З наближенням нового навчального року колеги часто думають про свої перші уроки та готуються знайомитися з новими студентами. На що потрібно звернути увагу? Як зробити так, щоб рік розпочався гладко і без зайвих переживань?
Звичайно, планування та організація уроків важливі. Втім, набагато важливіше підготувати до старту навчального року себе. Адже навіть найкращий план не компенсує викладача, який виснажився та вигорів.
Про teacher wellbeing
За словами експерта з благополуччя Г’ю Кленча з OLT International, існує багато різних визначень благополуччя, які ми повинні враховувати, досліджуючи проблеми, з якими можуть стикатися вчителі, наприклад:
- Когнітивне благополуччя — як ми обробляємо інформацію, щоб досягти успіху в повсякденному житті та роботі, а також для отримання знань і розуміння.
- Емоційне благополуччя — самосвідомість й емоційна регуляція, що зображається в тому, наскільки добре ми справляємося з життєвими викликами.
- Соціальне благополуччя — встановлення позитивних соціальних стосунків і здатність співпереживати іншим.
- Фізичне благополуччя — відчуття фізичного здоров’я, захищеності та безпеки в нашому оточенні.
- Духовне благополуччя — наше відчуття сенсу та мети життя, яке може бути пов’язане з культурою, релігією чи суспільством.
Виклики у будь-якій із цих категорій можуть призвести до того, що людина переживає стрес і проявитися у депресії, тривозі або виснаженні, якщо вони залишаються невирішеними.
Як цьому запобігти — далі у матеріалі!
Оцініть свої успіхи та досягнення
Знайдіть час, щоб не лише перелічити, а й відзначити свої досягнення за минулий навчальний рік. Усвідомлення того, що ви зробили добре, допоможе краще зрозуміти труднощі, з якими ви зіткнулися.
Оцінювати варто як свої досягнення, так і проблеми. Далі перейдіть до того, що ви хочете покращити в новому навчальному році.
Ось як, наприклад, можна порефлексувати, використовуючи glows & grows:
1. Glows — these should stay the same
2. Grows — these need minor tweaks
Grows — these need a major overhaul
3. Stuff I need to figure out
Найкраще — розписати усе на папері, тоді ви точно нічого не пропустите. Коли виконуватимете завдання, не забудьте відзначати що ви зробили та записати як саме.
Поставте досяжні цілі
Визначення того, що ви хочете змінити або покращити, допоможе поставити цілі на новий навчальний рік. Переконайтеся, що вони є конкретними та досяжними. Нечітких цілей важко або неможливо досягти, що в кінцевому підсумку вплине на ваші досягнення та успіхи в новому навчальному році.
Покращення успішності учнів, розвиток професійних знань, хороші стосунки з учнями та їхніми батьками — загальна мета вчителів, які починають новий навчальний рік. Встановивши цілі, ви допоможете підвищити власну мотивацію до кращого розвитку.
Це завдання може видатися важким. Але так ви зможете принаймні розігріти свій мозок і визначитися з відправною точкою для більш поглибленого планування уроків — online, offline чи поєднання обох.
Перші кілька днів навчання online або offline будуть наповнені правилами та процедурами, які можуть бути справді нудними для учнів. Тож переконайтеся, що у вас все гаразд з classroom management.
Розвивайтеся професійно
Літо — чудова пора для самоосвіти, оскільки ви можете краще зосередитися на вивченні матеріалу. Подумайте про те, щоб пройти онлайн-курси підвищення кваліфікації, покращити власну англійську, перечитати викладацький блог або відповідні посібники.
Набуття та опановування нових навичок допоможе вам на професійному шляху, і дасть більшу впевненість та комфорт у роботі.
Протягом літа знайдіть час поспілкуватися з іншими викладачами з вашого міста чи знайдіть співрозмовника в інтернеті. Бесіда з колегами про труднощі у викладанні та ваші досягнення може дати вам нові ідеї, а також пожвавити пристрасть до викладання.
Відділіть роботу від дому
Unicef рекомендує відмежуватись від роботи, щоб проводити час для себе, побути з родиною або насолодитися тим, що вам подобається.
Виділіть час не лише для підготовки до викладання, а й інший час, коли ви не готуєтеся. Ви можете запланувати певні години допомоги студентам поза аудиторним часом. Скажіть про це батькам та учням. Встановіть і дотримуйтесь проміжку часу перед сном, коли ви не користуватиметеся гаджетами. не перевірятимете електронну пошту та повідомлення
Якщо ви відчуваєте, що інші не поважають цих кордонів, подумайте про те, як можете м’яко та шанобливо це пояснити, поділившись своїми знаннями про важливість захисту свого психічного здоров’я і про те, як саме ви це робите.
Відпочиньте як слід
Використайте останній місяць літа, щоб провести час із родиною та друзями і, звісно, просто відпочити. Присвятіть час собі, більше займаючись фізичними вправами, збалансовано харчуючись та займаючись справами, яким ви не виділяєте багато часу протягом навчального року наприклад, читання заради розваги, одноденні поїздки, рукоділля — це також відмінний спосіб підзарядитися на новий навчальний рік.
Навіть коротка 10-хвилинна швидка прогулянка покращить ваш настрій і дасть неймовірне відчуття щастя. Якщо ви не можете щодня відвідувати тренажерний зал, пограйте з дітьми, поспівайте в караоке або влаштуйте танцювальну вечірку.
А також спробуйте щось нове — це чудовий спосіб зменшити стрес і розвиватися як особистість. Складіть план поїхати кудись, куди ви завжди хотіли поїхати або навчіться готувати за новим рецептом.
Думайте позитивно та з ентузіазмом вирушайте у новий навчальний рік!
А для того, щоб початок року був вдалим, відвідайте нашу онлайн-подію “Grade Teacher Talks: Teach with confidence”.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)