В англійській мові є кілька вічних тем, до яких регулярно повертаються усі, хто її вивчає. Одна з таких — First Conditional ✍️
Це перший тип умовних речень, який допомагає описувати майбутні події, що можуть статися, і загалом є ймовірними.
Є різні типи Conditionals, і в цьому блозі ми детально розберемо саме перший тип.
First Conditional: випадки вживання
Звертатися до структури першого типу умовного речення потрібно тоді, коли говоримо про майбутні ймовірні події.
Ось кілька прикладів:
- If I have time after my speaking club, I will call you — Якщо буде час після мого розмовного клубу, я тобі зателефоную;
- If he doesn’t leave now, he will miss the last train home — Якщо він зараз не піде, то спізниться на останній потяг додому;
- If the weather is nice this weekend, I will plant new fruit trees in my garden — Якщо на вихідних буде гарна погода, я посаджу нові фруктові дерева у своєму саду;
- If you decide to watch the film, I will go with you — Якщо ви вирішите дивитися фільм, я піду з вами;
- If someone says Jane is not qualified, I will prove them wrong — Якщо хтось скаже, що Джейн не кваліфікована, я доведу йому зворотне.
У всіх цих реченнях у першій частині стоїть умова, у другій — її результат, подія, імовірність якої залежить від цієї умови.
Ось такі обставини чітко вказують на 1st Conditional і вимагають відповідної структури, яку ми й розберемо в блозі далі.
Структура First Conditional
Отже, якщо ми переконалися, що щось дійсно може статися, лише потрібно, аби перед цим збулася умова, яка на цю подію впливає, тоді слід застосовувати таку граматичну структуру:
Перша частина з умовою називається conditional clause. Друга з імовірною подією — main clause.
Відповідно, у першій ми завжди ставимо if або when, що буквально перекладається «якщо» та «коли» та використовуємо простий теперішній час.
У другій, основній частині застосовуємо Future Simple, оскільки говоримо про імовірну подію в майбутньому або модальні дієслова у поєднанні з інфінітивом, які також вказуватимуть на майбутнє.
Такими модальними дієсловами можуть бути:
- shall;
- should;
- will;
- can;
- could;
- may;
- might.
Проте обовʼязково звертайте увагу на такий момент:
модальні дієслова у першому типі умовних речень можна вживати лише в основній частині. Для conditional clause підійде тільки Present Simple Tense.
До речі, інфінітив, англійською the Infinitive, а також the Base або неозначена форма дієслова, може бути з часткою to або без неї. У нашому випадку ця частка не потрібна, і дієслово поруч із модальним вживається у своїй базовій, початковій формі.
Власне це вся теорія, повʼязана з цією темою англійської. Перекладаючи такі речення українською, ми застосовуємо майбутній час. І зараз подивимось на різноманітні приклади First Conditional та їхній переклад.
Перший тип умовних речень: приклади
Для того, аби продемонструвати різноманітні варіанти умовних речень, ми використаємо різні модальні дієслова та покажемо це в таблиці зі структурою цих прикладів.
If + Present Simple + might + infinitive | If Jake eats too much, he might feel sick later. Якщо Джейк з'їсть занадто багато, йому може стати погано пізніше. |
If + Present Simple + can + infinitive | If we spend enough time on the new course, we can get the best grade on the exam. Якщо ми витратимо достатньо часу на новий курс, ми можемо отримати найкращу оцінку на іспиті. |
If + Present Simple + can + infinitive | If you need assistance, you can call me anytime. Якщо тобі знадобиться допомога, можеш телефонувати мені в будь-який час. |
If + Present Simple + could + infinitive | If he saves enough money, he could travel around the world. Якщо він заощадить достатньо грошей, то зможе здійснити навколосвітню подорож. |
If + Present Simple + shall + infinitive | If it snows heavily, we shall build a snowman in the garden. Якщо випаде сильний сніг, ми зліпимо сніговика в саду. |
If + Present Simple + will + infinitive | If Tina does not come tomorrow, I would do her part of the job during the party. Якщо Тіна не прийде завтра, я можу виконати її частину роботи під час вечірки. |
If + Present Simple + might + infinitive | If it gets too hot, we might go swimming in the river. Якщо стане занадто спекотно, ми можемо піти поплавати в річці. |
Прийшов час робити висновки та практикуватися. Звісно, First Conditional — це лише частинка усіх умовних речень, які існують в англійській. Аби їх не плутати, важливо запамʼятати таке правило:
First Conditional — це завжди про реальну подію, яка може статися в майбутньому. Якщо вже в реченні виражається мрія, гіпотетична подія, тоді застосовуються інші типи умовних речень.
Детальніше про кожен з таких типів можна почитати у нашому великому матеріалі за посиланням.
Ця тема точно знадобиться для всіх іспитів з англійської мови, у тому числі Cambridge English, TOEFL та інші. Тому пропонуємо закріпити її на кількох вправах.
First Conditional: вправи для закріплення
Для того, аби остаточно закріпити тему, виконайте вправи на умовні речення просто зараз.
Exercise 1
У першій вам потрібно продовжити речення, обравши правильний варіант із запропонованих.
Exercise 2
В умовах другого завдання також є обʼєднання частинок речень. У першій колонці таблиці записані conditional clauses, а в другій — main clauses. Зʼєднайте їх між собою за сенсом.
1. If she finishes early, | a. you can take it. |
2. If Adam tells the truth, | b. I will restyle my whole look. |
3. If you change the password, | c. she will drive you to the theatre. |
4. If she buys that dress, | d. I will change mine too for better security. |
5. If Brent finishes the book, | e. we might avoid unpleasant meetings with the whole team. |
Відповіді можна переглянути, клацнувши тут. 1c; 2e; 3d; 4b; 5a.
Разом ми розібрались у темі, яка є основою англійської граматики. Занурюйтесь в інші Conditionals та вільно висловлюйте всі свої думки іноземною!
А ще ви можете пройти онлайн-тест на визначення свого рівня англійської та записатись на повноцінний інтенсивний курс, аби вже за пів року вийти на новий рівень.
Grade Education Centre веде регулярний набір на курси для всіх вікових груп та рівнів володіння мовою. Ви можете переглядати актуальні курси, групи, графіки та викладачів на сайті.
Обирайте навчання як онлайн, так і офлайн у центрі Києва на вулиці Ярославів Вал. Чекаємо в Grade!
Коментарі
Круто
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)