☝ Використовуєте англійську мову в роботі або ж хочете влаштуватися у міжнародну компанію? Працюєте з іноземними партнерами? Тоді ви точно неодноразово чули про ділову англійську мову та всі її переваги!
Бізнес-англійська відкриває можливості для робочих поїздок за кордон, дозволяє брати участь у міжнародних виставках, проводити презентації для іноземних колег та легко спілкуватися з партнерами без перекладачів.
Георгій Курбанов, СЕО SvitSoft провідної компанії, що надає послуги у сфері digital-маркетингу понад 10 років на українському та закордонному ринках — не лише професіонал своєї справи, а й студент Grade Education Centre.
І аби не витрачати час даремно, поставили кілька коротких важливих питань Георгію: Чому без англійської не обійтися сьогодні? Яку мету у вивченні англійської він ставить перед собою, як керівник компанії? А також які зрушення вже помітив у підкоренні мовного Олімпу на власному досвіді?
Наскільки потрібна англійська в роботі вам сьогодні?
До 24 лютого гострої потреби не відчувалось, тому що наша компанія була лідером на українському ринку маркетингу у сфері нерухомості. Тож для базових потреб мого рівня вистачало.
Однак, після початку повномасштабної війни з ринком нерухомості трапились глобальні зміни, тому ми переорієнтувалися на західний ринок. І перш за все, постало питання якісного спілкування.
Якщо листування для мене — вторинне, оскільки аби передати необхідні меседжі в повідомленні, достатньо звернутися навіть до онлайн-перекладача. Наприклад, розповісти про офер чи його особливості.
А ось Zoom, онлайн-зустрічі — це вже більш відчутні проблеми. Особливо коли моя робота сьогодні потребує дуже багато усної комунікації. Чим більше я буваю за кордоном у робочих справах, спілкуюсь з клієнтами, тим більше потребую англійської мови.
Все просто! Вона універсальна хоча б для 50% країн. Наприклад, є представники держав Європи, які досить націоналістично дивляться на англійську мову, і підписують угоди лише з тими компаніями, де фахівці володіють мовою їхньої національності.
Тож саме війна стала поштовхом до навчання?
Так, вона стала рушійною силою. Я погоджуюсь з тезою, що війна всіх підвела до того, аби знову перебудовувати свій бізнес. Тому зараз питання англійської нагальне, дуже актуальне і потрібне фактично всім.
Перший крок — тестування та вибір курсу
Я давно чув про Grade від знайомої та навіть кілька разів намагався записатися на персональні заняття. Однак, перед стартом навчання необхідно пройти тестування, що є стандартною процедурою для реєстрації на будь-який курс. А я, як керівник будь-якої компанії, традиційно не мав достатньо часу, тож постійно відкладав це навчання.
Все-таки, коли прийшов період суцільної невідомості, березень 2022-го року, чи не єдине, що ти міг робити — це якраз готуватися до майбутнього, у перервах між ракетними обстрілами. Тож в певний момент я зрозумів — час підтягувати свою англійську “зараз або ніколи”, зайшов на сайт і пройшовши всі етапи (тестування, writing та speaking з менеджером), таким чином обрав для себе курс “Бізнес-англійська”.
Який досвід вивчення англійської мови ви мали раніше?
Загалом свою базу отримав ще в школі, адже в університеті я вивчав іншу іноземну мову. Згодом відвідував інтенсивний курс англійської на приватних курсах, де щодня потрібно було займатися по кілька годин протягом кількох тижнів. Однак, для цього потрібно мати дуже сильну мотивацію, регулярно так навчатися не вийде.
Що б ви виділили для себе, подолавши один курс за кілька місяців навчання у Grade?
Перш за все, для мене був не до кінця зрозумілий процес онлайн-навчання, зокрема той факт, що немає живого діалогу з вчителем. Можливо, я був дещо консервативний щодо сучасних форматів навчання. Адже на ділі все виявилось значно простіше й комфортніше.
Наприклад, відкрив для себе функція breakout rooms, можливість влаштовувати невеликі тет-а-тети, перемикатися між різними людьми, використовувати електронну дошку… все це має свої переваги, безумовно, які стали на 100% дієвими у навчанні.
Що важливо — значну увагу на уроках приділяють саме розмовній англійській. Мені це сподобалось, це безумовно плюс, адже я вже бачу, що підвищив якість свого спілкування! Однак, попереду ще великий пласт роботи. Потрібно розвиватися, поглиблювати свої знання з лексики та граматики!
Якщо в буденному спілкуванні я точно зможу задовольнити свої запити, наприклад, зробити замовлення англійською, продати послугу замовнику або зробити певний introduction. То ось що стосується вужчого спрямування — пояснення інструкцій як працює та чи інша технологія — тут виникатимуть труднощі.
Якщо говорити про результати, то звісно, я ще не досягнув своєї кінцевої мети, адже планую продовжувати навчання надалі, днями вже стартує мій новий курс!
