Складаємо ДПА з англійської мови у 2021 році

cambridge

Це вже ні для кого не таємниця, що дев’ятикласники та одинадцятикласники можуть отримати 12 балів за ДПА з англійської мови. Якщо школа вирішила, що учневі таки потрібно складати державну підсумкову атестацію з англійської мови у 9 класі, або ж він сам обрав цей предмет для складання в одинадцятому, все одно є альтернатива. Розповідаємо про формат ДПА та способи покращити середній бал атестату, і як це зробити якнайшвидше.

Що потрібно знати про ДПА з англійської?

ДПА з англійської для учнів 9 класу складається із трьох частин:

– аудіювання (Listening);

– читання (Reading);

– використання мови (Use of English).

Завдання для підсумкової атестації, як правило, готує вчитель. Також він обирає кількість варіантів залежно від того, скільки учнів складатиме іспит. Втім частина «Аудіювання» – однакова для всіх. Іспит триває 1 годину. Потім вчитель перевіряє, чи правильно виконані усі завдання, та оцінює роботу.

Частина «Аудіювання». У цій частині, як правило, учні слухають текст та виконують завдання після нього. Це може бути, наприклад, фрагмент радіопрограми чи повідомлення про прогноз погоди, опис зовнішності чи розмова по телефону, тощо. Основна мета завдання – перевірити розуміння прослуханої інформації, якщо спікер говорить чітко та повільно. Аудіозапис триває 1-2 або 3-4 хвилини, залежно від того чи школа спеціалізується на поглибленому виченні англійської мови. Якщо у школі немає можливості відтворити аудіозапис, текст може читати вчитель.

Учневі потрібно вибрати один із трьох запропонованих варіантів відповідей (A, B, C), або вибрати відповідь вірно / невірно (True/False).

Частина «Читання». Учень має прочитати текст та виконати завдання після нього. Це може бути стаття, особистий чи офіційний лист, оголошення, реклама, розклад уроків, руху потягів, меню, рецепт якоїсь страви, програма, особисті нотатки чи повідомлення, тощо.
Щодо того, як виглядатиме завдання, вони різноманітніші, ніж у попередній частині:

– вибір правильної відповіді;

– встановлення відповідності; 

– запитання з короткими відповідями;

– встановлення логічного порядку тексту; 

– знаходження аргументів та висновків; 

– встановлення зв’язків між інформаційними блоками;

– вибір назв абзаців тексту із запропонованих назв.

Частина «Використання мови».  Це завдання, у якому потрібно заповнити пропуски в тексті одним із запропонованих варіантів слів. Тексти можуть бути різними за складністю, проте усі вони пов’язані із ситуаціями повсякденного спілкування. 

Таке завдання дає змогу перевірити наскільки добре учень володіє лексикою, граматикою англійської мови, чи розуміє значення слів, словосполучень та контексту. Іншими словами, це дає змогу перевірити наскільки вільно учень може спілкуватися англійською.

Усі завдання, що пропонуються на ДПА з англійської мови у 9 класі відповідають рівню A2 за шкалою CEFR, якщо це звичайна школа, та рівню В1 – якщо іспит складають учні класів із поглибленим вивченням англійської мови.

Учні 11-класів складають ДПА у формі ЗНО. Тест має два рівні складності: стандарт та профільний, що відповідають рівням B1 та В2 за шкалою CEFR. Крім аудіювання, читання та використання мови, ДПА в 11 класі має також завдання із письма.

[a2_ket_banner]

Частина «Писемне мовлення» перевіряє наскільки добре випускник володіє навичками письма, що потрібні для комунікації в повсякденному житті. Наприклад, чи правильно учень використовує привітання та звороти ввічливості (подяка, вибачення, побажання успіхів, тощо), чи вміє заповнювати прості формуляри, описувати особисту ситуацію чи стан справ у сім’ї, передавати особисту інформацію в листі чи емейлі, передавати прості повідомлення, написати про подію, особистий план на майбутнє, тощо.

