключовими показниками результату завжди є регулярність і, звісно ж, мотивація. Присвячуйте навчанню принаймні 5-10 хвилин свого часу кожного дня, і незабаром ви побачите, як ваші старання відобразяться на мовленні.
Якщо ж ви прагнете зробити вивчення нової лексики ще інтенсивнішим, обирайте курси англійської мови онлайн від Grade Education Centre!
Нехай вивчення англійської стане ще одним захопливим хобі❤️
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)