⚡ Економія часу, доступність, широке різноманіття мов, зручність та простота використання — все це приходить на думку, коли ми говоримо про онлайн-перекладачі. А також одразу пригадується Google Translate, який є чи не найбільш відомим інструментом для перекладу у світі.
І навіть якщо, на перший погляд, вам не потрібен щоденний доступ до перекладачів, оскільки ви добре володієте мовою, завжди непогано знати хоча б кілька корисних інструментів. Вони можуть знадобитися в найбільш неочікуваний момент. Наприклад, коли ви опинились в компанії іноземців, або не знаєте як знайти дорогу в чужій країні.
Завдяки гаджетам у наших кишенях, мовний бар’єр більше не є перешкодою. Тож пропонуємо відразу перейти до списку найкращих онлайн-перекладачів, які можна використовувати в реальному житті. Збережіть або завантажте кілька з них, аби вони завжди були під рукою.
MyMemory Translation
Найширша у світі пам’ять перекладів, яка надає доступ до мільйонів слів, перекладених професіоналами, замовниками й не лише! Ви також можете зробити свій внесок у покращення MyMemory за допомогою власних нотаток або редагування записів. Якщо для вашого речення не вдалося знайти вдалий переклад, MyMemory допоможе це зробити за найбільш сучасною технологією.
Переваги:
- Надає надійні та відповідні переклади;
- Гарантує безпеку, приватність та конфіденційність;
- Пропонує швидкі та актуальні тексти;
- Налічує мільйони професійно перекладених слів.
Недоліки:
- Він не може перекладати сленг та інші релевантні фрази мовного середовища.
iTranslate
У цьому додатку для перекладу доступна 101 мова. Його перевага в тому, що тут відразу доступні всі важливі фрази на різні випадки життя. Проте для того, щоб почати користуватися ним, вам необхідно завантажити програму на свій смартфон, планшет або ноутбук.
Додаток доступний як для користувачів iOS, так і для Android.
Babylon Translator
Нараховуючи понад 75 мов, Babylon Translator є дієвим ресурсом, який пропонує досить точні переклади. Ви можете використовувати онлайн-платформу для швидкого пошуку або встановлювати програмне забезпечення.
Ця платформа також надає послуги професійного перекладача. Вебсайт дозволяє користувачам перекладати офіційні документи в оригінальному форматі, а також розпізнає живий розмовний текст.
Онлайн-перекладач пропонує універсальну платформу, з якої ви можете перекладати окремі слова, повні речення, а також знаходити антоніми та синоніми. Його база даних, що містить понад 1700 словників, тезаурусів, глосаріїв, лексиконів та енциклопедій, охоплює неймовірно широкий спектр тем.
Переваги:
- Простий інтерфейс;
- Понад 75 мов, доступних для перекладу.
Недоліки:
- Якщо хочете завантажити програмне забезпечення, необхідно буде заплатити.
Systran
Програмне забезпечення для перекладу Systran доступне 15 різними мовами. Хоча воно є досить популярним серед студентів, розраховувати на абсолютно точний переклад професійного рівня не варто. Переклад тут відтворюється без повсякденних розмовних висловів, адже не враховує безпосередньо контекст написаного.
Ще одна функція дає змогу перекласти вебсторінку будь-якою мовою, яка вам необхідна. Погодьтесь, дуже зручно під час підготовки до іспитів, коли необхідно вивчати іноземні джерела. А також доречно у випадку, коли ви навчаєтесь на іноземних курсах і хотіли б зрозуміти професійну лексику рідною мовою.
PROMT Online Translator
Хоча цей ресурс не пропонує стільки мов для перекладу, як інші вебсайти, PROMT Translator має немало корисних функцій. Серед них можна відзначити автоматичне визначення мови, віртуальну клавіатуру й навіть можливість вибору теми для перекладу. Цей сайт також дає змогу перевіряти правопис, копіювати, вставляти та отримувати доступ до словника. Якщо вам потрібне програмне забезпечення для перекладу, то його можна завантажити після придбання.
Безплатний онлайн-перекладач також доступний як додаток для користувачів Android та iOS.
PROMT Online Translator хоч і не пропонує стільки мов, скільки інші перекладачі, список обмежений приблизно 22 мовами але у нього є й інші позитивні властивості. Наприклад, він використовує автоматичне визначення мови й навіть обирає тему для перекладу.
Також з переваг:
- Якісний результат;
- Можна легко зберегти, скопіювати або вставити перекладений текст;
- Присутня віртуальна клавіатура, тому якщо ви користуєтеся сайтом на планшеті, наприклад, вводити слова чи вирази доволі легко.
Linguee
Linguee доступний у широкому спектрі мов, включно з англійською. Цікаво, що він з’явився на ринку ще з 2007 року і є одним із найпопулярніших вебсайтів серед студентів.
Механізм роботи Linguee досить простий: ви вводите потрібну фразу або слово у відповідне поле пошуку, і вам демонструють різні переклади. Однак, якщо необхідно перекласти великий масив тексту, слід бути уважним, оскільки ви не можете додати більше, ніж 12 слів у рядок пошуку одночасно.
