Кожен учень та студент знає, що підготовка до іспитів є важливою та обовʼязковою частиною навчального процесу. Так само чи не кожен студент та учень хоч раз відтягував процес підготовки до останнього, і натрапляв на непередбачувані труднощі та стрес. Чи можна уникнути хаосу і розподілити навантаження рівномірно протягом року? Відповідь — так!
До вашої уваги 10 дієвих порад для підготовки до іспитів: від створення графіку до техніки «Я — блогер». Вони допоможуть не лише досягти відмінних результатів на іспитах, а й зберегти здоровий баланс між навчанням та особистим життям.
Створіть графік
Як то кажуть, усе геніальне — просто. Метод створення графіку є класичним та очевидним, але це не робить його менш дієвим.
Уважно перегляньте перелік матеріалів та тем, потрібних для складання тесту. У таких заліків як, наприклад, ЗНО та НМТ, є чітко визначений перелік інформації, за якою складають тест. На її основі спробуйте зробити приблизний розподіл матеріалу. Не навантажуйте себе цією задачею та зробіть так, як зручно тільки вам: по днях, тижнях або місяцях.
Додайте до процесу створення графіку творчості та креативу: знайдіть гарний шаблон або блокнот, використовуйте кольорові ручки або скотч, додайте до списку фото улюбленого виконавця чи героя фільму.
Спробуйте зробити так, щоб вам хотілося повертатись до цього списку. Після вивчення конкретної теми, зазначеної у плані, не забувайте відмічати цю задачу виконаною. Це допоможе слідкувати за кількістю вивченого матеріалу та хвалити себе за пройдені теми.
Також ви будете бачити, скільки матеріалу ще треба вивчити на шляху до омріяної оцінки.
Ставте реалістичні цілі
У продовження ідеї створення графіку варто зазначити про цілі та їх реалістичність. Як би цього не хотілося кожному учню — вивчити матеріал декількох років навчання за місяць неможливо.
Саме тому важливо обʼєктивно оцінювати обсяг інформації та потрібний час для її вивчення. Це допоможе вам створити комфортний навчальний графік та правильно поставити цілі. У висновку, ви не будете розчаровуватись, якщо не вивчите програму двох місяців за тиждень.
Отже, не накладайте на себе все й одразу. При плануванні графіку та мети зважено врахуйте обсяг матеріалу, доступний час та свої сили. Завдяки цьому ви будете наближатись до омріяної оцінки короткими, але впевненими кроками.
Акцент на сильні сторони
Ви візуал, аудіал, чи кінестет? У процесі підготовки до НМТ, ЗНО чи навіть IELTS/TOEFL ця інформація може стати у пригоді. Адже визначити свої сильні сторони й в процесі вивчення матеріалу робити акцент саме на них — запорука успіху.
Пояснимо на прикладі: ви знаєте, що краще засвоюєте інформацію у формі таблиць. Отже, намагайтеся шукати навчальні матеріали саме у такій формі, або створюйте їх самостійно.
У наш час існує доступ до великої кількості інформації в абсолютно різноманітних форматах: блоги, подкасти, відеокурси. Спробувавши декілька з них, визначте свій тип засвоєння матеріалу та робіть акцент саме на нього!
Система — запорука успіху
Систематичність у вивченні матеріалу є ключовою для успішної підготовки до іспитів, особливо якщо ви робите це протягом довгого проміжку часу. Чому? Бо саме завдяки регулярним заняттям ви здобуваєте надзвичайно важливий при підготовці до іспитів навичок — дисципліну. У висновку, легше дотримуйтесь створеного графіка та встигаєте пройти увесь потрібний матеріал.
Ця порада дозволить вам сприймати заняття не як важку та неприємну задачу, а як частину буденності. Завдяки правилу систематичності та дисципліни ви звикнете до постійного вивчення нової інформації та засвоюватимете її значно легше.
Також важливо памʼятати, що регулярні заняття дозволяють не тільки краще засвоювати нову інформацію, але й підтримувати в актуальному стані вже вивчену.
Використання різноманітних джерел
Для урізноманітнення процесу підготовки до іспиту та засвоєння більшої кількості матеріалу рекомендуємо вам використовувати різні джерела інформації.
Не дивлячись на те, що ми поговорили про акцент саме на своєму типі засвоєння інформації, не бійтесь іноді переходити на інші. Перегляд відео замість звичного прочитання параграфа книги розвиває критичне мислення та дозволяє ширше подивитись на вивчену тему, а отже, краще її засвоїти.
Якщо інший тип засвоєння інформації є абсолютно не результативним для вас, ви можете відправитись у пошук нових джерел інформації у межах звичного для себе типу.
Наприклад, вчитесь на основі відеоматеріалів освітнього блогера? Не обовʼязково починати слухати подкаст — спробуйте переглянути відео іншого автора! Завдяки різній подачі одного й того самого матеріалу та зрізу думок ви опануєте потрібну тему краще!
«Я — блогер»
Ця концепція допоможе додати елемент гри до процесу підготовки до іспиту та краще запамʼятати вивчену інформацію.
