Чи могли б ми колись подумати, що настільні ігри можна інтегрувати у навчання? Ми звикли читати тексти й виконувати вправи, щоб вивчити нові слова і правила. Однак, тепер, на щастя, вивчення іноземних мов цим не обмежується!
Ми вчимо англійську для того, щоб спілкуватись, а настільні ігри просто створені для цього. І, поза тим, вони мають ще безліч переваг! З їх допомогою можна:
- вивчати лексику і граматику,
- тренувати мовленнєві навички,
- розвивати креативність і критичне мислення,
- розширювати кругозір,
- будувати соціальні звʼязки.
Спробуйте пограти з учнями у настільні ігри в класі або запропонуйте їм пограти вдома з сімʼєю та переконайтесь в ефективності такого методу навчання. У цьому блозі ми пропонуємо настільні ігри для учнів різного віку та рівнів. Деякі з них можна придбати, а для деяких буде достатньо підручних матеріалів.
So, let’s start and roll the dice!
Граємо в класі
Для викладача англійської board games можуть стати справжньою рятівною паличкою під час занять. Зіграйте, наприклад, парами, групами або всім класом залежно від умов наприкінці уроку, коли залишається 10-15 хвилин. Так учні зможуть закріпити вивчений матеріал та трішки розслабитись.
Ви можете також привʼязати настільні ігри до певних лексичних і граматичних тем, актуальних подій, визначних дат або святкувань наприклад, Великдень, День Незалежності чи Гелловін та додати їх до свого навчального плану.
Навіть якщо ви гратимете з учнями раз на тиждень, місяць або модуль, це додасть різноманіття у процес навчання, відкриє ще один спосіб вивчення мови та розважить всіх учасників.
Що обрати для дорослих та дітей?
В цьому блоці ви знайдете ігри, які підходять для різного віку: для молодших учнів, підлітків і дорослих. Обирайте та грайте!
Діти
Для маленьких учнів добре підійде настільна гра «My favorite». Вона проста і зрозуміла.
Що потрібно зробити?
1. Роздрукуйте гру у кількох екземплярах та роздайте по одному кожній групі учнів. 3-5 осіб Групи також повинні мати гральні кубики та персональні фішки.
2. Кожен учень у групі кидає кубик, коли прийде його черга та виконує завдання — називає свою улюблену річ:
My favorite _______ is … (season/movie/fruit/sport etc.)
3. Перемагає той, хто фінішує першим.
Гра на сайті є інтерактивною: кольорові фішки рухаються, а гральний кубик видає різну кількість цяток, тому грати можна й на онлайн-заняттях.
За посиланням ви знайдете ще багато цікавих настільних ігор для дітей за різними категоріями: граматика, теми, свята та інші.
Підлітки
Настільна гра «Would you rather…» побудована за принципом хрестики-нулики tic-tac-toe з практикою граматичної конструкції.
1. Учні отримують роздруківки, на кожній з яких є перелік питань та 2 поля зі словами, наприклад:
- Would you rather live in the future or the past? — future — past
- Would you rather bungee jump or skydive? — bungee jump — skydive
- Would you rather swim with dolphins or sharks? — dolphins — sharks
2. Учні грають всім класом. Кожен повинен поставити різні питання зі списку іншим учням. Отримавши відповідь, учень закреслює слово на полі та ставить наступне питання іншому.
3. Так продовжується до тих пір, поки учні не отримають повний ряд слів як у хрестиках-нуликах на обох полях.
Тих, хто впорався раніше, винагородіть цікавим бонусом.
Дорослі
З дорослими студентами можна пограти в ігри на серйозні теми, наприклад, «The Secrets of Great Relationships». У цій настільній грі, як і в подібних, гравці кидають кубик і рухаються фішками на полі.
На клітинках, де зупиняються гравці, написані різні судження про стосунки між людьми. Студенти повинні поділитися своєю думкою про ці висловлювання.
Перед тим як грати, розгляньте зі студентами корисні фрази для опису та передачі думок, які додаються у роздруківці. Відтак, гра стане чудовою комунікативною практикою.
Ще одна цікава гра, яка підійде і для підлітків, і для дорослих — «Quiz Questions: Jeopardy in Reverse». Це вікторина навпаки: замість відповідей на питання, учні повинні вигадати питання до відповідей.
1. Розділіть учнів на команди по 4 людини, кожній роздайте роздруківки з категоріями відповідей та їхньою «вартістю». Чим більше сума, тим складніша відповідь.
2. Команди обирають категорію і «вартість» відповіді. Ті, хто першими піднімуть руку, створюють питання до неї.
