⭐️ Рівень англійської B2 або Upper-intermediate — середній ступінь володіння англійською мовою за загальноєвропейською шкалою мовної компетенції CEFR. На цьому етапі ви можете вільно та регулярно спілкуватися англійською мовою, аргументувати свою думку, писати тексти на широке коло тем та розуміти сенс складних повідомлень.
Цей рівень є етапом між середнім B1 та високим ступенем С1. Що потрібно знати та що передбачає володіння мовою на цьому рівні? Про це і поговоримо.
Рівень англійської B2 або Upper-intermediate вище середнього є мрією для багатьох, адже саме такі знання дозволять людині впевнено спілкуватись в іншій країні, працювати в іноземних компаніях та навіть здобувати освіту англомовних навчальних закладах.
Навчання на рівні Upper-Intermediate — це, скоріше, структурування та повторення вже засвоєного колись матеріалу, адже учень має бути ознайомленим майже з усіма використовуваними граматичними конструкціями.
Для засвоєння цього рівня з азів за системою CEFR потрібно 720 годин навчання і неабиякі зусилля від студента. Однак, якщо ви вже маєте певну базу, то і часу знадобиться менше.
Крім того, варто згадати, що такий рівень знань дозволяє людині без проблем практикувати мову. Зокрема:
- дивитись більшість англомовних фільмів та легко розуміти різні акценти, скорочення чи сленгові слова;
- читати літературу, якщо обрані книги ненасичені специфічною лексикою, наприклад, професійною;
- слухати подкасти зі швидкою мовою, скороченнями та розмовною лексикою;
- писати есе, листи, повідомлення, запрошення та інші тексти, які не потребують специфічної лексики;
- розмовляти вільно на більшість тем, особливо, якщо предмет розмови цікавить вас.
Рівень англійської Upper-intermediate відкриває багато дверей перед людиною, котра його опанувала. Крім того, коли ви переходите зі сходинки А на наступну — В, перед вами зʼявляються безліч можливостей для самостійної практики. А також, можливість покращувати рівень свого життя за допомогою мови.
Наприклад, вільно розуміючи англійську, що доступно для студента, який закрив В1 і вивчає рівень B2 ви можете почати розвиватись у будь-якій сфері свого життя, адже кількість безкоштовних навчальних матеріалів цією мовою безмежна.
Також ви можете самостійно практикувати мовні навички, перекладаючи свої буденні дії на англійську.
- Наприклад, перегляд улюбленого серіалу тепер може бути практикою listening.
- Так само скролинг стрічки новин може стати практикою reading.
- Англомовна сторінка у соціальних мережах не лише дає змогу взаємодіяти з більшою аудиторією, а і покращувати writing.
Таким чином, будь-яка ваша буденна дія може стати практикою і почати приносити більшу користь.
Крім особистісного зростання та розвитку, людині з англійською на рівні Upper-Intermediate доступні карʼєрні перспективи, адже цінність такого співробітника у кілька разів більша.
Звісно, це далеко не всі можливості. Однак, ми лише хотіли підкреслити, що ваші зусилля вкладені в роботу над собою та розвиток обовʼязково виправдають себе у майбутньому.
Якими знаннями володіють мовці з рівнем B2?
Рівню B2 або Upper-intermediate передує В1 — Intermediate. Це середня сходинка, отож тільки досконало опанувавши мову на цій ланці, можна переходити до наступної.
Intermediate — знання, які дозволять людині вільно подорожувати та спілкуватись на безліч побутових тем. Крім цього, людина з таким рівнем може працювати англійською, створювати тексти, обґрунтовувати власну думку.
Зокрема, людина, яка досконало засвоїла рівень В1 має:
- вміти без проблем та ефективно спілкуватись у повсякденних ситуаціях;
- читати тексти, що не містять специфічної, наприклад, професійної лексики: прості художні твори, новини, пости у соціальних мережах, публіцистичні тексти про знайомі події та явища;
- брати участь в обговореннях знайомих тем, вміти пояснити та аргументувати свою думку, писати ділові листи;
- розуміти фактичну інформацію.
Також варто розуміти, що чим вищий рівень володіння мовою, тим більш розмитими стають критерії оцінювання.
Наприклад, людина, яка тільки починає вивчення мови, має опанувати основні граматичні конструкції, алфавіт, набір лексики для побутового життя — назви кольорів, предметів побуту, членів родини, професій, різних установ та закладів. А от на вищому рівні студент має опановувати слова в контексті, розуміти, що «performance» може перекладатись не тільки як «шоу», а й як «виступ» або «мотивація».
Таблиця навичок рівня B2
Отож, припустимо, що ви опанували всі необхідні теми на В1 і пройшли рівень англійської B2. У такому випадку в кожному з чотирьох основних навичок володіння мовою вам стануть доступні наступні можливості.
Навичка | Опис |
Speaking | Мовець вміє висловлювати свою думку та пропозиції, ставити запитання, вести дискусії на різноманітні теми. Впевнено використовує граматичні конструкції. Може аргументувати думку, брати участь у суперечках та дебатах. |
Reading | Людина добре розуміє та засвоює прочитане. Має змогу аналізувати і критично оцінювати інформацію, на її основі робити висновки. Може впоратися з текстами, що містять специфічну термінологію або складні конструкції, які стосуються знайомих тем. |
Writing | Мовець має достатній рівень граматичної точності і словникового запасу для написання текстів без помилок. Вміє писати чіткі і добре структуровані тексти, такі як есе, звіти, листи чи статті. Може адаптувати свій стиль письма відповідно до мети і співрозмовника. |
Listening | Учень може розуміти формальні та неформальні бесіди, фільми, серіали або радіо програми, у тому числі коли мова містить сленг або діалекти. Розуміє основний сенс навіть в умовах переривання чи швидкого темпу мовлення. |
Зверніть увагу, що вивчення мови на такому високому рівні включає багато повторень. Крім того, в самій назві рівня B2 захований ключовий його сенс — це рівень В, поділений на дві частини. Тобто, на етапі 2.1 ви вивчаєте нову інформацію, а на етапі 2.2 — закріплюєте, систематизуєте і переходите до нової інформації вищого рівня.