Її сенс полягає в тому, щоб розповісти основні моменти вивченого вами матеріалу. У процесі цього уявіть, що ви освітній блогер або ж шкільний вчитель, якому потрібно донести інформацію до учнів. Використовуйте просте мовлення, притаманні вам сленгові фрази, будуйте асоціації та сміливо жартуйте!
Намагайтеся розповісти вивчену тему так, як хотіли б, щоб її пояснили вам. Ви і не помітите, як завдяки вільному стилю мовлення та елементу гри вивчений матеріал ґрунтовно відкладеться у вашій голові.
Дану концепцію можна застосовувати до будь-якої дисципліни: розкажіть про перебіг тільки що вивченої битви під Полтавою з курсу історії України, поясніть використання Present Simple, або ж як на практиці застосовувати теорему Вієта. Дайте волю фантазії!
Перевіряйте знання
Перевірка засвоєних знань є одним з найголовніших процесів при підготовці до НМТ, ЗНО, IELTS/TOEFL чи будь-яких інших іспитів. Він надає змогу закріпити вивчений матеріал та перевірити якість його засвоєння. Найкращий спосіб це зробити — тестові завдання.
Проходьте тест після кожної вивченої теми. Окрім очевидного закріплення знань, це надасть вам розуміння того, як отримана інформація подається у вигляді тестів. Також рекомендуємо вирішувати тести з пройдених тем повторно, аби не забувати потрібну інформацію.
Систематична перевірка знань дозволяє відстежувати свій прогрес. Радимо занотовувати пройдені теми тестів та отриману кількість балів, або створити для цього спеціальну теку скриншотів у галереї телефону. Таким чином ви побачите, на скільки пройшли тест на початку року, і якого результату досягнете у кінці. Запевняємо, ви будете приємно вражені!
Повторюйте інформацію
Через обробку великої кількості інформації, протягом підготовки до іспитів, нашому мозку притаманно витісняти деяку її частину. Саме через це важливо час від часу повертатись до пройденого матеріалу та приділяти час його повторенню.
Повертатись до усього матеріалу пройденої теми не обовʼязково. Ви можете нагадати собі інформацію за допомогою тематичного відео, тесту, або перечитати основні положення теми, які занотували при її вивченні.
Памʼятайте, засвоїти інформацію, приділивши їй одне заняття — дуже важко. Саме повторення матеріалу протягом року забезпечує глибше розуміння теми та закріплює знання в довготривалій пам’яті. Коли ви систематично переглядаєте вже вивчений матеріал, ви можете виявити та виправити слабкі місця. Це допоможе уникнути помилок під час іспиту.
Діліться результатами
Діліться успіхами з друзями та рідними так, як ділились би звичайними новинами зі свого життя. Розкажіть найкращій подрузі про те, якою цікавою для вас була вивчена вчора тема та скільки балів вдалось отримати з тесту на її перевірку.
Неформальне спілкування про навчання допоможе не створювати образ чогось складного навколо підготовки до іспиту, а зробить це важливою та цікавою частиною життя. Щира радість друзів або рідних за ваші успіхи буде передаватись і вам, додаючи мотивації отримати найвищий бал на іспиті.
А навіть якщо ви погано засвоїли вивчену вчора тему — поділіться і цим. Проговоріть з близькими свої переживання та перекажіть моменти, які були для вас незрозумілими. Можливо, друг допоможе вам зрозуміти матеріал краще або порадить корисні матеріали для засвоєння теми.
Дайте собі відпочити
Останній лайфхак, яким би ми хотіли поділитись — відпочиньте перед іспитом. Не намагайтеся повторити увесь пройдений матеріал протягом року за декілька годин до тесту. Так ви не тільки завантажите мозок занадто великою кількістю інформації за короткий проміжок часу, а й дасте волю тривожності та переживанням.
У день іспиту намагайтеся не напружуватися. Проведіть його приємно та з задоволенням, приділіть час звичній ранковій рутині чи смачно поснідайте. Це дозволить розслабитись та не сприймати день заліку, як щось дуже страшне та неприємне.
При правильній підготовці та використанню усіх вищеперерахованих лайфхаків — знання вже будуть у вашій голові. А правильний настрій та впевненість у своїх силах допоможуть їм перетворитись на найвищий бал!
Рекомендуємо вам переглянути відео про стрес при підготовці до іспитів та боротьбу з ним! Відео не тільки допоможе краще розуміти природу стресу від навчання, а й стане практикою навичок аудіювання англійською мовою!
Отже, підготовка до іспитів — це довготривалий і складний процес, який вимагає ретельного планування і дисципліни. Проте, при правильній організації процесу та використанні порад від Grade Education Centre ви не тільки отримаєте омріяний високий бал на іспиті, а й збережете психічне та фізичне здоровʼя протягом навчального року.
Памʼятайте, що всі десять вищезазначених кроків ви можете адаптувати під себе та свій навчальний процес, або на їх основі вигадати нові. Головне — комфортна підготовка та успішне складання іспиту.
You will do great,
Grade Education Centre!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)