Між іншим, останнім часом я мав кілька відряджень, і помітив: те, що встиг оновити, пригадати, попрактикувати на курсі — вже допомогло мені в реальних ситуаціях.
Що найпростіше та найскладніше дається у навчанні?
Як і будь-яка людина, котра має досить велике завантаження на роботі, мені непросто виділяти час на домашні завдання. Відверто кажучи, не встигаю всі їх виконувати, хоч і розумію, що для повноцінного результату все це важливо.
Найпростіше та найцікавіше, як на мене, — це дискусії: обговорення питань з економіки чи індустріалізації — все, що завгодно. Це не лише дуже цікаво, а й практично, адже під час таких розмов я чую незнайомі слова, розширюю свій словниковий запас, а також порівнюю вимову різних людей.
Поза цим, у момент, коли підбираєш доречні слова, хоч це й уповільнює процес розмови, але саме тоді мозок працює на піку активності, оскільки ти конструюєш речення іноземною мовою.
Що помітив на власному досвіді — обов’язково раджу придбати підручник, за яким проходить навчання на курсі, тому що це зручніше + легше себе мотивувати виконувати завдання, на відміну від Google Classroom, наприклад 🙂
Тривалість та формат навчання: плюси й мінуси
Заняття тричі на тиждень по 1,5 години — саме те, що потрібно, аби не відволікатись та не втрачати концентрацію!
А ось моєю помилкою стало те, що я обрав ранковий формат навчання. Урок стартує о 11 ранку, а це пік моєї бізнес-активності. Тож у процесі навчання усвідомив — навчатися ввечері більш комфортно та дієво для мене, аби встигнути все.
Кумедно, що в певний момент всі друзі, колеги та партнери вивчили графік мого навчання, оскільки я підлаштовую свій робочий процес під розклад навчання.
Як ви оцінюєте комунікацію у групі?
Насправді я дуже відчував емпатичність мого викладача, Альони Філіпенко, вона чула, підхоплювала всі моменти, реагувала, коли щось було незрозуміло або давалось складніше. Все це відбувалося дуже м’яко та комфортно, без зайвого тиску.
Здавалося б, навчання відбувається онлайн, але цей особистий підхід викладача відчувається на 100% навіть через екран. Можливо, тут відіграють роль і персональні якості вчителя, але в будь-якому разі це точно працює.
Яку глобально мету ви для себе бачите у навчанні?
Я думаю, це стабільні якісні перемовини, які я б міг проводити англійською мовою наживо без допомоги перекладача та не заглядаючи у словник. Тому для мене дуже важливе живе спілкування. Навіть ті ж помилки, які трапляються в усній мові або на письмі — не настільки критичні.
Я відзначаю середній рівень володіння англійською в Європі, чую, як спілкуються там англійською, тому прагну себе вільно почувати у такому середовищі. Наприклад, наразі у мене немає мети здавати IELTS або TOEFL, адже я не планую навчатися в іноземних вишах. А ось для того, щоб добре вести бізнес за кордоном, потрібно досконало спілкуватися, щоб на високому рівні презентувати себе та свою компанію.
Чи сприяєте ви тому, щоб ваша команда вивчала англійську мову? Можливо, впроваджуєте корпоративні заняття?
Так, звичайно! Корпоративні заняття з англійської у нашій компанії були абсолютно безкоштовними для співробітників, але на жаль, лише до повномасштабної війни. Ми мали навіть кілька груп, що дозволяло навчатися людям з різним рівнем англійської. Вкладали системно в це кошти, і звісно, продовжимо обов’язково після перемоги. Можливо, вже у 2023-у році, хтозна?!
Дивіденди можна помітити від такого навчання для технічних відділів, зокрема у тому, що вони можуть допомогти у роботі з клієнтом. Наприклад, коли твоя технічна команда зустрічається з технічною командою клієнта.
Поза цим — багато манулів та FAQ доступні англійською мовою. Всі туторіали пишуться спочатку англійською мовою, а потім транслюються на інші. Тож, якщо твої співробітники навіть періодично відвідують курси, чують англійську вимову та мінімально спілкуються — це вже підіймає якість розуміння технічних базових аспектів роботи, з якими ми щоденно працюємо.
p.s. Замість висновку
Спілкуватися сьогодні з англомовними колегами російською чи українською — означає знецінювати себе як експерта та представника компанії. Тому мені англійська дійсно допомагає кожного дня.
Існує навіть теорія: якщо ти якісно презентуєш себе або ті послуги, які надаєш, свій продукт, англійською мовою — це вже велика запорука того, що тобі повірять під час перемовин!
Навіть якщо ти дуже гарний спеціаліст, але не знаєш мову на достатньому рівні, а користуєшся під час перемовин послугами перекладача, ця ситуація може тебе знецінити в очах партнерів.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)