Вже другий рік поспіль ми відзначаємо День Незалежності України в умовах повномасштабної війни. Ми продовжуємо боротись за свою свободу і обов’язково відсвяткуємо нашу перемогу.
А поки надолужуємо згаяне та вивчаємо українську історію, традиції, культуру і мову. А ще ми навчаємо учнів англійської мови, аби більше людей у світі знали про нашу неймовірну країну.
Тому до Дня Незалежності пропонуємо провести заняття, яке буде присвячене Україні. А ще таким заняттям можна розпочати новий навчальний рік!
У блозі ви знайдете ідеї вправ, які можна пристосувати для учнів різного віку та рівня, і навіть вписати в дистанційне навчання англійською. Обирайте актуальні активності, трансформуйте різноманітні завдання та закохуйте учнів в англійську!
Вправи для Warm Up
Як ви знаєте, на початку заняття важливо налаштувати учнів на вивчення певної теми. Це може бути гра, обговорення, вікторина або інша вправа, яка активує увагу учнів та провокує їхню цікавість. Почати можна, наприклад, так:
Асоціації
Напишіть слово Ukraine великими літерами по центру дошки. Навколо додайте «гілки» та запитайте учнів, з чим у них асоціюється Україна. Нехай вони самостійно або у парах напишуть якомога більше слів протягом 5 хвилин. Обговоріть усім класом ваші асоціації. І не забудьте детальніше зупинитися на таких поняттях, як:
- country;
- independent;
- territory;
- population;
- capital;
- custom;
- flag;
- trident;
- anthem та інші.
Український Brain-ring
Влаштуйте для учнів вікторину з ключовими питаннями про Україну. Поділіть учнів на 2 команди, кожній дайте дзвіночок і поставте, наприклад, такі питання:
- How long has Ukraine been independent? (32 years)
- Who is the head of Ukraine? (President)
- What is the cultural, social, and political center of Ukraine? (Kyiv)
- What is the national Ukrainian currency? (Hryvnia)
- What part of Europe does Ukraine occupy? (Southeastern part)
- What are the colors of the national flag of Ukraine? (blue and yellow)
- What is the coat of arms of Ukraine? (Golden trident)
- Who was the first president of the Ukrainian People’s Republic? (Mykhaylo Hrushevs’kyi)
- What does the word «Kozak» mean? (A free man)
- Name the main rivers in Ukraine (The Dnipro, the Dniester, the Southern Buh) і так далі.
Відповідає та команда, яка швидше задзвенить у дзвінок. За правильну відповідь присуджується бал. Команду-переможця з найбільшою кількістю балів буде доречно нагородити невеличким призом.
Обмін думками
Для старших та більш просунутих учнів для розігріву підійде обговорення теми. Поділіть учнів на пари або групи. Оберіть для дискусії якесь з ключових понять, наприклад:
- Ukrainian symbols — national flag, coat of arms, trident, state anthem;
- The Independence Day;
- The war in Ukraine;
- Ukrainian culture;
- Ukrainian language;
- Ukrainian cuisine абощо.
Після обговорення учні можуть поділитися цікавими думками з усім класом.
Універсальні вправи
Продовжити заняття можна вправами на розширення словникового запасу, запамʼятовування нової лексики, практикою письма, слухання та говоріння.
Ukraine
Цю вправу можна виконувати самостійно або у парах. Кожній парі або учню призначте одну літеру зі слова U K R A I N E. За 5 хвилин вони повинні написати стільки слів, що починаються з цієї літери, скільки згадають. Перевірте результат разом. Винагородіть переможця з найбільшою кількістю правильних слів.
Правда або вигадка?
Перевірте, як добре учні знають історію, символіку та географію нашої країни. Зіграйте у відому гру «True/False». Зачитайте учням факти про Україну, а вони повинні вирішити — це правда чи вигадка. Наприклад:
- Ukraine is situated in the center of Asia. (F);
- The population of Ukraine is 52 million. (F);
- Kyiv is situated on the banks of the Dnipro River. (T);
- Ukraine is washed by the Mediterranean Sea. (F);
- The symbol of Kyiv is the chestnut tree. (T);
- Ukraine became independent in May 1991. (F);
- The war in Ukraine began in 2022. (F);
- Volodymyr Zelens’kyi is the 6th president of Ukraine. (T);
- There is only one mountain system in Ukraine. (F);
- Kharkiv was the capital of the Ukrainian Republic. (T)
Обговорити правильні відповіді та уточнити деякі факти учні можуть у парах.
Поєднати поняття
Вправа на пошук правильного визначення або поєднання частин речення добре підійде для того, щоб зрозуміти принципи функціонування української держави. Так учні більше дізнаються про наш парламент та конституцію.
Наприклад, знайти доречне поняття:
- The head of the state — ...
- The main law of the country is — ...
- The leader of the government — ...
- The person who is elected to the parliament — ...
- The person who elects the power — ...
- The highest body of legislative power — ...
- The highest body of executive power — ...
- The bodies that exercise justice — ...
