Повномасштабне вторгнення рф вплинуло і на тестування з англійської мови: проводити міжнародні іспити IELTS та Cambridge Assessment English в Україні заборонено через небезпеку для кандидатів ☝
Тож протягом останніх двох років українці, яким потрібні мовні сертифікати, змушені шукати можливості за кордоном, домовлятися з центрами та організовувати поїздки. Все це досить складно та лякає студентів! Тому ми вирішили спростити цей шлях.
Grade Education Centre уклав партнерську угоду з польським LANG LTC Platinum Exam Centre. Відтепер ви можете звернутися до нашого центру, і ми організуємо вам екзамен в країні-сусідці.
Перша група кандидатів уже успішно склала Кембриджські іспити та готова ділитися досвідом!
Зокрема сьогодні про свої враження розповість Тарасенко Катерина, учениця 9 класу, яка підтвердила володіння англійської на рівні B1 на тестуванні B1 Preliminary/PET у Польщі.
Дізнайтеся з перших вуст про те, як зареєструватися на тестування з англійської в умовах війни та пройти його успішно!
Як зареєструватися на IELTS або Кембриджські іспити?
Єдині можливі варіанти сьогодні — скласти тест онлайн або ж поїхати в одну з найближчих європейських країн, оскільки не всі сертифікати можна отримати дистанційно.
Організувати складання іспиту можна самостійно, однак, якщо у вас немає досвіду або ви хотіли б спростити цей шлях, то віднині можна звернутись за допомогою в Grade і ми:
- зареєструємо на іспити;
- комунікуємо з екзаменаційними центрами;
- допомагаємо провести оплату;
- надаємо всю необхідну інформацію та проводить інструктаж;
- за потреби домовляємось з іноземними центрами, аби для українських студентів всі процедури провели за один день.
Щодо останнього пункту: зазвичай частини Reading, Speaking, Writing та Listening ділять і проводять за 2 дні, однак для наших кандидатів центр готовий зробити виключення.
Єдине, що потрібно організувати самостійно — це переїзд в країну, де відбудеться іспит. Власне так відбулось і з групою Тарасенко Катерини.
Вона одна з тих, хто першими за підтримки Grade поїхали складати іспит в Польщу. Дівчина поглиблено вивчає англійську, а також знає німецьку та французьку.
Катерина бере участь в олімпіадах, захищає науково-дослідні роботи МАН і нещодавно підтвердила володіння англійською мовою на рівні B1. Учениця зазначила, що цей іспит їй потрібен був насамперед для двох цілей:
- розуміння, що саме потрібно підтягнути з англійської;
- для підготовки до майбутнього вступу у закордонний виш.
Дівчина планує вступати у закордонний виш у Нідерландах, а тому наразі посилено займається англійською, хімією та біологією. Її мета наразі — скласти іспит та підтвердити C1 вже в 11 класі.
Вивчати англійську Катерина почала досить давно і доклала чималих зусиль для отримання такого результату наразі.
Для розвитку мови дівчина їздила за кордон у мовні табори, а також жила за обміном в американських родинах. Вона каже, що цей досвід дуже допоміг їй розвинути комунікативні навички в англійській, які особливо знадобились за кордоном після початку великої війни.
Як проходить тестування за кордоном?
Загалом процедура в усіх центрах однакова. Катерина розповіла, що в Польщу вона їхала потягом із групою таких же учнів-кандидатів.
В самому екзаменаційному центрі від початку і до кінця їх супроводжували інструктори та пояснювали як проходитимуть всі процедури.
Спочатку нам пояснили правила, потім у нас забрали всі телефони, годинники, видали матеріали, на яких ми могли писати, та ще раз провели інструктажі.
Під час іспитів нам казали час, який залишився до кінця. Говорили, що треба робити, коли ти закінчив роботу, як саме треба писати, давали чернетки, або уточнювали, чи все ми зрозуміли на аудіюванні.
Причин для хвилювань було вдосталь, адже сам по собі іспит — досить стресовий процес. Катерина каже, що хвилювалась за помилки в письмі, адже не хотіла втрачати балів, а ще за частину перевірки говоріння.
На Speaking було дві екзаменаторки: одна слухала, а інша відмічала оцінки з граматики й вміння будувати розмову. Ми описували картинки й створювали діалог.
Взагалі персонал був дуже класний, нам усе пояснили, допомогли, все, що треба, дали. Тому я дуже задоволена, що туди поїхала.
Правила проведення міжнародних іспитів з англійської мови уніфіковані по всьому світу: такі ж процедури відбуватимуться і в Україні, щойно відновиться така можливість.
Зокрема і в Grade, оскільки він є авторизованим тест-центром та єдиним платиновим Кембриджським тест-центром в Україні. Слідкуйте за нашими соцмережами, аби оперативно дізнаватися про оновлення щодо іспитів.
Підготовка до іспиту
Окрім організаційного етапу, є ще один важливий — етап підготовки до самого екзамену.
Не хвилюйтесь, що здача буде за кордоном у чужій країні: вас зрозуміють, з усім допоможуть, і дадуть все, що вам необхідно. Щодо підготовки, то я можу порадити більше практикуватись, дивитись фільми, слухати подкасти, читати книги, перемикайте на іноземну свої гаджети, щоб також читати повідомлення та сповіщення англійською.
Я починала з книг, де на одній сторінці була англійська мова, а на другій — переклад. Зараз перейшла на повністю англомовні книги, але досі, якщо треба, шукаю значення незнайомих слів у словнику.
Катерина успішно склала іспит на 156 балів. максимум на рівні B1 — 159 Каже, що дуже важливо не лише практикувати мовлення і занурюватись у середовище, а й вчити граматику.
Також допомагають пробні тести та десятки додаткових вправ. Дорогою, в потязі, учні також тренувалися.
Ми сиділи у вагоні, практикувались, слухали аудіювання, ще раз робили Reading, розмовляли англійською, повторювали всі слова. Коли йшли на іспит вже у Польщі, то також з подругою створювали діалоги.
Відтак, потрібна постійна практика та всебічне вивчення мови. Оцінка з міжнародного іспиту дає не лише підтвердження рівня, а й комплексний аналіз знань.
Склавши екзамени навіть за кордоном, можна отримати цінний досвід спілкування та взаємодії з іноземцями, відчути свої сили та впевнитись, що ви на правильному шляху.
Якщо вам потрібна консультація або запис на міжнародні іспити з англійської мови, звертайтесь до наших менеджерів:
- пишіть на електронну пошту esol@grade.ua;
- телефонуйте за номерами +38(044) 300 23 40 або +38 (068) 289 38 02;
- пишіть у месенджери Grade у Telegram, Instagram чи Facebook.
Досвід Катерини доводить: англійська мова відкриває двері до нових можливостей, і подібне тестування додає мотивації до подальшого навчання. Багато сертифікатів з англійської, як от Cambridge English, мають безстрокову дію і міжнародний статус.
Ці сертифікати визнають роботодавці по всьому світу, як і навчальні заклади, куди прагне вступати молодь з різних країн. Також ці документи вимагають під час переїзду за кордон у міграційних службах та інших установах.
І навіть в Україні міжнародний сертифікат може знадобитися під час працевлаштування та вступу в університет. Отже, така обʼєктивна оцінка знань дає шанс не лише зрозуміти свій рівень, а й отримати якісну освіту та самореалізуватися.
Ми щиро вболіваємо за кожного кандидата, який складає міжнародні іспити з англійської мови! Реєструйтеся та отримуйте бажані сертифікати, аби рости та розвиватися. Успіхів!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)