📝 Чи виникали у вас думки на кшталт “Я б теж хотів розмовляти так вільно англійською”, коли випадково почули розмову кількох іноземців на вулиці? Одразу після цього в голові з’являються роздуми що саме може тобі надати ця навичка й до чого призвести: краща робота, більші перспективи, вища зарплата і ширше коло знайомств. Так народжується мотив. У мотивованому стані ми відчуваємо себе піднесено, але не так все просто, лише мотивації замало.
Адже часто цей “запал” кудись зникає так само швидко, як і з’являється. З чим це пов’язано та як себе просто і дієво мотивувати до навчання? Пропонуємо з’ясувати дещо глибше!
Що таке мотивація та навіщо вона нам?
Мотивація — це специфічний психофізіологічний стан, за якого людина спонукається до дії, від зовнішніх або внутрішніх стимулів. Мотивація тісно пов’язана з емоціями, вона, як і багато іншого, буває позитивною і негативною: діємо для отримання чогось чи навпаки, щоб уникнути чогось. Одним словом, всі ми маримо про те, щоб мінімізувати страждання і примножити задоволення, о прекрасний паралельний всесвіт! Ми мотивуємося ходити до спортзалу, почати бігати з понеділка, більше читати замість перегляду серіалів, їсти менше солодкого, і нарешті вивчити англійську!
Варто знати, що мотивація — короткостроковий стан, який легко змінюється під дією зовнішніх факторів, вашого настрою та фізіологічних відчуттів, також вона потребує постійного підкріплення і додаткових стимулів. Ви ж знаєте наскільки простіше відкласти навчання, поринувши у захопливий сезон нового серіалу? Так отримуємо задоволення “тут і зараз”, тоді як переваги навчання покажуть себе невідомо коли.
Також коли починається реалізація задуманого, реальність завжди буде відрізнятись від тієї картинки, яка гріла вашу уяву, втілити задумане важче, довше і не завжди можливо за планом. Після цього ви можете відчути розчарування, й іноді, навіть втрату віри у можливість здійснення мети. Виходить, що вона даремна, ця мотивація? Не зовсім. Тож перейдемо до її форми, а саме дисципліни.
Дисципліна: ключ розуміння
Дисципліна є регулярним та систематичним виконанням певних задач, всупереч зовнішнім факторам. Це ваша здатність протистояти всім викликам долі, хаосу буття, невизначеності майбутнього. наприклад, свіжоспеченим булочкам у блискучих вітринах пекарень Численні психологічні дослідження показують, що найбільша результативність у досягненні успіху в будь-чому, полягає в єдиному показнику — регулярності виконання. Ось така проста формула, хоч і складно втілюється у життя. Гарна новина в тому, що ця здатність у нас прокачується, її можна розвивати та постійно покращувати.
Головна ідея в тому, щоб розвивати наші вольові процеси не одним великим подвигом, а маленькими, але постійними та монотонними вправами. Спробуйте щодня витрачати на англійську 10-15 хвилин і через кілька місяців ви не тільки побачите результат, але й зрозумієте, що вам стало легше робити інші справи, легше боротися зі спротивом дискомфорту. Таким чином ви ще й бонусом розвиваєте свій потенціал волі!
Важливість самодисципліни
Вивчення іншої мови є трудомістким процесом, тому не завжди має значення кількість витраченого часу, як ось його якість. Тож який профіт нам дає самодисципліна?
- Силу для досягнення цілей;
- Відчуття контролю над собою;
- Допомагає дотримуватися своїх рішень і не втрачати орієнтири;
- Сприяє досягненню мети;
- Самоконтроль;
- Здатність не опускати руки.
Як бути дисциплінованим студентом?
Чи то ви відвідуєте уроки особисто, чи онлайн, вам необхідно навчитися бути самодисциплінованим студентом. Однак, це дійсно особливо стосується онлайн-навчання. Завдяки підвищеній гнучкості сучасного формату навчання, зростає відповідальність за те, щоб не відставати від уроків, завдань і термінів, які ставить викладач. Отож, ви несете повну відповідальність за свій успіх чи невдачу як онлайн-студента, і один зі способів досягти успіху — це якраз самодисципліна.