Таким чином, як тільки ви вводите фразу для перекладу, програма спочатку розуміє контекст, а потім надає кілька варіантів на цій основі, відшукавши відповідні слова і фрази.
Це також дуже ефективний і точний механізм для перекладу лексики. Він пропонує справді велику кількість варіантів, зокрема й менш поширені.
Word Reference
Всупереч тому, що це не інструмент для перекладу в режимі реального часу, як попередні, Word Reference є справжнім довідником. Отож, коли справа доходить до перекладів і визначень, вам точно знадобиться цей помічник.
Для того, щоб розвіяти всі сумніви, особливо коли йдеться про фразові дієслова, вирази та ідіоми. Word Reference не тільки перекладає слова, а й наводить доречні приклади як використовувати знайдене слово у реченні, а ще надає його синоніми.
Zanata
Програма для перекладачів, творців контенту та розробників. Zanata керує всім робочим процесом перекладу й дозволяє перекладачам зосередитися саме на перекладі, а не на інструментах або форматах.
Він знаходить та пропонує найкращі відповідники перекладу та працює в будь-якому веббраузері без необхідності встановлення. Погодьтесь, доволі зручно?! Поза цим, кілька перекладачів можуть працювати з редактором паралельно та спілкування у режимі реального часу в чаті.
Microsoft Language Portal
Ще один інструмент для професіоналів, зокрема він згодиться для перекладачів, які спеціалізуються на ІТ та програмному забезпеченні. Мовний портал Microsoft дозволяє користувачам шукати переклади ключових термінів та загальної термінології ІТ.
База таких термінів містить приблизно 25 000 прикладів, включаючи англійські визначення, перекладені до близько 100 мов. Користувачам пропонують можливість завантажити корисні збірки, які можуть знадобитися під час роботи.
SayHi
Цей онлайн-помічник стане в пригоді під час подорожей та поїздок. Коли ви використовуєте SayHi, не потрібно вводити текст — просто промовте фразу в мікрофон свого смартфона. Тоді програма видасть переклад, а згодом транскрибує його, щоб фразу побачив і почув ваш співрозмовник. SayHi охоплює 90 мов і діалектів і навіть дозволяє встановити швидкість, з якою ви будете прослуховувати перекладений текст.
TextGrabber
Цей перекладач також корисний для туристів та любителів подорожей. Оскільки читати меню, вуличні знаки та електронні посібники іншими мовами часто є відверто непростим завданням. TextGrabber дозволяє направляти камеру телефону на текст та миттєво перекладає його.
Надсилайте електронні листи, переходьте за посиланнями, шукайте місця на картах, перекладайте понад 100 мовами, редагуйте, озвучуйте та діліться результатом будь-яким зручним способом! Перекладач легко й швидко відцифровує фрагменти тексту з різних поверхонь та перекладає в автономному режимі, навіть без підключення до інтернету. Унікальний режим розпізнавання аналізує інформацію більш ніж 60 мовами.
DeepL
Перекладач онлайн створює цілі тексти, які будуть звучати природно. За словами розробників, DeepL працює на базі нейромереж, які здатні розпізнавати контекст та розуміти відтінки значень.
Перекладач пропонує всього близько 30 мов та має обмеження кількості символів, доступних для перекладу, у безплатній версії програми. Таким чином, користувач може перекласти до 5000 символів за один раз на будь-яку з доступних мов.
Перевагою цього перекладача є також можливість працювати з цілими документами та файлами. однак, тільки платно Також DeepL може розпізнавати мову та пропонувати синоніми до слів.
Завантажити перекладач можна на iOS та Android.
Google Translate
Напевне, найвідоміший та найдоступніший онлайн-перекладач на теперішній час. Google Translate:
- підтримує понад 100 мов, включаючи латинь та маловідомі мови світу,
- може працювати в режимі офлайн,
- безплатний,
- дає можливість користувачу перекладати текст з фото або в режимі реального часу, через камеру пристрою.
Недоліків у цього гіганта також вистачає. Зокрема, “машинність” та неприродність перекладу та неточність алгоритмів: будь-який користувач може виправити переклад, який потім буде запропонований іншим користувачам. Однак, це зовсім не означає, що переклад буде правильним.
Також Google-перекладач погано розпізнає відтінки значень та не завжди реагує на контекст.
Однак, для перекладу окремих слів чи виразів — чудовий варіант, адже цей перекладач показує синоніми, тлумачення слова та частоту використання кожного зі значень.
Розгляньмо також відповіді на кілька питань, які виникають у користувачів перекладачів та студентів, які обирають використовувати цей інструмент під час опанування мови.
Який перекладач краще обрати?
Ми пропонуємо поглянути на порівняльну таблицю, яка допоможе визначити найкращий перекладач для ваших потреб.
