Багато студентів, які складають НМТ, ЄВІ чи міжнародні Кембриджські іспити такі як FCE, CAE, CPE та інші, вважають частину «Use of English» найскладнішою.
У випускників, наприклад, труднощі й справді можуть виникати, адже на уроках англійської у школах ми зазвичай вчимо граматику окремо від лексики, а у завданнях «Use of English» все інтегровано.
Довжина та зміст текстів також можуть викликати певні труднощі!
Зазвичай текст завдання — це оповідання або опис, і студенту дуже легко розгубитися, коли він спрямовує свої зусилля на пошук відповіді із запропонованих варіантів, і водночас має не втратити зв’язок із текстом. А якщо в завданні є запропоновані варіанти відповідей, це ще більше може спантеличити, адже зазвичай усі вони дуже схожі між собою.
Як же розібратися у цих нелегких завданнях та відповісти правильно? Відповіді на це питання — далі в матеріалі!
Чому важливо підготуватись до «Use of English»?
Завдання «Use of English» перевіряють ваші вміння використовувати англійську мову на лексичному та граматичному рівнях.
Вони є частиною таких відомих тестувань з англійської, як НМТ, IELTS, TOEFL та Кембриджські іспити. Їх кількість дорівнює:
- у НМТ — 16 із 32 завдань,
- у IELTS та TOEFL — такі завдання зустрічаються в частинах Reading, Listening та Writing,
- Кембриджські іспити — від 35 до 56 завдань.
Отже, підготовка до таких tasks є особливо важливою, адже великою мірою успішний результат на тестуванні залежить саме від виконання частини «Use of English»!
Тож як правильно вирішити ці завдання та отримати омріяний бал? Розглянемо далі!
У чому полягає суть завдання?
Зазвичай, міжнародні іспити вимагають не лише знання мови, а й певних стратегій для виконання того чи іншого типу завдань.
Exam strategies — це секрети з підготовки та складання іспиту, такі як, наприклад: планування часу, поділ тесту на частини, пріоритетне розв'язання найпростіших питань. Такі секрети допоможуть вам швидше наблизитися до омріяного результату на іспиті!
Для частини «Use of English» існують особливі стратегії. І для того, щоб визначити їх, варто зрозуміти, що ж перевіряє ця частина тестування?
«Use of English» має на меті перевірити наскільки добре кандидат вміє розрізняти значення окремих лексичних одиниць й використовувати граматичні форми та частини мови відповідно до контексту, тобто у даному тексті.
Отже, потрібно не лише знати англійські слова, а й словосполучення з цими словами, їх синоніми, антоніми та розуміти коли саме їх вживати.
Те саме стосується й граматики: потрібно відрізняти, наприклад, іменник від прикметника, теперішній час від майбутнього, знати коли та після яких слів вживається та чи інша частина мови, і яка граматична структура застосовується, наприклад, для позначення майбутньої дії.
Типи текстів, що зустрічаються в цій частині іспиту — це переважно:
- статті із періодичних видань,
- уривки художніх творів,
- оголошення чи рекламні тексти.
Частина «Use of English» залежно від іспиту може містити наступні типи завдань:
- multiple-choice cloze — потрібно обрати пропущене в тексті слово із поданих варіантів відповідей,
- open cloze — заповнити пропуск без варіантів відповідей,
- word formation — сформувати слово на основі поданого кореня та вставити його в текст,
- keyword transformations — переписати речення та додати в нього подане слово.
Виконання завдань типу «multiple-choice cloze»
На іспитах НМТ та ЄВІ з англійської зустрічається лише перший тип завдання — multiple-choice cloze.
Перед вами буде текст із пронумерованими пропусками, а після тексту варіанти відповідей — по 4 на кожен пропуск. У цьому типі завдання перевіряється наскільки добре ви володієте лексикою та граматикою. Наприклад:
У завданні вище слід звернути особливу увагу на collocations, відтінки значень подібних слів, також тут часто зустрічаються фразові дієслова та ідіоми.
Спочатку варто прочитати текст повністю, щоб зрозуміти про що йдеться. Далі уважно прочитати кожне речення та намагаємося підібрати правильну відповідь. Наприклад, у питанні 40 правильна відповідь — board, тому що «board the plane» — це сталий вираз.
Головне, щоб слово, яке ви обираєте, логічно поєднувалося зі словами поруч та речення було змістовним. Це означає, що відповідь має відповідати змісту речення та його структурі.
Спробуйте попрактикуватись на прикладі наступного завдання! Підкажемо, що особливу увагу в ньому слід приділити спільнокореневим словам, часовим формам та іншим граматичним аспектам.
Як виконати завдання типу «open cloze»?
Наступний тип завдань, який є на іспитах FCE, CAE, CPE — open cloze. У цьому завданні знову ж таки потрібно заповнити пропуски, проте тепер варіантів відповідей не пропонується.
Тобто вам потрібно на власний розсуд логічно доповнити речення. Наприклад:

Спочатку, як і в попередніх завданнях, потрібно прочитати текст та зрозуміти основну ідею. Далі читаємо кожне речення. Слова перед пропуском допоможуть зрозуміти, яка саме частина мови та в якому числі має стояти далі.
Наприклад, у питанні 9 зрозуміло, що після слова this має бути дієслово, адже це просте речення, в якому обов’язково має бути підмет та присудок.
Очевидно, що маємо сказати, що подорож займала багато часу, отже слід вжити словосполучення «take a long time».
Оскільки всі події відбувалися в минулому, вживаємо 2 форму неправильного дієслова — took. Як і в попередніх завданнях звертаємо увагу на фразові дієслова, прийменники, модальні дієслова, ідіоми, collocations, час, число та частини мови.
Іноді можуть підходити два варіанти, але потрібно вибрати лише один — найкращий.
Стратегії виконання завдань «word formation»
Із самої назви типу завдання word formation стає зрозумілим, що тут потрібно буде утворювати слова зі спільним коренем та вставляти їх у пропуски в тексті. Наприклад:

Як і в попередньому завданні, open cloze, спочатку потрібно прочитати текст загалом, далі кожне речення, та подумати, яку саме частину мови треба утворити зі слів праворуч.
Це завдання дає змогу перевірити наскільки грамотно та влучно ви використовуєте свій словниковий запас.
Якщо студент знає як утворюються і які ознаки мають ті чи інші частини мови в англійській, це завдання не викликатиме труднощів. Варто нагадати лише, що більшість слів утворюються за допомогою додавання суфіксів та префіксів, які мають певне значення.
Наприклад, у першому пропуску ми маємо артикль «a» та іменник way. Логічно, що тут має стояти прикметник, який описує іменник. Як утворити прикметник? Додати суфікс! І от «memory» перетворюється на «memorable».
Далі, в питанні 17, нам потрібне дієслово минулого часу, адже з попереднього речення зрозуміло, що події відбувалися last week. Proof — це іменник, дієслово — prove. Стале словосполучення «prove to be» — виявитися. В минулому часі — «proved to be».
Найпоширеніші помилки, які роблять студенти у цьому типі завдання: неправильно визначають частину мови, не звертають увагу на заперечення та позитивне чи негативне значення слів, наприклад, patient — impatient, happy, unhappy тощо.
Також учні не звертають увагу на однину чи множину, а від цього залежить які, наприклад, закінчення будуть мати дієслова. Часто допускають орфографічні помилки, наприклад, не подвоюють приголосні, неправильно додають закінчення.
Про «key word transformations»
Останній тип завдань в частині «Use of English» — key word transformations. Очевидно, що знову потрібно буде щось змінювати!
У завданні будуть подані речення, які потрібно переписати, використовуючи ключові слова так, щоб суть речення не змінилася. Найчастіше кількість слів, які можна вписати у пропуск — від 2 до 5. Наприклад:

Для того, щоб виконати це завдання потрібно прочитати уважно речення та пригадати collocations зі словом, яке подається. Це слово змінювати не можна, а кількість слів не повинна перевищувати дозволену!
Наприклад, у питанні 25 потрібно замінити фразу can’t wait словосполученням з forward, що матиме те ж саме значення. Пригадуємо, що look forward to означає «з нетерпінням чекати».
Тепер варто подумати про граматику! Маємо дієслово is, яке вказує нам на те, що потрібно вжити Present Continuous. Записуємо looking forward to!
Отримуємо: Paula is really looking forward to the band’s new album. Речення змістовне, логічне, не має граматичних помилок. Кількість вписаних слів — 3. Отже, відповідь правильна.
Онлайн-тестування
Безкоштовна перевірка знання англійської
Підготовка до іспитів — дуже важливий етап, що вимагає зосередженості та наполегливості. Пам’ятайте, що окрім дотримання стратегій, потрібно притримуватись ще однієї умови — якомога більше практикуватися.
Втім цей процес водночас цікавий та продуктивний, якщо ви вирішили підготуватися до іспитів разом із Grade Education Centre!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)