На що ви звертаєте увагу при виборі викладача англійської? Кваліфікації та досвід безумовно мають велике значення, однак не менш важливими є характер та інтереси педагогів, які навчають нас мови.
Проводячи велику частку свого часу на заняттях ми не завжди здогадуємось, чим займається викладач після уроків, чим він надихається та що йому приносить задоволення в роботі.
Та викладачі Grade Education Centre завжди відкриті до своїх студентів, аби стати справжніми соулмейтами в навчанні. І в цьому блозі ми познайомимо вас ближче з Анною Олексюк!
Початок викладацького шляху
Для того, аби бути викладачем англійської, не обовʼязково мати педагогічну освіту. Відтак, Анна навчалася у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на факультеті «Журналістика».
У цьому ж університеті вона отримала диплом магістра за спеціальністю «Міжнародні відносини». А от викладати англійську почала у свої 21.
У 21 я подумала: «Ну, все, мені пора працювати». Запитала себе, що я вмію робити краще, ніж інші? Одразу подумала, що добре знаю англійську, тож шукатиму щось повʼязане з цим. От випадково і знайшла!
Знайома розширювала свої курси англійської, і шукала нового викладача у команду. На той момент відсутність викладацького досвіду її не лякала, тож мене прийняли.
Оскільки Анна вивчала міжнародні відносини, вона планувала цим займатися і йти на стажування в міжнародні організації або до Міністерства закордонних справ. Однак через пандемію COVID-19 програми стажування припинили, а Анна сконцентрувалась на викладанні.
Після університету в дівчини вже було багато учнів і вона зрозуміла, що насправді може й далі розвиватись як вчитель англійської. Тому пройшла курс CELTA, отримала міжнародну кваліфікацію, а згодом прийшла в Grade на роботу.
Я не шукала роботу, адже загалом в мене було нормальне навантаження. Однак, коли випадково побачила оголошення, що в Grade, де я навчалася, шукають викладача — одразу кинула своє резюме. Мені відписали, і все — тепер я тут.
Зараз Анна живе та працює в Ковелі — місто у Волинській області, звідки вона родом. Через повномасштабну війну їй довелося повернутися з Києва до рідного міста. Дівчина веде онлайн-групи, однак каже, що мріє повернутися в офлайн.
«Мені не потрібне натхнення для роботи»
В нашому центрі регулярно проходять заходи для команди: йдеться не лише про професійні вебінари, конференції та інші заходи для розвитку, а й про відпочинок.
Анна поділилася, що подібні події важливі, адже команда постійно росте, зʼявляються нові люди й з ними потрібно знайомитись. Однак, для спілкування та комунікації з колегами їй більше подобається співпраця в побуті.
Мені насправді більше до душі не спеціальні івенти, а звичайний побут. Тобто соціум на побутовому рівні, коли ви приходите в офіс, пʼєте разом каву, виходите на обід. Це класно!
Я дуже хотіла б вести в Києві офлайн-групи, ходити в офіс, принаймні декілька разів на тиждень, бачити колектив. Це зовсім інша атмосфера, зовсім інша практика і зовсім інше спілкування.
Ці речі допомагають Анні працювати з легкістю. А от додаткова зовнішня мотивація для продуктивності дівчині зовсім не потрібна.
Мені не потрібне натхнення для роботи. Я дуже організована людина і не потребую зовнішньої мотивації. У мене є робота, яку потрібно виконувати, тож тут не буде поетичної відповіді.
Звичайно, як і будь-хто, я можу втомлюватись, але це — тимчасово. В таких випадках достатньо двох днів вихідних для відновлення.
Наприкінці весни Анна завершує роботу з кількома групами й вже готується до літніх курсів. Ви можете ознайомитися з усіма курсами та обрати свій за цим посиланням.
CELTA, відпочинок та образ ідеального викладача
Час від часу у нашому блозі зʼявляються інтервʼю з викладачами центру, які пройшли курс CELTA. Вони діляться своїм досвідом та розповідають чому ця кваліфікація важлива для кожного, хто хоче якісно навчати англійської мови.
Серед таких викладачів і Анна. Вона отримала міжнародний сертифікат у 2022 році й одразу відчула, як змінились її уроки.
Я перестала втомлюватись від занять. До CELTA, наприклад, після двох занять я вже відчувала, що мені вже потрібна перерва, бо я трохи втомилася. На CELTA мені дали ресурси, які допомагають організовувати роботу так, аби тобі було простіше.
Викладач працює до заняття. На занятті він відпочиває, поки учні вчаться.
Однак, з відпочинком поза роботою часом у викладачів виникають проблеми.
Анна каже, що любить роботу і працює дуже багато, тому зараз намагається навчитися відпочивати і відволікатися від щоденних завдань.
Зараз дівчина готується до тренінгу, який проводитиме для викладачів Grade, що стосуватиметься теми memorising techniques. Щомісяця на таких подіях наші тьютори обмінюються досвідом і проводять Professional development days.