Учневі потрібно написати текст на основі письмових чи візуальних підказок. Це можуть бути повідомлення, листи, оголошення, картинки, фото, схеми чи таблиці.

Загальна кількість завдань ЗНО з англійської мови – 59.  Випускники матимуть 150 хвилин, щоб впоратися з усіма.

Результат виконання завдань № 1-16 частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)», №17-32 частини «Читання», №39-43 та №49-53 частини «Використання мови» та № 59 частини «Письмо» буде зараховуватися як ДПА з англійської мови (за вибором випускника) для учнів, які вивчали предмет на рівні стандарту.

Для тих, то вивчав англійську мову на профільному рівні, як державна підсумкова атестація зараховуватиметься результат виконання завдань всього тесту.  Цей результат буде використовуватися під час прийому до вищих навчальних закладів України.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як скласти ЗНО з англійської, якщо нічого не знаєш

Альтернатива ДПА

А тепер про найголовніше: як НЕ складати ДПА з англійської. Якщо з певних причин випускник не хоче чи не може складати підсумкову атестацію, чи просто бажає отримати вищий бал за цей предмет, він може пред’явити відповідний сертифікат  міжнародного мовного іспиту з англійської.

Як найбільший центр міжнародних іспитів з англійської мови та єдиний авторизований Платиновий центр Cambridge Assessment English в Україні ми рекомендуємо обирати саме Кембриджські іспити. Зокрема:

Для загальноосвітніх шкіл

Для спеціалізованих шкіл

9 клас

9 клас

·         A2 Key ( з результатом 133–139 балів)

·         A2 Key (з результатом 140+ балів) або

·         B1 Preliminary (з результатом 140–159 балів)

 

11 клас

11 клас

·         A2 Key (з результатом 140+ балів) або

·         B1 Preliminary (з результатом 140–159 балів)

 

·         B2 First ( з результатом 160–179 балів)

 

Готуйтеся до ДПА та ЗНО з нами!

Найбільшою перевагою такого сертифікату є те, що він не має терміну дії. Тому не важливо, коли учень його отримав. Результати цих іспитів зараховуються як атестація з іноземної мови. У відповідному документі про освіту виставляється оцінка за атестацію – 12 балів. 

Для учнів 11 класів, які отримали міжнародний сертифікат у період з 1 лютого до 5 березня 2021 року після того, як зареєструвалися на ЗНО, оцінка виставляється за результатами ЗНО. Втім, якщо вони отримають сертифікат в період з 5 березня до 25 травня 2021 року, у додаток до атестата про середню освіту виставляється оцінка за ДПА – 12 балів. Перевірити дати та зареєструватися на іспит, який зацікавив,  можна за посиланням.

Ще однією із переваг Кембриджських іспитів є їх формат. Усі вони перевіряють письмо, читання, аудіювання та говоріння.

Кембридж розробляє усі свої іспити (A2 Key, B1 Preliminary, B2 First та ін.) подібним чином. Тому, якщо ви склали іспит A2 Key, ви точно знатимете, до чого слід готуватися у наступних рівнях. Доречі, ви можете пройти наш інтерактивний тест і відразу дізнайтесь чи готові цього екзамену.

Сертифікат, який ви отримуєте, вважається однією із найпрестижніших кваліфікацій у світі. Навчальні заклади у понад 100 країнах світу довіряють Кембриджу, адже знають як відбувається процес створення Кембриджських іспитів.

Іспити Cambridge English завжди актуальні та справедливі. Їх розробники прислухаються до відгуків тих, хто складає іспити, викладачів, центрів та інших фахівців в області вивчення і оцінки мов. Тому не варто хвилюватися через те, що знання можуть не об’єктивно оцінити. Бали за іспит реально відображають наскільки добре учень знає мову. Тому і вчителям не слід хвилюватися через недостовірність даних чи списування. А ще – не потрібно витрачати час і зусилля на те, щоб заново придумати «велосипед» – завдання для іспиту.

ЧИТАТИ ДАЛІ: Все, що потрібно знати, щоб скласти іспит A2 Key (KET)