🖐🏼 Підготовка до НМТ з англійської мови виходить на фінішну пряму, і саме зараз — час максимальної концентрації. Проте за декілька місяців старанного навчання учні можуть бути втомлені, а їх мотивація — просідати.
У таких умовах на плечі викладача лягає особлива місія: допомогти систематизувати знання, повторити найголовніше й підтримати морально.
У цьому матеріалі ми розглянемо 5 last-minute лайфхаків — коротких та практичних рішень, які можна застосовувати навіть за кілька днів до іспиту. Вони не замінюють повноцінну підготовку, але можуть стати тим самим поштовхом, що додасть студентам впевненості й дозволить уникнути типових помилок.
Grammar boost
Детально вивчити або повторити всі граматичні теми для НМТ за декілька днів або тиждень до іспиту — неможливо. Саме тому радимо разом з учнями сконцентруватися на питаннях, що найчастіше зустрічаються в тесті.
Звісно ж, однією з таких тем є граматичні часи. Найчастіше у тесті зустрічаються питання на використання Present Simple, Past Simple, Present Continuous та Past Continuous.
Також час варто приділити темі Present Perfect — школярі часто плутають його з Past Simple, тому на це звертають особливу увагу в тесті.
Разом з учнями ви можете створити корисну таблицю з основною інформацією про часи англійської мови. Звісно, на додачу до практики.
Перелік необхідних для повторення часів ви можете змінювати на основі власного досвіду підготовки до іспиту та проблемних місць ваших студентів.
Вирішення тестів та пробний іспит
Розвʼязання пробних варіантів НМТ та схожих тестів ми, впевнені, ви практикували з учнями протягом всього навчального року. Проте за декілька тижнів до «дня Х» на таку активність варто зробити акцент!
Вирішення таких завдань допомагає повторювати матеріал, розвивати навички читання та граматичного аналізу, а також тренувати тайм-менеджмент, аналізувати запитання та швидко ухвалювати рішення.
На фінальній стадії підготовки на такій активності варто зосередитись через те, що практика на пробних варіантах формує психологічну стійкість — у школярів зникає страх перед тестом.
Ви навіть можете влаштувати учням пробний іспит, організувавши такі ж умови, як на НМТ. Таким чином студенти зможуть не лише перевірити свої знання без можливості підгледіти або запитати в одногрупника відповідь, а й морально підготуватися до складання справжнього іспиту.

Підписка для викладачів
Один раз на тиждень ви будете отримувати нові ідеї для уроків, поради з методики і професійного розвитку. А ще ми регулярно анонсуємо цікаві події, конференції та вебінари.
Антистресовий урок
У минулому розділі ми згадали про моральну частину складання іспиту. Вона є хоч і не такою важливою, як граматична або лексична підготовка, проте приділити їй час також потрібно!
Як досвідчений та турботливий викладач, ви можете допомогти студентам знизити рівень напруги перед іспитом, організувавши антистрес-урок.
Його мета — допомогти учням знизити тривожність, емоційно перезавантажитися та відновити внутрішній ресурс. Він має бути теплим та щирим, при цьому не відірваним від мови.
Проговоріть зі студентами проблемні моменти та теми, через які вони хвилюються. Якщо це буде доречно — надайте рекомендації або розкажіть про корисні ресурси, що можуть допомогти повторити ту чи іншу інформацію.
Такий урок може стати не лише антистресом, а й практикою мови. Для цього запропонуйте студентам говорити про переживання англійською!
Також ви можете запропонувати учням написати лист самим собі перед НМТ, де вони можуть використати подібні фрази: «You know more than you think», «You’re ready, you’ve got this», «I believe in you». Така справа стане практикою письма та допоможе трохи заспокоїтися перед іспитом.
Антистрес-урок — це не про відмову від підготовки, а про створення умов, у яких учні знову готові отримувати знання, довіряти собі й рухатись далі. Іноді саме емоційна підтримка є тим ключем, що відчиняє двері до хорошого результату.
Повторення екзаменаційних стратегій
Часто буває так, що учні володіють необхідними для успішного результату знаннями, проте через хвилювання або неправильне управління часом втрачають можливість отримати високий бал.
Саме тому перед іспитом важливо згадати базові екзаменаційні стратегії: як правильно розподіляти час, в яких випадках доцільно відкласти складні завдання і коли варто до них повернутися, як шукати ключові слова в тексті та аналізувати варіанти відповідей.
Отже, на останніх заняттях під час спільного вирішення пробних варіантів НМТ згадуйте про екзаменаційні стратегії, які можна використати в конкретному завданні, аби вирішити його швидше.
За потреби, ви можете приділити цій темі ціле заняття, або ж створити список чи чекліст найкращих екзаменаційних стратегій та поділитися ним зі студентами.
Використовуйте месенджери та онлайн-ресурси
Ми живемо в той час, коли складно відмовитись від переваг використання соцмереж, месенджерів та інших онлайн-ресурсів для полегшення або покращення різних сфер життя. І освіта — не виняток!
Якщо ж у вас є чат з учнями — за два-три тижні до іспиту кожен день скидайте туди основну інформацію про теми, що точно зустрінуться на іспиті. Таким чином ви допоможете школярами згадати важливу інформацію, не витрачаючи на це багато часу.
Якщо говорити про онлайн ресурси, то одним із найпопулярніших для навчання є Quizlet. Там користувачі мають можливість створювати власні флешкартки, які є чудовим способом повторення або навіть вивчення інформації.
На сайті ви можете створити тестові або інформаційні картки та поділитися посиланням на них зі студентами, аби вони в інтерактивному та цікавому форматі повторили необхідний матеріал.
Окрім цього, ви можете зробити набір карток відкритим для всіх користувачів на платформі, і можливо, саме ваша робота допоможе старанному школяру скласти іспит на омріяний бал.
Отже, ефективна підготовка учнів до НМТ в останні тижні чи навіть дні — це не про вивчення нових тем, а про розумне повторення, закріплення екзаменаційних стратегій і психологічну підтримку.
Викладачі можуть значно підвищити шанси своїх учнів на успішне складання тесту, використовуючи прості, але дієві last-minute лайфхаки.
А якщо ж ви бажаєте вдосконалити власні професійні навички та зануритися в методику викладання під керівництвом досвідчених тренерів — зверніть увагу на міжнародну кваліфікацію CELTA, яку можна отримати в Grade.
Якщо ви схвильовані щодо доречності здобування таких знань або ж організаційних моментів, повʼязаних із кваліфікацією — за посиланням можна прочитати історії викладачів, що здобули кваліфікацію CELTА та діляться власним досвідом.
Можливо, реальні історії колег надихнуть вас на новий етап у карʼєрі та підкорення мовної вершини! ❤️
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)