(The Verhovna Rada, the Constitution, the President, the Cabinet of Ministers, courts, the Prime Minister, a voter, the people’s deputy)
Або знайти відповідне закінчення речення:
1. Ukraine is… | a) the Constitution of Ukraine. |
2. The Constitution is… | b) the Ukrainian Parliament—the Verhovna Rada. |
3. One of the most important civil rights is… | c) a sovereign, independent, democratic, social state. |
4. The Constitution secures… | d) rights, freedom, and duties of all citizens. |
5. All citizens of Ukraine… | e) the right to education. |
6. On July 28, 1996, the Verhovna Rada adopted… | f) have equal rights. |
7. According to the Constitution, Ukraine is… | g) a fundamental law of the country. |
8. The Constitution was adopted by… | h) a parliamentary-presidential unitary republic. |
Рольова гра
Ця активність підійде для учнів старшого віку та вищого рівня. Розіграйте у класі рольову гру за участю двох команд або розділіть учнів на пари. Одна команда стане представниками української делегації на міжнародній дипломатичній зустрічі. Учні іншої команди гратимуть роль представників європейських країн.
Завдання українців розповісти про актуальну ситуацію на фронті, у тилу, у лікарнях, у сфері волонтерської діяльності у країні, а також провести перемовини щодо співпраці. Європейці мусять оцінити аргументи та запропонувати шляхи вирішення.
Правильні слова
У цьому завданні необхідно заповнити прогалини у тексті про Україну, обравши доречне слово зі списку. Це може бути, наприклад, так:
Music and dances of Ukraine
Folk music in Ukraine retains great vitality to this day. Ritual songs, ballads, and historical songs (_____) were sung a cappella or accompanied by folk (_____), of which the (_____) (a multistringed lutelike instrument) is the most popular. Itinerant blind musicians known as (_____) or lirnyks (depending on their instrument of choice) were a common feature of the Ukrainian countryside until the 20th century. The (_____), an energetic (_____) composed of leaps and kicks, received renewed attention in the 21st century as martial arts practitioners integrated its (_____) into a self-defense technique based on ethnic Ukrainian (_____).
Words: bandura, movements, dumy, folk dance, kobzars, instruments, hopak, traditions.
Квіз про Україну
Поділіть учнів на 2 команди та дозвольте користуватися гаджетами під час цього завдання. Попросіть учнів знайти в інтернеті цікаві факти про Україну та вигадати 10 питань з варіантами правильних і неправильних відповідей до них.
Далі команди грають у вікторину, ставлячи питання один одному. Більше правильних відповідей — більше балів. Перемагає команда з найбільшою кількістю балів. А ваша задача — придумати цікаву винагороду!
Збери текст докупи
Ця вправа передбачає роботу з текстом. Учні повинні прочитати речення та віднайти їхній правильний порядок — так, щоб у фіналі отримати звʼязний текст. Завдання може мати такий вигляд, наприклад:
Ukrainian Cuisine
1. As well as desserts: medivnyk, makivnyk, and syrnyk. 2. In addition, national minorities also enrich the cuisine of Ukraine with their national dishes. 3. The most famous of them are borscht, holubtsi, and varenyky. 4. Ukrainian cuisine is extremely diverse. 5. And the most popular Ukrainian drinks are known all over the world: horilka with pepper or honey (medovukha), Transcarpathian wine, Lviv beer, and coffee. 6. Ukrainians prepare national dishes from all these products. 7. Fertile lands and forests allow Ukrainians to eat all kinds of vegetables, fruits, berries, grains, herbs, mushrooms, dairy products, meat, and fish.
Подкасти
Практикувати Listening на занятті з англійської можна, застосувавши сучасні технології й тенденції. Послухайте з учнями уривок з подкасту про Україну. Наприклад, про останні події у подкасті «Ukraine: The Latest» або про нашу історію у проєкті «The Making of Modern Ukraine».
Підготуйте питання до матеріалу, щоб перевірити, як добре учні зрозуміли контекст, а також питання для подальшого обговорення теми.
Постер «Україна»
Наприкінці заняття можна трішки розслабитись та потренувати креативні навички. Роздайте учням необхідні матеріали. папір, маркери, ножиці та інше; можна також заздалегідь підготувати роздруковані зображення, символи, стікери та стрічки
Нехай учні у групах створять постер про «Україну», використовуючи знання, які вони отримали на занятті. Готовими роботами прикрасьте аудиторію. Це стане чудовим способом проявити свою любов до батьківщини.
Домашнє завдання
Для самостійної роботи можна запропонувати учням уявити себе журналістами, провести невелику дослідницьку роботу, якщо їм бракує фактів, а також написати статтю до міжнародної медіаплатформи, у якій вони мають можливість висвітлити одне з таких питань:
- Travel through Ukraine; culture, traditions, food, language
- War in Ukraine; current situation in the country, call for cooperation
- Prominent figures in Ukraine. historical and modern national heroes
Зачитати статті та обрати найкращу можна на наступному занятті. Не забудьте також повторити нову лексику.
Тож, тепер ви повністю готові до проведення заняття з англійської мови на тему «Україна». Обирайте найкращі активності, підлаштовуйте їх до потреб ваших учнів та відзначайте разом нашу незалежність. Віримо у нашу перемогу та пишаємось бути українцями!
Glory to Ukraine!
Коментарі
Perfect!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)