Pre-Intermediate — це підрівень середнього рівня, тобто його перша сходинка. Такий розподіл зумовлено тим, що Intermediate є дуже розлогим рівнем, опанування якого займає у студента у два рази більше часу, ніж попередніх.
На шляху до вільного володіння англійською мовою кожен студент проходить Pre-Intermediate, тож у цьому блозі розберемося з його особливостями, місцем у загальній системі та навичками людини на цьому щаблі.
Рівні англійської за системою CEFR
Спочатку пригадаємо, який вигляд має система Common European Framework of Reference for Languages. Загальноєвропейські рекомендаціх з мовної освіти
Вона виділяє три основні рівні володіння іноземними мовами: A — базовий, B — незалежний, С — досвідчений. Кожен із них має ще два підрівні. У висновку для оцінки знань людини існує шість рівнів:
Чому у цьому переліку немає Pre-Intermediate й де його місце у загальній системі дізнаємося далі!
Що означає рівень Pre-Intermediate?
Середній або незалежний рівень володіння англійською мовою не можна опанувати за один рік, як, скажімо, початковий або елементарний рівні.
На цьому етапі матеріал ускладнюэться, збільшується обсяг граматичних структур та лексики для вивчення. Студенту потрібно засвоїти багато інформації й працювати над гармонійним розвитком кожної навички: письмо, усне мовлення, розуміння мови на слух та читання.
Тому середній рівень поділяють на Pre-Intermediate з позначкою В1 та Intermediate з позначкою В1+.
Рухаючись по шкалі CEFR, людина має повторити засвоєне на рівні А2 й вивчати частину програми В1. Ось так і починається вивчення рівня Pre-Intermediate. Після цього студент проходитиме матеріал рівня В1+, який повторюватиме частину В1 й рухатиметься у сторону В2.
Навички мовця на цьому рівні
Рівень Pre-Intermediate передбачає, що людина, якій вдалося якісно його опанувати має такі навички й знання:
- Speaking
Може брати участь у базових розмовах на знайомі теми, такі як сім’я, хобі, робота, подорожі та поточні події; переказати сюжет книги чи фільму та описати власні враження. Закрити нагальні потреби у подорожі, наприклад замовити вечерю в закладі чи дізнатися правильний маршрут автобуса.
- Writing
Здатний написати нескладний логічно побудований текст на знайому тему, висловити власну думку в письмовій формі, наводячи основні докази на підтримку своєї точки зору, скласти лист другу, підписати листівку, написати коротку інструкцію.
- Listening
Може зрозуміти основну ідею фільму, відео, подкасту навіть якщо деякі слова є незнайомими. Здатна спілкуватися навіть з носієм мови, якщо він говорить у помірному темпі та використовує знайомі слова.
- Reading
Розуміє нескладні статті з журналів та газет, адаптовану для свого рівня літературу. Тобто тексти, що переважно складаються з базової лексики.
На рівні Pre-Intermediate словниковий запас людини містить від 1500 слів.
Теми для вивчення рівня
На цьому етапі використовуються найпростіші часи, знайомі з попереднього рівня. Проте граматичні структури, які раніше вивчалися окремо, розглядаються у контрасті з іншими. Поступово нашаровується складність матеріалу.
Рівень англійської Pre-Intermediate передбачає вивчення певних тем та лексики, ознайомитися з якими нам допоможе відповідна таблиця.
Граматика |
|
Лексика |
|
Теми для читання |
|
Теми для говоріння |
|
Теми для письма |
|
Проходження цих тем забезпечує хорошу основу для покращення вашого словникового запасу, знання граматики та загального володіння мовою.
Скільки часу потрібно для опанування Pre-Intermediate?
Кембриджський університет провів розрахунки, щоб визначити оптимальну кількість годин занять з репетитором або на курсах та рекомендовану тривалість самостійних додаткових занять для проходження кожного рівня.
У середньому для досягнення рівня Pre-Intermediate з рівня нижче знадобиться мінімум 160 годин. Отож, потрібно займатися принаймні три години на тиждень, аби пройти цей шлях за рік.
Це середній показник, адже не варто забувати про вмотивованість студента, його здібність до опанування мов та ставлення до занять. Займаючись ефективно, можна отримати бажаний результат швидше, а пропускаючи заняття й не виконуючи домашні завдання, час опанування рівня може збільшитися.
Зверніть увагу, що чим вище ви підійматиметеся по шкалі CEFR, тим більше часу потребуватиме вивчення рівня. Наприклад, щоб дійти до Advanced знадобиться вже від 200 до 300 годин.
Поради студентам
Для того, щоб якісно опанувати Pre-Intermediate рівень, використовуйте навчальні матеріали та ресурси, розроблені спеціально під нього. Насичуйте своє життя англійською різними способами, зокрема тими, що вам найбільше імпонують. Для цього є чимало варіантів.
