«Новий рівень англійської за місяць!», «B2 за 2 місяці!» — такі обіцянки часто лунають в рекламних оголошеннях. Однак, слід розуміти, що подібні заяви не мають нічого спільного із реальністю, а є лише яскравим закликом, мета якого — привернути увагу та змусити придбати мовний курс.
Чому вивчати англійську швидко — неефективно? Скільки часу насправді потрібно для опанування нового рівня? Як дієво прискорити процес навчання без втрати якості? Про це подискутуємо у сьогоднішньому блозі.
Чому швидке опанування англійської — міф?
Студентів часто хвилює питання, як швидко вивчити англійську мову. Проте мало хто враховує той факт, що опанування нової мови — це складний та тривалий процес, який потребує часу, регулярної практики, комплексного підходу, зусиль та мотивації.
Ви опановували свою рідну мову не за один день. Адже спочатку ви вчили базові слова, намагались говорити фразами, а далі — формувати речення, читати, писати спочатку коротенькі нотатки, а потім цілі тексти. Якщо так було з рідною мовою, то чому з іноземною буде інакше?
Тож спершу розгляньмо, як вивчається мова:
- поетапно: не можна одночасно вивчати слова «мама» та «когнітивне упередження», адже мовець не може використати складніші поняття, а з часом просто забуде вивчене. Те саме працює з граматичними структурами: спочатку нам варто опанувати простий теперішній час і лише з часом переходити до умовних речень чи інверсії. Саме тому існують рівні вивчення мови, що окреслюють які поняття та коли варто вчити.
- комплексно: людина має навчитись продукувати мову — говорити та писати, а також розуміти її — сприймати на слух та вміти читати,
- з повторенням: мова, яку не використовують вкрай швидко забувається, і це стосується всього — слів, граматичних конструкцій, навичок.
Попри безліч методик, які обіцяють швидкі результати, варто усвідомлювати, що справжнє та ефективне засвоєння будь-якої мови не може бути миттєвим. Погляньмо на головні причини тривалості цього процесу!
Потреба в опануванні різних мовних навичок
Під час вивчення англійської необхідно покращувати письмо, говоріння, аудіювання, читання, вимову, а також засвоювати граматику та збільшувати лексичний запас.
Якщо сконцентруватись виключно на запамʼятовуванні нових слів, то за короткий час ви поповните словниковий запас, але загальний рівень англійської не зросте, тому що ви не зможете використовувати лексику під час розмов. Комплексне навчання з вдосконаленням усіх мовних аспектів вимагає часу і правильного підходу.
Складність мови
Англійська мова, як і будь-яка інша, має свої унікальні граматичні структури, ідіоми, винятки з правил та вимову. Всі ці аспекти також потрібно вивчати та повторювати.
Особливості культури
Крім цього, вивчення мови передбачає знайомство з культурним контекстом, традиціями та особливостями країни. Розуміння бекграунду носіїв допомагає краще засвоїти мову та використовувати її максимально природно.
Також, для того, щоб зрозуміти як ми запамʼятовуємо нову інформацію, слід звернути увагу на особливості нашого мозку.
- Для запамʼятовування нової інформації мозку потрібен час, адже для створення та зміцнення нейронних звʼязків необхідні тижні та місяці регулярної практики, а також повторення!
- Згодом знання переносяться з короткотривалої памʼяті в довготривалу. А великий обсяг інформації за короткий час призведе до перевантаження памʼяті — в результаті ефективність навчання знизиться.
До процесу вивчення англійської слід підходити з терпінням, налаштовуватись на плідну та старанну роботу та регулярну практику — це допоможе досягнути бажаного результату.
Рис. 1 Чому швидке опанування англійської — це міф?
Скільки часу займає опанування кожного рівня англійської?
Вивчення англійської мови відбувається згідно зі шкалою CEFR, Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти яка містить 6 рівнів: A1, A2, B1, B2, C1 та C2.
За даними дослідження вчених Кембриджського університету, якщо дорослий студент вивчатиме англійську 4 академічні години 2 в аудиторії та 2 самостійно на тиждень, то для того, щоб засвоїти кожен рівень, йому знадобиться:
- A1 / Beginner — 90-100 годин — 23-25 тижнів,
- A2 / Elementary — 100-150 годин — 25-38 тижнів,
- B1 / Intermediate — 160-240 годин — 40-60 тижнів,
- B2 / Upper-Intermediate — 180-260 годин — 45-65 тижнів,
- C1 / Advanced — 200-300 годин — 50-75 тижнів,
- C2 / Proficiency — 300-400 годин — 75–100 тижнів.
Тобто, якщо ви взагалі не знаєте англійську, то для того, щоб отримати початковий A1, знадобиться 6 місяців. А щоб досягнути наступного A2 — ще 9. Шлях від A1 до C2 займає більше ніж п’ять років. І це за умови, що студент приділятиме навчанню як мінімум чотири години на тиждень та не робитиме тривалих перерв, які можуть негативно вплинути на прогрес.
Нехай ці цифри вас не лякають, а навпаки мотивують та налаштовують на плідну роботу, а не на примарне «швидке» досягнення результату.
Адже реалістичні очікування запорука задоволення від процесу і гордості від результату!