Мені здається, що якщо я не працюю, то проживаю це життя дарма. Але я вчусь відпочивати: займаюсь йогою, проводжу час з сімʼєю, друзями. Оскільки зараз ми живемо в невеликому місті, в мене є така розкіш, як можливість кататися на велосипеді. В нас багато озер навколо, понад двісті в області, і ми дуже часто кудись їздимо на природу, в ліс. І ще люблю дивитись фільми — загалом усе, як у всіх.
Кожен професіонал знає, що важливо бачити приклади успішних колег по цеху. Тож, згадуючи про образ ідеального викладача та приклад для наслідування, Анна одразу назвала Андрія Пігарєва. Він — Director of Grade Teacher Training, а також тренер на курсі CELTA в нашому центрі.
Саме з ним Анна здобувала свій сертифікат і спостерігала за тим, як досвідчений тренер проводить уроки.
Я памʼятаю наше перше заняття на CELTA, тоді Андрій проводив демоурок. Там він вчив людей, що таке heading та headline — яка між цими поняттями різниця.
Він настільки легко це зробив, що у мене була лише одна думка — «Вау!» Як можна такі складні концепції так просто пояснювати людям? Ця легкість в наданні й опрацюванні інформації на занятті мені дуже подобається.
А ще Андрій просто ідеально ставить завдання. Викладачі знають, як це буває складно.
Ця легкість та комфорт — те, чого Анна намагається досягти на своїх уроках.
Найбільші переваги роботи викладачем
Оскільки навчання займає велику частину життя, цей процес має бути максимально комфортним.
Вивчення мови триває не місяць і не два, це багаторічна робота, і її ефективність багато в чому залежить від обраних наставників та способу організації навчання.
Ми зі студентами бачимося тричі на тиждень і проводимо разом по півтори години, а це більше часу, ніж я проводжу з бабусею, наприклад. Саме тому я їм маю подобатися, і вони мені теж. Усім на уроці має бути комфортно.
Мені здається, що дуже важливо обирати не лише кваліфікованого викладача, а й близького за темпераментом та цінностями.
Анна любить, коли навчання приносить насолоду і вірить, що вивчаючи мову, можна класно проводити час. І особливо добре впливає на процес любов до навчання та англійської, коли людина ходить на уроки не лише для того, аби досягти певного рівня, а й отримати задоволення від процесу.
Ми вивчаємо мову, а це — все, що навколо нас. Абсолютно все. Тому людина точно знайде в англійській те, що їй цікаве.
Водночас Анна розвіяла популярний міф про те, що англійську можна вивчити, просто занурившись у середовище, і не відпрацьовуючи граматику та лексику на заняттях.
Це доводить її досвід work&travel, який вона отримала ще студенткою в США. Крім того, дівчина постійно їздила за кордон і це наштовхнуло її на висновок: мова — це предмет, який треба вивчати. І тільки так можна досягти справжньої свободи в ній.
Наприклад, я була в Англії, хоча й не довгий період. Справжній прогрес відчувається принаймні через місяць перебування в країні.
Це непопулярна думка, але я не думаю, що можна вивчити мову лише в середовищі. Її все одно треба відточувати як повноцінну навчальну дисципліну.
Це працює з будь-якою мовою. От, наприклад, українська — кожен з нас її знає, але не кожен говорить літературною. Тому такі упередження можуть негативно вплинути на прогрес, створити барʼєри в процесі навчання і хибні очікування.
«Це галузь, де можна побудувати і карʼєру, і бізнес»
Комфорт в роботі залежить і від таких речей, як графік, наявність можливостей для росту та певна свобода у тому, як організовувати своє навантаження.
Для Анни це також важливі компоненти, тому вона цінує те, що у сфері викладання завжди є чому вчитися та чого досягати. А ще — певна гнучкість, з якою можна зберігати баланс в усьому, що робиш.
Дуже подобається в моїй професії графік. Це прямо супер. Тому що можна створювати його максимально зручним для себе.
Наприклад, я жайворонок, мені складно працювати ввечері. Або літній період, він менш завантажений у викладачів, і, як на мене, це — супер.
Дівчина відмітила, що любить цю професію також тому, що вона пропонує багато напрямків, у яких можна розвиватися, різні посади та колективи, що завжди додає мотивації працювати далі та розвивати кращі навички.
А ще — досвід та спілкування зі студентами, який завжди заряджає енергією.
У мене дуже класні всі студенти. Я завжди кажу, що вони в мене — найкращі.
Якщо вам сподобалась історія Анни та ви хотіли б бачити її в ролі свого наставника для вивчення англійської — записуйтесь на курси. Влітку 2024-го Анна буде вести такі групи:
- курс інтенсивної англійської;
- експрес-курс;
- а також курс вивчення англійської для підлітків.
Обирайте зручний графік, групу та консультуйтеся з нашими менеджерами для того, аби дізнатись, що підійде саме вам. А якщо з певних причин група або курс вас не влаштовуватимуть, ви можете змінити їх у будь-який момент, звернувшись до свого персонального менеджера.
Отож, приходьте на курси та отримайте досвід навчання з тими, для кого викладання — це не просто робота, а стиль життя, мотивація і натхнення. Усі наші тічери, як і Анна, готові ділитися знаннями та досвідом, аби ви росли разом з Grade і досягали своєї мети якнайшвидше!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)