Повний перелік лексичних та граматичних тем, які мають вивчити студенти на курсі B2 ви можете побачити у нас на сайті:
- Вивчення рівня B2.1
- Вивчення рівня B2.2
Розуміємо, новачкам здається, що осягнути таку кількість тем вкрай складно, а подекуди — майже нереально, однак хочемо заспокоїти усіх охочих до розвитку. Так, новий рівень потребує від вас зусиль та часу, однак, якщо ви вже здобули надійну базу, то все можливо.
Поради для студентів
- По-перше, чарівної пігулки, яка допоможе осягнути рівень не за 200 навчальних годин, а за 100 — не існує. Якщо ви це розумієте, то вже будете застраховані від недобросовісних організацій, які обіцяють результати за кілька тижнів.
- По-друге, варто попрацювати над власною мотивацією. Цей пункт актуальний для будь-якої справи, але для вивчення англійської на середньому рівні — один з найважливіших.
Річ у тім, що на кожній сходинці студентів спіткають різні страхи. Наприклад, на початковому рівні А студенти бояться зробити перший крок. Їм складно заговорити, перестати корити себе за помилки, визнавати, що щось не виходить. А от на середньому рівні зʼявляється нова перешкода — intermediate-plateau.
Intermediate-plateau — проміжне плато, етап, коли студент не помічає свого прогресу, йому здається, що нічого не виходить, він втрачає мотивацію та зупиняє розвиток.
Насправді ця проблема спіткає не всіх, однак все ж варто розуміти її природу. Так стається внаслідок того, що людина:
- на початковому рівні швидше прогресує + результат легко помітити — ви розмовляєте все краще або все більше нових слів дізнаєтесь;
- вивчення мови — нелінійний процес, саме тому нормально переживати злети та падіння на будь-якому рівні.
Подолати плато можна лише власною сумлінною працею, саме тут студенту знадобиться мотивація. Крім того, варто дозволяти собі робити помилки, повертатись до тем, які погано засвоїли та багато практикувати перш ніж перейти до нового матеріалу.
Важливо ставити адекватні короткострокові цілі, а також іноді робити progress checks, які допоможуть обʼєктивно подивитись на прогрес.
На такому рівні не обійтись без допомоги тічера, який також може поглянути на ваші знання та оцінити зі сторони. Викладач зможе виявляти “білі плями” у ваших знаннях та корегувати матеріал, який ви вивчаєте.
- По-третє, користуйтесь англійською! Так, якби банально це не звучало, але запорука розвитку та покращення мовних навичок — постійна практика. Тому використовуйте наші поради та вдосконалюйтеся.
Приєднуйтесь до навчання у Grade Education Centre та опановуйте новий рівень англійської без проблем та перешкод!
Експрес-тест на рівень англійської В2
Чи цікавились ви тим, скільки слів треба знати для опанування окремого рівня англійської мови? Наприклад, для рівня Upper-Intermediate лексичний запас мовця має складатись із щонайменше 3250 слів.
Однак, варто зазначити, що словниковий запас не є обʼєктивним показником рівня. Для прозорої оцінки варто тестувати всі важливі мовні навички комплексно, що допоможе виявити ваші проблемні місця, а також готовність до вивчення нового рівня. Зробити це ви можете за допомогою інтерактивного тесту!
Незалежно від результату тесту, для закріплення інформації рекомендуємо вам пройти ще один тест на рівень англійської В2, але тепер у відео-форматі. Це дуже зручно, адже таким чином ви можете перевірити засвоєння рівня Upper-Intermediate навіть під час прогулянки, увімкнувши тест в навушниках.
Скільки часу потрібно для переходу на наступний рівень?
Орієнтовно 200 навчальних годин знадобиться, щоб досконало засвоїти рівень B2. Після тестування та підтвердження рівня, ви можете переходити до вивчення С1, на який знадобиться 230 навчальних годин.
Ось детальна таблиця, яка допоможе зрозуміти, скільки часу на вивчення знадобиться і які іспити вам доступні на різних рівнях.
Кількість годин для проходження цього рівня на базі минулого | Кількість годин для проходження рівня з нуля | |
A1 | 90-100 | 90-100 |
A2 | 100-150 | 190-250 |
B1 | 160-240 | 350-490 |
B2 | 180-260 | 530-750 |
C1 | 200-300 | 750-1050 |
C2 | 300-400 | 1030-1450 |
Тож, тепер ви знаєте що таке Upper-Intermediate, навіщо вам знання такого рівня, як їх здобути та скільки часу це займатиме. Також сподіваємось, що інтерактивний тест дозволив вам визначити рівень підготовки до ступеню В2.
А якщо ви тільки починаєте свій шлях до рівня англійської Upper-intermediate — нехай вас не лякає велика кількість тем для вивчення. Адже хоч шлях до мовного Олімпу тернистий, та з професійним провідником він точно стане захопливим.
Good luck!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)