Памʼятайте, що час опанування кожного рівня залежить від ваших індивідуальних здібностей, мотивації, методики навчання та інтенсивності занять. Закарбуйте собі, що регулярна практика та систематичний підхід є ключовими факторами успіху.
Ефективне вивчення англійської
Тож як правильно вчити англійську мову? Як краще організувати навчання, аби воно було легким, ефективним та захопливим?
Найважливіша порада — вивчайте мову комплексно — це допоможе одночасно та збалансовано вдосконалювати всі мовні навички!
Практикуйте говоріння
Спілкування з носіями мови або іншими студентами — це найкращий спосіб опанування мови, адже так ми не лише засвоюємо лексику та граматичні конструкції, а й покращуємо вимову, сприйняття на слух та переймаємо граматичні структури від інших.
Знайти партнерів для спілкування можна через онлайн-платформи: Tandem, HelloTalk, italki, Speaky.
Читайте англійською
Регулярне читання книг, статей, новин англійською сприятиме запамʼятовуванню лексики та покращенню граматики.
Почніть з простих текстів та поступово переходьте до складніших матеріалів. Безплатно читати книги можна на цих сервісах: Project Gutenberg, Open Library, ManyBooks.
Дивіться фільми в оригіналі
Перегляд фільмів та серіалів в оригіналі, прослуховування подкастів та аудіокниг — чудовий спосіб покращити сприйняття мови на слух.
Підбирайте контент відповідно до ваших захоплень та рівня англійської — так ви зробити процес навчання захопливішим та уникнете небажаного стресу. Ось коротка підбірка популярних фільмів за рівнями. Обирайте та дивіться вже сьогодні!
- A1 — Finding Nemo
- A2 — The Secret Life of Pets
- B1 — Forrest Gump
- B2 — The Devil Wears Prada
- C1 — Inception
- C2 — The Social Network
Пишіть англійською щодня
Ведіть щоденник, пишіть короткі оповідання або дописи в соціальних мережах англійською — це допоможе закріпити розуміння правил, використовувати відомі та дізнаватись нові слова.
Користуйтесь мовними застосунками
Використовуйте додатки для вивчення мови — вони спрощують навчання через регулярні повторення та захопливий інтерактивний процес.
Зокрема, радимо спробувати Duolingo, Memrise, Babbel, Quizlet.
Займайтесь кожного дня
Ефективне навчання вимагає систематичності. Займайтесь кожного дня принаймні по 15-30 хвилин — це значно дієвіше ніж, наприклад, 2 години, але раз на тиждень.
Індивідуалізуйте власне навчання
Кожна людина засвоює інформацію по-своєму: комусь дієвіше написати конспект, а комусь потрібно більше розмовної практики.
Зрозумійте, який метод підходить найбільше та використовуйте його. Наприклад, якщо ви любите музику, спробуйте вчити нові слова через пісні — так ви отримаєте кращий результат, ніж під час читання нецікавого журналу.
Як не втратити мотивацію під час вивчення англійської?
Як швидко вивчити англійську мову ви б не хотіли, без мотивації цей процес триватиме недовго та стане виснажливим.
Тож ділимось кількома порадами, як зберегти мотивацію і продовжувати рухатися вперед!
Встановіть мету
Для початку важливо зрозуміти причини вивчати англійську мову: бажання подорожувати, прагнення вступити до закордонного вишу чи отримати підвищення. Чітко визначте мету, а також скажіть собі:
- чому важливо досягнути результату?
- як це вплине на життя?
- які переваги зʼявляться?
- як це допоможе близьким людям та соціуму?
- скільки часу та зусиль ви можете приділяти мові на день?
- що в процесі опанування англійської подобається найбільше?
- що вам дається легко, а що важко?
Відстежуйте свій прогрес
Ведіть щоденник або використовуйте додатки для відстежування свого прогресу. Це допоможе зафіксувати досягнення та підтримати мотивацію.
Також радимо святкувати кожний, навіть маленький, успіх та насолоджуватись процесом.
Розбийте завдання на менші кроки
Великий обсяг роботи може лякати. Тому розбийте велику мету на менші завдання. Це зменшить небажаний стрес та підвищуватиме мотивацію кожен раз, коли ви ставитимете галочку біля виконаної цілі.
Рис. 2 Як не втратити мотивацію під час вивчення англійської?
Зробіть навчання частиною вашого повсякденного життя
Інтегруйте засвоєння мови у ваше щоденне життя: слухайте музику, дивіться фільми, читайте книги або новини англійською. Це перетворить рутинний процес навчання в приємну звичку.
Будьте готовими до невдач
Памʼятайте, що невдачі — це частина навчального процесу, а не провал та катастрофа. Ставтесь до своїх помилок як до можливостей покращити знання.
В жодному разі не критикуйте себе — це демотивує та викликає негативні емоції, які заважають рухатись далі.
Отже, парадокс: для того, щоб швидко вивчити англійську, потрібно не поспішати. Відчуйте свій оптимальний темп та послідовно розвивайтесь. Памʼятайте що регулярні заняття, комплексний підхід та кваліфікований наставник запорука вашого успіху.
Вірте в себе та налаштовуйтесь на плідне та ефективне вивчення мови. А визначити рівень, підібрати індивідуальну програму та опанувати іноземну мову відповідно до ваших бажань та потреб, допоможуть у Grade Education Centre.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)