Платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@grade.ua
confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

callback-phone-icon

Зворотній дзвінок

  • Ім'я та прізвище
  • Телефон

Даю згоду на обробку моїх персональних даних з метою визначення рівня англійської мови та надання інших освітніх послуг

confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

29.11
2018

8 оповідань англійською для різних рівнів підготовки

Eye icon Spinner
книги на английском онлайн

Один із приємних бонусів, які дає знання англійської мови — можливість читати найкращі літературні твори в оригіналі, не чекаючи, коли з’явиться більш-менш гідний переклад тексту, що вас цікавить. І справа не лише в англійській чи американській літературі — англомовні переклади французьких, німецьких чи більш екзотичних книжок точно з’являться швидше, ніж українські.

Навіть якщо ви — досвідчений читач, одразу зануритися з головою в об’ємну книгу англійською не вийде. Для цього потрібен певний читацький англомовний досвід.  Не засмучуйтеся і не припиняйте читати — нехай навіть зі словником і зошитом для нових слів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 поширених помилок в англійській мові та підказок, як їх не робити

Фахівці радять починати з малого — з оповідань і новел. В коротких і динамічних літературних творах набагато легше стежити за розвитком сюжету, і такі тексти не встигають втомити.  До того ж, ви зосереджуєте увагу на значенні кожного слова та його використанні в реченнях, тоді як у великих текстах намагаєтеся вловити суть. Після прочитання короткої історії є час та сили подумати про неї та підсумувати нові знання з англійської.

Зверніть увагу на добірку із восьми кращих оповідань англійською для різного рівня володіння мовою і насолоджуйтеся читанням.

Оповідання для початківців:

Флора Енні Стіл “The Bogey Beast”

Ця оптимістична казка сподобається і дітям, і дорослим. Бідна жінка знаходить на дорозі горщик, повний дорогоцінностей. Вона дуже зраділа і вирішила забрати його з собою. Однак вдома вміст горщика починає змінюватися. Персонаж цієї літньої пані — один із найпозитивніших в англійській літературі, оскільки вона не лише не засмучується, що золото перетворюється на срібло, а згодом і на менш цінний метал, а й знаходить у цьому позитивні моменти.

Беатрікс Поттер “The Tale of Johnny Town-Mouse”

Тіммі Віллі — звичайна сільська миша. Одного разу він випадково потрапляє до великого міста, заснувши в овочевій корзині.  Там він знаходить нового друга, однак усвідомивши, що міське життя — надто складне для нього, повертається в село. Коли його друг приїздить у гості, то теж стикається із новим і незвичним. Ця історія побудована на веселих діалогах, у яких протиставляється життя в місті і селі з усіма їхніми недоліками та перевагами, а симпатичні ілюстрації не залишать байдужими ані дорослих, ані юних читачів.

Трошки складніші для читання такі оповідання:

Раскін Бонд “The Night Train at Deoli”

Герой цього оповідання зазвичай проводив канікули у своєї бабусі в індійському місті Дехрадун. Дорогою туди він щоразу проїздив через маленьку й непримітну станцію Деолі. Тут ніколи не виходили пасажири, та й взагалі не відбувалося нічого незвичного. Та одного разу герой побачив дівчину, що продавала фрукти, і більше не зміг її забути. Ця історія — про те, як кожна випадкова зустріч може залишити слід у нашому житті і чому варто бути уважними до світу довкола.

Рей Бредбері  “There Will Come Soft Rains”

Романи американського письменника-фантаста Рея Бредбері люблять читачі по всьому світові. Однак він не лише романіст, а й блискучий новеліст. Ця науково-фантастична новела пропонує уявити, що б сталося, якби людство зникло з планети Земля внаслідок страшної війни, і залишилися лише роботи, які продовжують функціонувати і служити людям, яких більше немає.

Для більш просунутих знавців англійської мови радимо читати такі оповідання:

Курт Воннегут “Harrison Bergeron”

Дія оповідання відбувається в 2081 році. Усі члени суспільства мають бути рівними за фізичними та розумовими можливостями, а якщо знаходиться хтось, що має у чомусь перевагу над іншими, держава вживає заходів, аби врівноважити ситуацію. Приміром, здібні танцюристи мусять танцювати з додатковою вагою, щоб не бути кращими. А надто привабливі люди змушені носити потворні маски. Це антиутопійне оповідання не залишить байдужими тих, хто задумується про своє місце у світі та у житті інших людей.

Джек Лондон “To Build a Fire”

Протистояння людини і природи — одна з улюблених тем у творчості Джека Лондона. Не виняток і ця пригодницька новела. Чоловік їде до крижаної та ізольованої місцевості Юкон і бере з собою лише свого собаку. Він ігнорує поради, які дають йому люди, що зустрічаються на шляху, і зрештою опиняється сама на сам із суворою природою, силу якої він явно недооцінив.  

Для читачів впевненого рівня Intermediate — такі оповідання:

Кейт Шопен “The Story of an Hour”

Це надзвичайно тонкий і майстерний текст про стосунки між людьми, межі людської свободи та силу надії. Головна героїня, пані Маллар, має проблеми з серцем, тож новину про смерть її чоловіка їй намагаються подати якомога м’якше. Дізнавшись про трагедію, жінка замикається у своїй кімнаті та починає думати про те, яким далі буде її життя. Перспектива свободи п’янить її. Та за годину її чоловік повертається додому, цілий і неушкоджений, і саме цієї новини серце пані Маллар не витримує.

Мері Робінетт Коуаль “Evil Robot Monkey”

Слай — надзвичайно розумний шимпанзе. Він понад усе любить ліпити вироби з глини на гончарному колесі. Одного разу знущання школярів розлютили його, і вчитель карає його за погану поведінку, відібравши глину. Цей персонаж не вписується в суспільство, він є надто розумним для того, щоб спілкуватися з іншими мавпами, але й люди не готові приймати його інакшість. Багато читачів упізнають у цій новелі себе та свої сумніви та поривання.

Нагадаємо, що нещодавно ми писали про 10 найпоширеніших граматичних помилок на іспиті IELTS та як їх уникати.

1 (20%) 1 vote[s]