Безплатний | Можливість завантажити | Кіл-сть мов | Переваги | Недоліки | |
---|---|---|---|---|---|
MyMemory Translation | ✅ | ❌ | 100+ |
+ надійні та відповідні переклади; + мільйони професійно перекладених слів |
– не може перекладати сленг |
iTranslate | ❌ | ✅ | 101 |
+ відразу доступні всі важливі фрази на різні випадки життя; + для всіх пристроїв |
– платна програма |
Babylon Translator | ❌ | тільки на ПК | 75+ |
+ простий інтерфейс; + 75+ мов |
– платна програма |
Systran | обмежена кіл-сть символів | ❌ | 15 |
+ перекладає вебсторінки; + зручний інтерфейс |
– не враховує контекст написаного, а тому переклад може бути не точним |
PROMT Online Translator | ✅ | ✅ | ≈22 |
+ якісний результат; + можна легко зберегти, скопіювати або вставити перекладений текст |
– менше мов, ніж пропонують інші перекладачі |
Linguee | ✅ | ✅ | 25+ |
+ надає кілька варіантів перекладу однієї фрази |
– не більше, ніж 12 слів у рядку пошуку одночасно |
Word Reference | ✅ | ❌ | ≈18 |
+ перекладає та пояснює вирази та ідіоми, + надає синоніми |
– не можна завантажити на телефон чи планшет |
Zanata | ✅ | ❌ | — |
+ знаходить та пропонує найкращі відповідники перекладу; + працює в будь-якому веббраузері без необхідності встановлення |
– не можна завантажити на телефон чи планшет |
Microsoft Language Portal | ✅ | ❌ | 100+ |
+ дозволяє шукати переклади ключових термінів та загальної термінології в ІТ |
– не можна завантажити на телефон чи планшет |
SayHi | ✅ | ✅ | 90 |
+ працює на основі вашого голосу; + безплатний |
– менше мов, ніж пропонують інші перекладачі |
TextGrabber | ❌ | ✅ | 100 |
+ легко й швидко відцифровує фрагменти тексту з різних поверхонь; + перекладає в автономному режимі, навіть без підключення до інтернету |
– працює лише на платній основі |
DeepL | обмежена кіл-сть символів | ✅ | 30 |
+ точний переклад, зокрема переклад документів |
– частково платний |
Google Translate | ✅ | ✅ | 100+ |
+ перекладає в офлайн-форматі; + великий вибір мов; + має функцію перекладу з фото |
– не завжди точний переклад; – проблеми з розумінням контексту |
Як обрати найточніший перекладач з представлених?
У виборі найкращого перекладача для себе варто в першу чергу звернути увагу на мету. Адже, для перекладу великих масивів тексту краще підійде, наприклад, DeepL, а якщо ви подорожуєте і хочете порозумітись з іноземцем тут і зараз, то краще обрати SayHi чи TextGrabber.
Для того, щоб визначити, який перекладач краще допоможе вам у досягненні мети — спробуйте скористатись кожним. Так ви знайдете не лише дієву програму, а й приємний та зрозумілий для себе інтерфейс!
Чому не варто зловживати перекладачем?
Такі додатки та програми необхідні у сучасному світі доволі часто. Однак, варто розуміти, що це лише інструмент, який слугує помічником. Тобто, прочитати переклад слова, фрази чи невідомої для вас ідіоми — це нормальна практика. Дізнатись новий професійний термін та перевірити його значення — також, адже така лексика вивчається на високих рівнях (C1 – C2).
Проте, перекладати цілий текст, який вам дали як домашнє завдання, та не намагатись самостійно зрозуміти бодай якийсь відсоток написаного — це шлях до регресу.
Перекладачем користуються усі, навіть найдосвідченіші викладачі можуть забути рідковживане слово, однак, якщо зловживати функціями цього інструменту — опанувати англійську буде важче.
Cтудентам та викладачам, які шукають переклад слів чи фраз ми все ж рекомендуємо послуговуватись словниками, аби навчитись працювати з ними та дізнаватись значення слів безпосередньо англійською!
Як перекласти текст з фізичного носія: книги, документу?
Певно, найпопулярніший інструмент для цього — Google Translate, який має функцію, що дозволяє перекладати текст з фото або в режимі реального часу, наводячи камеру смартфона чи планшета на обʼєкт з написом, який треба перекласти.
Ця функція не є ідеальною, адже нерідко окремі слова губляться, а через нерозуміння програмою контексту — вона видає некоректний переклад. Однак, для загального розуміння написаного в екстрених ситуаціях — чудовий інструмент.
Використовувати онлайн-інструменти, які здатні спрощувати життя — зовсім не соромно, а навпаки доречно! Особливо зручно, що ви можете застосовувати такі помічники як на смартфоні в дорозі, так і в офісі за комп’ютером. Кожен з перекладачів має подібну структуру, але відрізняється за функціями та специфікою. Саме тому, обирайте найкращий онлайн-перекладач, який вам до душі, однак не забувайте про курси англійської мови, аби ще краще опанувати English!
Коментарі
Хочу учиться
Так DeepL можно скачать, вы что?
Дякуємо за ваш коментар 🤗
Додали посилання для завантаження онлайн-перекладач.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)