Якщо питання сформовано коректно, команда «заробляє» відповідну суму.
3. Ви можете встановити часові обмеження або навіть штрафи за неправильні питання.
Виграє та команда, яка заробить більше.
Самостійно обрати будь-яку настільну гру для своїх учнів ви можете за посиланням. Необхідно лише визначити мету та роздрукувати примірники.
Board games по рівнях CEFR
Обирайте ігри, враховуючи рівень володіння мовою ваших учнів: для початківців з А1–А2, середнього з В1–В2 або просунутого рівня з С1.
Наприклад, найбільш популярною грою для розвитку словникового запасу є Scrabble. За її принципом створюють все більше інших лексичних ігор.
Спробуйте з учнями, наприклад, Upwords — гру, у якій нові слова можна складати поверх старих. Учасники повинні також залучити стратегічне мислення для того, щоб заробити якомога більше балів. Гра підійде для будь-якого рівня.
Погляньте також на інші приклади настільних ігор!
Beginners
Для учнів початкового рівня ви можете створити настільну гру власноруч за допомогою підручних матеріалів. Наприклад, збірник малюнків-загадок «I Spy School Days» стане справжнім скарбом у цьому процесі. Книга пропонує зображення-пазли, на яких цікаво шукати різні предмети.
Перед початком гри роздайте учням аркуші з алфавітом від літери A до Z. Далі представте учням зображення з різними предметами. За певний час — 3-5 хвилин — учні повинні віднайти якомога більше предметів на кожну літеру з алфавіту.
Не страшно, якщо не кожна літера матиме окремий предмет. У будь-якому випадку учні отримають чудову лексичну практику та зможуть розвинути свою кмітливість.
Elementary
На етапі вивчення країн і національностей, запропонуйте впевненим початківцям пограти у тематичну настільну гру «Around the World». Все як завжди: команди, фішки, кубики.
Гравці крокують по черзі від початку до кінця поля, називаючи країни та національності. Можна також додати, наприклад, питання про мову / міста / видатних постатей / відомі страви / цікаві факти й так далі).
Той, хто фінішує першим, отримує винагороду.
Intermediate
Учні середнього рівня можуть потренуватись ставити питання і відповідати на них. Роздрукуйте гру «Talktastik Board Game», поділіть учнів на пари та роздайте кожній по екземпляру. Учням також знадобляться гральні кубики та фішки.
Партнери по черзі кидають кубик, ставлять питання один одному і відповідають на них. У роздруківці є приклади питальних слів:
- What?
- When?
- Where?
- Why?
- Who?
- Have you ever?
А також безліч тем, які можна обговорити з партнером:
- money,
- parents,
- weekend,
- vacation,
- festival,
- drink,
- video,
- game etc.
Слідкуйте за перебігом гри, допомагайте учням, якщо потрібно, спонукайте їх використовувати лише англійську мову та проведіть DEC Delayed Error Correction після активності за потреби.
Advanced
Настільна гра «People» зі складною лексикою та корисними ідіоматичними виразами про характер та емоції людей підійде для учнів просунутого рівня.
Учні можуть грати у парах або групах та обговорювати разом контроверсійні питання про особливості людської поведінки. Учасники по черзі кидають кубик, рухаються полем та відповідають на питання.
Відмінна практика нової лексики та комунікативних навичок.
Також додаємо чудовий ресурс з безліччю настільних ігор для будь-якого віку та рівня.
Граємо у настілки вдома
Цей розділ стане у пригоді батькам або тим, хто хоче самостійно розвивати свої навички за допомогою настільних ігор вдома.
Якщо ви ще не встигли спробувати, зіграйте у популярні настільні ігри Apples to Apples, Scattergories, Taboo, Bananagrams та інші.
До того ж буде доречним повторити вдома лексику про будинок та меблі, наприклад, у грі «House and Furniture». Учасники по черзі кидають гральний кубик та відповідають на питання щодо домашнього устаткування. Хто перший дістався фінішу, той перемагає.
Ви також можете скористатись платним ресурсом з величезним вибором настільних ігор для дітей та обрати те, що вам до вподоби за допомогою фільтрів: вік, тема, тип гри або граматика.
Або зареєструйтесь на сайті Twinkl та отримайте доступ до ребусів, вікторин і пазлів на будь-який смак.
Сподіваємось, board games тепер регулярно зʼявлятимуться у вашому навчальному плані й ваші учні отримають максимальну користь та задоволення від занять англійської мови!
Succeed with Grade!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)