Як правильно готувати студентів до секції “Письмо” на ЗНО з англійської

zno english

ЗНО з англійської – це завжди стрес. Підготовка до нього, особливо з точки зору письма, займає багато часу та зусиль як в учнів, так і у викладачів. Дехто вважає, що писати простіше, ніж говорити. Насправді ж, завдання з письма на ЗНО можуть бути досить каверзними. 

Якщо ви хочете, щоб ваші студенти впорались на ЗНО з англійської якнайкраще, слід ознайомити їх з особливостями написання завдань, деталями тестового формату та деякими стратегіями письма. Ось деякі з них:

зно з англійської

Найефективніший спосіб для студентів усвідомити всі особливості письма, офіційного чи неофіційного, – це набити руку за допомогою написання листів для різних цілей під час підготовки до ЗНО. Це знизить “екзаменаційну лихоманку”. Пропонуємо спробувати з учнями кілька практичних завдань під час підготовки до ЗНО та низку корисних ресурсів.

Листування з героями

Запропонуйте учням спробувати написати лист від імені персонажа з художнього твору, який ви нещодавно читали на уроці, оберіть драматичний момент у сюжеті та попросіть учнів написати листа одному з героїв оповідання. 

Листи можуть бути смішними, сумними, відступницькими, гострими або тривіальними, головне, щоб студенти мали можливість попрактикуватися у написанні листів і взаємодіяти з твором.

Сайт Letters With Character створили, як супутник до книги What He’s Poised To Do, нещодавно випущеної збірки коротких оповідань Бена Грінмана, редактора журналу The New Yorker. Місія цього вебсайту полягає в тому, щоб дозволити читачам безпосередньо взаємодіяти з літературними персонажами. Серед авторів, представлених на LWC, є Ернест Хемінгуей, Дж.K. Роулінг, Вільям Шекспір, Чак Поланік та багато інших. 

Рубрика“AGONY AUNT”

Колись колонка “Agony Aunt” містила оголошення про рідних, які зникли безвісти, але з 30-х років минулого століття її зміст змінився. Згідно з Кембриджським словником, “Agony Aunt” — це людина, як правило, жінка, яка публічно дає поради людям з особистими проблемами.

Ви можете спробувати цю діяльність зі своїми учнями. Студенти повинні написати листа з порадами у відповідь на отримане запитання чи описану проблему. Ви можете адаптувати запитання з місцевих газет, скористатися сайтом Ask Dr. M website, де користувачі шукають корисні поради, щодо розв’язання своїх проблем, або ж завантажити роздатковий матеріал для цієї діяльності тут: Worksheet 1 та Worksheet 2.

Приклади можна подивитися на Agony Aunt Letter Example і спробувати Agony Aunt Activity for Pre-Intermediate Level!

Інші ресурси

12 Lesson Plans for Teaching Writing to Secondary Students будуть корисні, якщо ви хочете дізнатися, як зберегти учнівську цікавість під час навчання письму. Ось перелік чудових планів уроків для навчання різним технікам та стилям письма учнів середньої школи.

Letter Writing Exercises and Worksheets for Business English допоможуть вашим студентам розширити словниковий запас і легше спілкуватися з клієнтами та замовниками. Співробітники компанії повинні вміти писати complaint letters, enquiry letters, thank you letters, application letters, letters to schedule meetings and appointments. Тут ви знайдете всі необхідні вправи та інструкції для навчання того, як писати ці типи листів.

Eltbase.com пропонує роздаткові матеріали, вправи на знаходження відповідностей, вправи на знаходження порядку та заповнення пробілів, які дозволять вам разом з учнями практикуватися писати листи-скарги й не тільки

Flo-joe.co.uk має розділ FCE Writing Class, де ви можете знайти поради експерта щодо секції “Письмо”, виправлені відповіді, подані студентами на сторінці ‘Makeover’, а також лексичні та граматичні вправи, які допоможуть студентам розвинути свої навички письма.

Learn English Teens від British Council пропонує завдання для різних рівнів, включаючи тексти та вправи для вдосконалення навичок письма ваших студентів.

Якщо ви ще не бачили наш вебінар на тему ‘Boosting our learners’ ZNO Writing’, подивіться, як Катерина Проценко та Кріс Різ, автори підручника Exam Booster, розкривають секрети успішного виконання екзаменаційного завдання. Не забудьте переглянути наш блог вчителів, де ви знайдете більше лайфхаків про підготовку до ЗНО.