Впевнені, що за час карантину, дехто із викладачів вже став справжнім гуру онлайн-технологій для навчання англійської, та обрав для себе найбільш зручний спосіб взаємодії зі студентами: синхронний чи асинхронний.
Якщо вам до вподоби живі уроки, то скоріше за все ви зупинили свій вибір на платформах Zoom, Microsoft Teams чи проводите уроки у Skype чи навіть Viber. Проте дехто із нас змушений обирати інші варіанти. Незалежно від того, як ви організували навчальний процес – дистанційно чи в режимі реального часу – ми підібрали деякі інструменти та ресурси, що мають на меті зробити спілкування з учнями більш плідним, а сам процес навчання цікавішим!
Flipgrid – це безкоштовний і простий додаток, що сприяє розвитку комунікативних навичок студентів за допомогою створення коротких відеовідповідей і бесід по заданій темі уроку. Педагоги та учні можуть використовувати Flipgrid перебуваючи вдома, щоб залишатися включеними в освітній процес і продовжувати таким чином своє подальше навчання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розмовні вправи з картинками для дорослих на заняттях з англійської
При цьому варто пам’ятати, що більшість учнів все ж таки користуються смартфонами, тому платформи та ресурси, які ви використовуєте, повинні мати зручний інтерфейс та функціонувати на маленькому екрані.
Переваги:
- Викладачам зручно використовувати для оцінювання навичок говоріння.
- Підтримує самооцінювання та рефлексію учнів.
- Покращує навички цифрової грамотності учнів.
- Мотивує учнів говорити.
Ознайомтеся із 30+ ways to use Flipgrid in your class.
Breakout Rooms (Zoom). Не забуваймо, що наші уроки – це практично єдиний шанс для наших учнів попрактикуватися у використанні англійської для спілкування. А якщо ви навчаєте групу чи клас, у якому 10-20 учнів? Тоді саме функція Breakout rooms на платформі Zoom стане для вас справжньою паличкою-виручалочкою.
Breakout rooms – це набір маленьких кімнат, куди викладачі можуть направляти невеликі групи учнів для спільної роботи якомога далі від основної групи. Для того, щоб запустити цю функцію, у настройках свого профілю в розділі Meetings виберіть Advanced settings та активуйте інструмент Breakout rooms.
Переваги:
- Викладач може спостерігати за роботою студентів
- Студенти отримують більше часу для взаємодії в парах чи групах
- Процес навчання стає більш захопливим (особливо, коли учні не знають з ким вони опиняться в команді)
- Розвивається критичне мислення
- Сприяння дискусіям
- Студенти більше зосереджуються на навчанні
- Peer-correction
- Можна використовувати для навчання усіх 4 навичок
Тут ви знайдете дуже багато Ideas for using Breakout Rooms.
Miro та Aww app – це віртуальні дошки для онлайн-навчання. Ці дошки використовуються для командної роботи, а також можуть використовуватися під час уроку в школі чи студії, якщо ви бажаєте go green і використовувати менше паперу.
Що можна робити на такій дошці:
- Brainstorm
- Pre-listening / Pre-reading/ Pre-speaking
- Робота в групах чи парах
- Записувати emergent language/ повторення
- Упорядковувати малюнки, речення, абзаци тексту та ін.
- Диктант
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як використовувати граматичні чанти для дітей на уроках англійської
Quizlet – це додаток, що містить понад 60 мільйонів флеш-карток для вивчення слів, які створили його користувачі. Серед цих мільйонів наборів флешкарток ви побачите, що вчителі використовують Quizlet in the Classroom для навчання найрізноманітніших тем.
Можливості додатку:
- Quizlet читає слово та визначення вголос, і саме тому студент може дізнатися як вимовляються слова.
- Quizlet робить навчання цікавим, оскільки студенти можуть грати в ігри для вивчення та повторення нових слів.
- Quizlet допомагає учням практикувати та перевіряти свій словниковий запас, вони можуть відбирати та включати до набору слова, які вони вважають складнішими.
- Quizlet допомагає студентам стати незалежними, оскільки вони можуть обирати з-поміж тисяч наборів, створених іншими користувачами.
- Ви можете створювати матеріали, щоб учні могли підготуватися до тестів.
Саме тут ви можете дізнатися Five ways to use Quizlet in the language classroom.
VoiceTube – інструмент, який дозволяє слухати та вивчати кожне окреме речення у відео. Тут можна складати та зберігати нотатки з новими словами у межах скрипту. Студенти також можуть слухати та записувати як вони вимовляють речення зі скрипту, а потім порівнювати з оригіналом. До деяких відео також є завдання, але вони працюють лише в браузері Chrome.
Додаток містить понад 15 000 відео, включаючи TED-talks, TED-ED, новини CNN та багато іншого. Контент ділиться на три рівні: початковий, середній та вище середнього. Користувачі також можуть використовувати ключові слова для пошуку навчальних матеріалів.
Нагадаємо, що нещодавно ми писали про можливості квітня для викладачів англійської (Part 2).
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)