⭐️ Перше вересня не за горами, і вже зовсім скоро учні у школах сядуть за парти, а до колег з мовних шкіл прийдуть нові студенти. Добре, якщо ми знаємо кого навчаємо, а що робити коли вам відомі лише імена студентів, і нічого про їхні знання, навички, інтереси, рівень володіння мовою та досвід її вивчення?
Сьогодні поговоримо про те, як повернутися чи приступити до навчання та зробити перший урок англійської успішним та цікавим. Навіть у вчителів із досвідом бувають мурашки перед початком навчального року. Пропонуємо разом спробувати позбутися “мандражу” та вступити у новий рік з правильної ноги за допомогою добірки комунікативних завдань для різних рівнів.
The Expert
Іноді важко підібрати завдання для студентів, які досить добре володіють англійською, щоб воно було не залегким і не перетворилося на пусті балачки. Гра “The Expert” структурована, дає поле для обговорень та орієнтована на студентів.
- Попросіть учнів записати 5 речей, в яких вони добре розбираються. Ось, наприклад, мій список:
- Cycling
- Budget travel
- Thailand Driving
- Gardening
- Після цього скажіть їм підкреслити 3, які, на їхню думку, будуть найцікавішими для співрозмовника.
- Далі поділіть їх на пари. Студенти мають розповісти один одному про свої інтереси та поставити питання.
- Через 5 хвилин змініть напарників. Так можна зробити 2-3 рази.
- Попросіть студентів поділитися своїми враженнями та обрати найцікавіше хобі, про яке вони почули, та обґрунтувати свій вибір.
Таким чином, студенти спілкуватимуться, вчитимуться слухати співрозмовника, і у них буде комунікативна мета, адже в кінці потрібно зробити вибір. Навіть не впевнені студенти почуватимуться комфортно, адже розповідатимуть про те, що вони добре знають.
Funny Holidays
Це також цікава гра, яка допоможе студентам розповісти про свої канікули у незвичний спосіб.
Приготуйте картки з ідеями, наприклад:
- You went hiking in the woods.
- You went to London for an intensive English course.
- You had a staycation and didn’t go out.
- You spent your summer in the village.
- You won a trip and visited another country.
Загалом, ідей може бути більше. Адже ви краще знаєте своїх студентів. Також зробіть 3-4 картки з написом “Tell the TRUTH”.
- Розділіть студентів на невеликі групи. відповідно до кількості карток, наприклад 10-12
- Кожен студент по черзі братиме 1 картку. Наголосіть, що її не можна показувати іншим.
- Якщо йому випадає картка з написом “Tell the TRUTH”, студент розповідає реальну історію про те, як він провів літні канікули.
- Якщо ж студент отримує картку із завданням, він має вигадати історію та розповісти про свій уявний досвід. Попросіть студентів додати якомога більше деталей.
- Інша частина групи має здогадатися чия історія була правдивою, а чия — ні.
Just a Minute
Це завдання зосереджується на вільному використанні англійської мови, а також дозволить студентам говорити на будь-які теми. Детальний опис у наступному відео:
Puzzle Finder
Це чудове завдання для будь-якого рівня, що не потребує особливої підготовки. Воно має на меті розтопити лід та організувати командну роботу, адже студентам доведеться попотіти аби скласти пазл.
- Перед початком заняття приготуйте пазл. Це може бути справжній пазл, або ж розріжте картинку на шматочки, кількість яких відповідатиме кількості студентів у вашій групі.
- Для того, щоб зібрати пазл докупи, студенти мають розповідати одне одному про те, що зображено на їх шматочку, а також слухати, що описують інші.
- Ви можете роздати студентам по 1 або по 2 шматочки, якщо пазл великий.
- Слід наголосити студентам, що описувати потрібно лише англійською. Залежно від рівня студентів, вони можуть показувати або не показувати свій шматочок, коли його описують іншим. Також студенти можуть описувати його форму, якщо потрібно.
The best way to learn English
На початку навчального року важливо мотивувати студентів до навчання. Найкращий спосіб — це поговорити зі студентами про те, як вони вчать англійську та що саме їх мотивує.
Це можна зробити наступним чином:
- Напишіть на дошці фразу: “The best way to learn English is…” та доповніть її власними ідеями або попросіть студентів поділитися своїми. Наприклад:
- In class with a professional English teacher
- In a café with friends who are good at speaking English
- With a native speaker of English
- Living in an English-speaking country
- Doing business in English
- Watching films and TV in English
- Listening to English podcasts
- Keeping a notebook of new words
- Doing some English homework
- Having lots of tests in class
- To help us remember using an English-English dictionary
- All the time reading in English
- Speaking English with other students in the class
- Коли ідеї будуть зібрані на дошці, попросіть студентів розділити їх на хороші, не дуже хороші, і зовсім погані способи вивчення англійської.
- Обговоріть усе разом зі студентами або запропонуйте поділитися на 3 групи, підготувати аргументи та влаштуйте дебати про найкращий спосіб вивчати мову.
Пам’ятайте, головне завдання перших уроків — зацікавити, змотивувати, познайомитися, визначитися із цілями та мотивацією, задати ритм на перший семестр або й цілий рік. Тому буде не дуже вдалою ідеєю одразу ж починати з нудної граматики чи інтенсивного навчання.
А для того, щоб досконало опанувати всі методики викладання та легко знаходити спільну мову зі школярами — зверніть увагу на курси підвищення кваліфікації для вчителів англійської мови від Grade. Вони зараховуються як обов’язкові години підвищення кваліфікації, і звісно, неодмінно поповнять вашу скарбничку знань.
Вдалого старту!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)