Уявімо ситуацію. Ви – викладач із досвідом, який уже пройшов курс CELTA та, можливо, інші курси з професійного розвитку для викладачів, але однаково бажаєте більшого. Й от, ваше внутрішнє амбіційне «Я», яке, до того ж, ще й обожнює не лише вчити, але й учитися, вирішує пройти DELTA Module 2. Якщо це все про вас, то ласкаво просимо до клубу.
Ви, напевне, давно вже чули про цей курс, але, про всяк випадок, давайте згадаємо. DELTA – це курс підвищення кваліфікації для досвідчених викладачів і/або тренерів, які хочуть розширити та поглибити свої знання з методики викладання. DELTA складається з трьох модулів, але лише один із них є практичним курсом – Module 2. Сьогодні я не писатиму про те, як це дорого, складно, стресово тощо. Це все правда, і з нею можна лише змиритися та прийняти. Або не проходити курс взагалі. Можу лише поділитися двома фразами, які здебільшого передають сутність курсу: “DELTA is fun, but when it’s done” і “It’s all doable”.
Менше ніж тиждень тому закінчився мій курс, а мені все ще не віриться, що більше не потрібно нічого писати, досліджувати та жадібно поглинати методичну літературу. Особливість курсу полягала ще й у тому, що це був якщо не перший, то один із перших в Україні випадків, коли DELTA Module 2 проходив 100% online. Багатьох усе ще лякає диджіталізованість нинішніх днів, і саме тому я б хотіла розглянути основні плюси онлайн-курсу (спираючись на власний досвід) й основні плюси офлайн-варіанту (кілька років тому я проходила CELTA у цей спосіб, тож маю що порівнювати).
Отож, почнемо…
DELTA, but fun, but DELTA!
Плюси Online
- Можливість записати всі свої уроки (за винятком останнього уроку з асесором). Відповідно, переглядати їх після, аналізуючи свої сильні та слабкі сторони.
- Можливість попросити своїх колег поділитися записами їхніх уроків, переглядати їх та виконувати observation tasks у зручний для вас час.
Оскільки наші TP (teaching practices) проходили в той же самий час, що й мої групові заняття в центрі, найчастіше в мене не було можливості приєднатися до уроку live. Проте я спокійно могла дивитися їх у записах під час перерви чи вдома після роботи.
- Усі сесії з тьюторами, презентації та матеріали зберігаються на Google Drive. Немає потреби купувати величезну канцелярську папку, куди ви збираєте всі файли та роздруківки, якщо проходите курс офлайн.
У мене після CELTA саме залишилося таке придане, але з власного досвіду можу сказати, що такі папки зазвичай збирають пил у надрах шафи чи взагалі викидаються із переїздами чи генеральним прибиранням.
- Економія часу на дорогу. Тут усе просто і зрозуміло.
Сесії майже щосуботи (й одноразово – у неділю) та одна година викладання – посеред тижня. Підрахуйте, скільки годин ви можете зекономити. Мені добиратися до нашого центру трохи менше години. Якби я проходила курс офлайн, приблизно 40 годин я би витратила лише на дорогу. А це, на хвилинку, приблизна кількість годин, яку у вас займе написання одного LSA (Language system analysis).
- Відстань більше не проблема. До курсу можна приєднатися з будь-якої точки світу незалежно від країни, у якій розміщується сам Кембриджський центр.
У нас, наприклад, були тьютори, що перебували в Мексиці та Таїланді. Самі кандидати були з різних міст України, хоча переважна більшість перебувала в Києві.
Плюси Offline
- Якщо ж після всіх локдаунів та термінових переходів у онлайн ви все ще прихильник офлайн-уроків, то DELTA offline – ваш варіант. Реальна аудиторія, дошка та маркери, друкування матеріалів – усе це обходить online-варіант стороною, оскільки й сесії, і самі уроки проходять 100% online через платформу Zoom.
- Єдине, чого мені не вистачало, так це більшої кількості часу, проведеного з колегами. Проходячи курс offline, ви можете за однією лише філіжанкою кави під час обідньої перерви почерпнути стільки нового від колег та поділитися ще більшою кількістю інформації одне з одним, що не вмістилося б у жодній презентації чи навіть книзі. Плюс моральна підтримка одне одного. Вона, звісно, є й в online-середовищі, але погодьтеся, наживо все сприймається яскравіше, та й переконливіше.
- Робоча атмосфера в центрі буде відчуватися в рази більше. Та й у нинішніх умовах, коли кожен працює чи вчиться з дому в оточенні дітей, улюбленців і сусідів, рівень концентрації може значно знижуватися. Коли ж ви приходите до центру, де тихо і спокійно, усе облаштоване для комфортного процесу навчання, навіть мотивації вчитися відразу стає більше.
Вирішувати, звісно ж, вам. Але від себе скажу, що якби я ще раз мала вибір – я б, не замислюючись, знову надала би перевагу Online. За цим майбутнє, і нині саме час розпочати до нього пристосовуватися.
А що б обрали ви?
Читайте також: Чим DELTA відрізняється від CELTA?
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)