Книги з адаптованими текстами для читання англійською або graded readers призначені спеціально для тих, хто вивчає мову як іноземну або як другу 📝 Англійська у таких книгах зазвичай спрощена до певного рівня — А1, А2, В1 тощо — від початкового до просунутого. Вони мають спрощену лексику, граматичні структури та відповідну кількість слів. У ситуації, коли наші студенти мають в середньому лише 2-3 години уроків англійської, як ми можемо розв’язати проблему з exposure to the target language? Загалом, існує багато способів.
Втім чи достатньо лише прочитання коротких текстів на заняттях? Відповідь очевидна. Graded readers — це дивовижне доповнення. Навіщо і як використовувати їх на уроках англійської — читайте далі.
Чому саме graded readers?
Значна частина читання на заняттях англійської охоплює окремі речення, абзаци та короткі уривки текстів у підручнику чи матеріалах для підготовки до іспиту з англійської як от ЗНО, ДПА, B2 First тощо. Вони зазвичай використовуються з метою focus on language: студентам пропонується зосередитись на лексиці — чи то окремих словах, чи collocations – чи на граматичних структурах. Також ми використовуємо подібний матеріал для практики або розвитку специфічних навичок читання, як от scanning, skimming або навіть вгадування значення слів із контексту. Такий вид читання називається intensive reading. Таким чином студенти готуються до читання поза класом, а також до отримання різноманітних міжнародних кваліфікацій з англійської мови.
Інший вид читання — extensive reading — навпаки, стосується змісту та значення. Він подібний до читання рідною мовою, наприклад, самостійне читання великої кількості довгих текстів, таких як романи, не художня література чи довідники та статті в Інтернеті заради того, аби отримати задоволення, підвищити загальні знання або подумати над різноманітними проблемами. Значення екстенсивного читання при вивченні мови не можна недооцінювати. Дослідження показують, що екстенсивне читання іноземною мовою може призвести до:
- покращення швидкості та плавності читання;
- збільшення рівня засвоєння словникового запасу;
- кращого розуміння того, як мова працює та використовується;
- покращення навичок письма;
- поліпшення впевненості та мотивації, незалежного навчання;
- більш позитивного ставлення до іноземної мови загалом.
Graded readers — чудовий інструмент для екстенсивного читання, адже вони роблять літературу доступною та приємною. Нерідко студенти відчувають розчарування, читаючи автентичні тексти. Іноді вони просто занадто складні. Це може розчаровувати та демотивувати. А оскільки адаптована література поділяється за рівнями — проблема зникає сама по собі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Все, що потрібно знати про ДПА з англійської мови у 2021 році
Як зробити екстенсивне читання цікавим для учнів?
В той час як студенти читають книги, завдання вчителя — створити завдання, які будуть корисними. Ці завдання мають на меті забезпечити студентам розуміння того, що вони читають. Активності мають спонукати учнів думати про ключові факти, події чи персонажів, а також робити певні прогнози.
Що можна зробити? Ось декілька доволі простих ідей, що не потребують спеціальної підготовки.
- Переказати прочитане за допомогою простих речень. Студенти можуть скласти речення самостійно, або ви можете надати їм речення, які потрібно впорядкувати.
- Якщо у книзі є ілюстрації, можна їх скопіювати та запропонувати студентам розповісти історію своїми словами. В такому випадку допоможіть студентам зі словами, якщо це потрібно.
- Оберіть одного із персонажів книги та запропонуйте учням розповісти історію з точки зору цього героя.
- Напишіть короткий виклад книги, що містить помилки. Запропонуйте студентам прочитати ваш summary, знайти помилки та їх виправити.
- Запропонуйте учням скласти описи місць та персонажів із книги. Для більш високого рівня – студенти можуть проаналізувати персонажів та їх роль в історії.
- Студенти можуть написати власний варіант закінчення книги, що має відрізнятися від оригінального. Ідеї можуть бути серйозними, дивними чи комічними — це їх закінчення та вибір! Тут немає правильних чи неправильних відповідей.
Pre-reading
Всупереч поширеній думці, ви можете судити про книгу за її обкладинкою (ну, принаймні, висувати здогадки щодо її змісту). Попросіть своїх учнів описати, про що, на їх думку, книга, виходячи з обкладинки. Тоді запропонуйте їм проголосувати за найбільш вірогідну історію, яку вони прочитають усередині книги. На основі історії, що перемогла, розділіть клас на групи і попросіть їх придумати закінчення історії. Далі учні мають обговорити свої кінцівки з рештою класу.
Ви також можете надати своїм студентам інформацію про певного персонажа. Попросіть їх пройтися по класу та поговорити про цього персонажа з іншими учнями. Заохочуйте своїх учнів додавати якусь дивну інформацію до своїх описів персонажів — чим неймовірнішу, тим краще. Потім учні мають записати все, що вони дізналися один в одного. Нарешті, попросіть їх проголосувати за те, що, на їх думку, є правдою чи неправдою. Читаючи книгу, попросіть їх перевірити правдиві та неправдиві твердження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Storytelling на заняттях англійської
Whilst reading
Як тільки учні почнуть читати книгу і матимуть якесь уявлення про сюжет та про персонажів, вони можуть використовувати ці знання на свою користь.
Надайте учням перелік особливостей особистості для кожного знака зодіаку та запропонуйте їм приписати знак кожному персонажу та обґрунтувати свої відповіді. Вони можуть працювати в групах або обговорювати ідеї як клас.
Ви навіть можете створити вікторину під назвою “WHO?”. Учні повинні вирішити, який персонаж поводитиметься певним чином або скаже певне речення. Учні старших класів можуть створювати власні вікторини.
Post-reading
Попросіть своїх учнів намалювати плакати або комікси до сюжету. Вони можуть або усно описати те, що відбувається на плакаті, або намалювати bubbles, на яких показано, як герої говорять.
Міні-п’єси також корисні для перевірки того, наскільки учень зрозумів історію. Розділіть клас на групи і попросіть кожну розіграти главу. Розподіліть завдання між іншими групами і не попереджуйте заздалегідь (це допоможе вам зрозуміти, хто повністю зрозумів зміст прочитаного).
Більше професійних подій шукайте на нашій сторінці Teacher Training Centre: ми регулярно проводимо тренінги для викладачів англійської, приєднуйтесь!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)