Кілька способів, які допоможуть покращити свою самодисципліну:
- Не відволікайтесь на телефон під час уроку; сповіщення у соціальних мережах, новини, повідомлення і так далі
- Робіть нотатки під час заняття;
- Періодично оновлюйте свій календар і перевіряйте дедлайни;
- Встановлюйте власні особисті терміни для більших есе чи проєктів;
- Облаштуйте собі вдома зручне місце для навчання;
- Заводьте друзів у групі, але знайте, коли час спілкуватися, а коли вчитися.
Вбиваємо відволікаючі фактори
Перш ніж почати вчитися, вийдіть зі свого Facebook та Instagram, вимкніть усі сповіщення на смартфоні або ще краще — ввімкніть режим польоту. Чому? Коли ви навчаєтеся, складно зосереджуватись весь час на одному, а коли поряд ще є купа відволікаючих факторів — вчити нові слова чи граматику значно складніше.
Насправді ви не можете ефективно навчатися, коли одночасно спілкуєтеся з другом або прокручуєте стрічку новин. Життя в часи, орієнтовані на соціальні медіа, скоротило тривалість нашої уваги, тому концентрація на одному завданні за раз стає видатною рисою характеру. Багатозадачність є і перевагою, і недоліком, адже часто знижує вашу продуктивність.
Виділяємо період на навчання
Забронюйте час для навчання у своєму календарі. Це може звучати як жарт, але пункт є цілком серйозним. Уся справа у визначенні пріоритетів. Можливо, наступного тижня ви зможете присвятити англійській мові 60 хвилин у понеділок і суботу, а цього тижня 20 хвилин щодня після робочого дня? Коли запишете це в календар — значно простіше буде виділяти час саме на освіту. Так ви більш залучені в процес і матимете менше відмовок не виконати завдання.
Контролюємо прогрес
Спробуйте щотижня, щомісяця, та щопівроку робити критичну оцінку того, як ви провели своє навчання, залишаючи короткі відгуки про виконану роботу. Можливо, чимось пишаєтеся найбільше? А якийсь аспект варто було б підтягнути? Що можна зробити значно краще, щоб досягнути своєї мети? Чи актуальні сьогодні ваші пріоритети, визначені 6 чи 12 місяців тому? Чи слід постійно нехтувати чимось, щоб зосередитися на тому, що для вас справді важливо? Що ви можете зробити, щоб стабільно вийти із зони комфорту та довести, що вам це під силу?
Обмірковуйте ідеї та завжди записуйте все, що вам спадає на думку. Це стане ідеальною відправною точкою, щоб знати, куди йти та не заблукати, коли вас перевантажать інші списки справ.
Не лише критикуємо, а й хвалимо себе!
Похвала підіймає настрій і мотивує рухатися вперед. Чомусь, дорослу людину рідко хвалять, тому важливо навчитися робити це самостійно. Причому не лише за великі перемоги, а й за те, що ми зазвичай сприймаємо як належне. Особливо освіту ми вбачаємо як частину буденності, і зовсім не завжди оцінюємо власні зусилля за заслугами.
Коли ми концентруємо свою увагу на невдачах та помилках, наша самооцінка падає. Заохочуючи себе та святкуючи успіхи, навіть найменші, ми підіймаємо свою самооцінку. Погодьтесь, ніщо так не підвищує її, як визнання власних перемог!
Справедливий прочухан дуже корисний, він змушує мобілізуватися і виправити помилки. Але якщо критикувати людину день у день… Ні почуття провини, ні ущемлені амбіції не можуть надихнути на нові звершення.
Як тільки ви добре впораєтеся зі своєю самодисципліною, отримаєте чимало переваг, таких як:
- Відчуття контролю над собою
- Вищі показники досягнення цілей і успіху
- Подолання залежності та прокрастинації
- Відчуття вищої мотивації до своїх цілей
- Більше задоволення від досягнень
Дійсно, самої мотивації іноді буває замало, але варто підключати й вольову регуляцію, де просідає мотивація, і включається воля. Саме у такій комбінації людина здатна пересувати гори!
Аби закріпити теоретичні поради на практиці — пропонуємо просту вправу для вас!
Знайдіть список задач на рік, так-так, той самий, який всі пишуть на початку року б’ємось об заклад, там точно є пункт про іноземну мову! Якщо ж подібного списку у вас раптом немає — зараз саме час скласти його. Попереду ще понад 150 днів року! Отож мерщій беріться за виконання найважливішого пункту в переліку, авжеж, вивченні англійської! А Grade у цьому залюбки допоможе.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)