🌎 Підозрюю, що ви один із тих щасливчиків, хто вже подали заявку на курс, або навіть пройшли CELTA interview, про яку ми розмовляли на попередньому уроці. Можливо, ви вже навіть знаєте де проходитимуть заняття та бачили свій розклад. Все залежить від центру підготовки, який ви обрали, втім, є декілька спільних моментів для усіх курсів CELTA. Саме про це піде мова далі.
The full-time CELTA – це традиційний інтенсивний курс, що триває 4 тижні, п’ять днів на тиждень, по 8 годин на день. Сьогодні відбувається у двох форматах:
The part-time CELTA – менш інтенсивний та більш тривалий у часі курс, який триває 10-13 тижнів, залежно від центру. Заняття відбуваються, як правило, цілий день щосуботи та ввечері в п’ятницю або в інший день впродовж тижня. Сьогодні в нашому центрі такий курс проходить у форматі онлайн – CELTA online, part-time.
Тож варто обирати курс зважаючи на власні уподобання, завантаженість на роботі та того, що для вас працює краще – робота через екран монітора або в справжній аудиторії. В будь-якому випадку, ви навчатиметеся на реальних студентах.
Inputs
Інпути – це теоретичні та практичні заняття з тренерами курсу, де ви навчаєтеся як викладати англійську. Це частина курсу CELTA, де ви виступаєте в ролі студента, отримуючи цінні методичні знання на навички онлайн чи офлайн.
Теми, які зазвичай розглядаються під час інпутів включають:
- Classroom management
- Making lessons engaging/ communicative
- Different types of lessons (reading vs. speaking vs. grammar, etc.) and how to teach them
- Teaching different types of students/ classes (general English, young learners, business English, exam preparation, one-to-one lessons, etc.)
- Phonology and teaching pronunciation
- Error Correction
- Language awareness (some grammar)
- Finding a job in ELT and further professional development
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 ідей для fast-finishers на уроках англійської
Втім, тренери також можуть додавати й інші теми для теоретичних занять, якщо на співбесіді з’ясується, що вони потрібні викладачам. Тож з впевненістю можна сказати, що кожен курс CELTA – інший.
Мій найяскравіший спогад з курсу CELTA – урок арабської мови, який для нас провели тренери у перший день курсу. Відчуваєш себе людиною, яка вперше чує іноземну мову, і не може нічого сказати. А в кінці заняття ми вже могли привітатися, і навіть замовити обід в арабському ресторані. Також були drilling sessions у літньому парку на очах у зацікавлених перехожих, та багато іншого.
Під час CELTA full-time зазвичай буває 2 інпути в день, кожен з яких проводить один із тренерів.
В CELTA part-time інпути відбуваються лише по суботах, але у більшій кількості.
Teaching practice
Викладацька практика – це заняття, де ви використовуєте на практиці усі знання, які здобули на input sessions. Ви опиняєтеся у реальній чи віртуальній аудиторії та виконуєте роль викладача. Усі студенти – реальні люди, яких підбирають спеціально для того, аби ви відточували свої викладацькі навички. Зазвичай кандидати навчають студентів різних рівнів: pre-intermediate та upper-intermediate.
Якщо у вас є знайомі, які б хотіли пройти навчання у якості студента такого курсу, вони можуть долучитися тут.
Навіть якщо ви проходите курс CELTA онлайн, викладацька практика – неминуча. Цю частину курсу не можливо замінити нічим іншим. Саме за практичний компонент кваліфікацію CELTA цінують роботодавці у всьому світі.
Вам потрібно буде провести 8 занять: 6 занять оцінюватимуться тренерами за усіма критеріями, інші 2 – ні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому деякі студенти ненавидять ваші заняття?
Письмові завдання
Ще один дуже важливий компонент курсу CELTA – письмові завдання (written assignments). Це чотири письмові роботи, які ви писатимете впродовж курсу, окрім теоретичних інпутів та практики викладання. Кожна робота в середньому має обсяг 750 -1000 слів. Втім, для того, щоб написати кожну, доведеться провести невеличкий research. Тренери можуть давати письмові завдання в різному порядку. Коротко про суть завдань:
Skills Related Task (SRT) – потрібно створити план уроку з читання чи аудіювання та обгрунтувати чому ви все саме так спланували.
Language Related Task (LRT) – вам потрібно буде проаналізувати деяку граматику і лексику. При цьому слід використовувати правильну термінологію. А також треба буде подумати що (яка граматична структура чи лексика) і чому може викликати труднощі у студентів. Та що потрібно зробити для вирішення проблеми.
Focus on the Learner (FOL) – це завдання пов’язане із студентами, з якими ви працюєте під час курсу. Вам потрібно буде написати про їх backgrounds, мотивацію, сильні та слабкі сторони. Крім того, потрібно буде подумати як можна допомогти певним студентам вдосконалити певний аспект їх англійської (вимова, граматика тощо).
Lessons from the Classroom (LFC) – це ваша власна рефлексія щодо досвіду на курсі CELTA. Ви аналізуватимете власні сильні сторони та аспекти викладання, які потрібно вдосконалювати. Також у цьому завданні розглядаються подальші перспективи для професійного розвитку.
Звичайно, під час курсу тренери нададуть вам більш конкретні вказівки щодо того як виконувати кожне із завдань, а також нададуть усі необхідні матеріали та скерують до джерел, які будуть потрібні для написання робіт.
Отож, inputs+TPs+written assignments = багато чи мало? You never know, поки не пройдете це самі. Правда лише одна – CELTA – це кропітка робота над собою. Для когось – це більше докладених зусиль, для когось – не так багато. Але варто лише спробувати – і, погодяться ті, хто пройшов CELTA, ви вже ніколи не будете такими, як before CELTA.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)