Дивіться англомовні фільми в оригіналі
Такий спосіб дозволить розширити словниковий запас та сприятиме кращому розумінню мови на слух. Також звертайте увагу на структуру речення та порядок слів, адже в англійській мові він сталий, на відміну від української.
Добірка фільмів для тих, хто має рівень Pre-Intermediate:
- The Fault in Our Stars — щира романтична драма за мотивами бестселера Джона Гріна.
- Love, Simon — історія дорослішання про подорож підлітка до самопізнання та прийняття.
- The Bucket List — зворушлива комедійна драма про двох смертельно хворих чоловіків, які вирушають у подорож для здійснення своїх мрій.
- The Help — драма, дія якої розгортається в 1960-х роках на Півдні Америки, зосереджена на расовій дискримінації.
- The Princess Bride — фантастично-пригодницький фільм з гумором і романтикою.
Багато спілкуйтеся англійською
Для того, щоб говорити англійською треба нею говорити. Спілкуйтеся з носіями англійської чи друзями, які знають мову, щоб набути впевненості та подолати мовний барʼєр.
Читайте англомовну пресу та книги
Читайте статті, книги чи новини англійською мовою, щоб покращити розуміння прочитаного та познайомитися з різними стилями письма.
Список книг для студентів, що опановують рівень Pre-Intermediate:
- Man and Boy by Tony Parsons
- The Curious Incident of the Dog in the Night-Time by Mark Haddon
- The Kite Runner by Khaled Hosseini
- The Alchemist by Paulo Coelho
Користуйтеся мобільними програмами
Використовуйте онлайн-платформи або мобільні додатки для вивчення мови, щоб за нагоди присвятити англійській ще більше часу.
Практикуйте письмо
Знайдіть друга по листуванню на спеціальних ресурсах, на зразок InterPals чи My Language Exchange або домовтеся з друзями чи колегами час від часу спілкуватися в чатах англійською.
Слухайте подкасти
Слухайте подкасти англійською мовою, щоб покращити свої навички аудіювання. Зручність такого підходу полягає у тому, що можна знайти ресурс на тему, яка вам цікава. Так ви отримуватимете цінну інформацію й практикуватимете навичку listening.
Кілька варіантів для тих, хто має Pre-Intermediate рівень:
Тренуйтеся регулярно й послідовно, щодня приділяючи достатню кількість часу для вивчення та повторення матеріалу. Ставте досяжні цілі та відстежуйте свій прогрес, щоб не втрачати мотивацію.
FAQ
1. Що таке Pre-Intermediate?
Pre-Intermediate — це рівень англійської мови, що є складовою великого середнього рівня. Відповідно до загальної шкали CEFR, він не є повноцінним рівнем, але загалом ми можемо його таким вважати опираючись на те, що для його вивчення розроблені окремі підручники та програми курсів.
2. Що я зможу з цим рівнем?
На цьому щаблі ви можете спілкуватися з іншими людьми у повсякденних ситуаціях і вдало передавати свої думки за допомогою базової лексики.
Володіння англійською на рівні першої сходинки середнього рівня дає змогу справлятися зі стандартними завданнями та ситуаціями, пов’язаними з роботою чи навчанням та забезпечує міцну основу для просування на вищі рівні.
3. За скільки часу можна опанувати цю сходинку?
Рівень англійської мови Pre-Intermediate потребує від 160 годин на своє вивчення, хоча цей показник може змінюватись з урахуванням мотивації студента та його зусиль.
4. Чи можна уникнути навчання на рівні Pre-Intermediate?
Не можна пропустити вивчення на цьому етапі, оскільки рівні в англійській — це фундамент. Кожен наступний рівень включає інформацію з попереднього, матеріал поступово нашаровується й ускладнюється.
Якщо не пройти певну тему, то в знаннях буде прогалина.
5. Як зрозуміти, на якому рівні ви перебуваєте?
Важливо ретельно оцінити свої знання перед початком нового етапу навчання. Звичайні інтернет-тести не забезпечать точних результатів, в той час, як у нашому центрі ви можете пройти якісне безплатне тестування, яке включає перевірку письма та усну частину.
Ви отримаєте розгорнутий зворотний зв’язок від менеджера, який допоможе вам зорієнтуватися у власних знаннях та розпочати навчання з правильної точки.
Вивчення англійською — це безперервний шлях, при проходженні якого важливий кожен етап. Pre-Intermediate є значним досягненням, адже слугує трампліном для подальшого опанування мови, дає змогу почуватися більш впевнено у глобалізованому світі та розширює карʼєрні можливості.
Тож розпочніть свій шлях до успіху вже сьогодні — реєструйтеся на літній експрес-курс англійської у Grade!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)