✔️ Майже завжди для того, щоб описати минулі події, ми використовуємо Past Simple та Past Continuous, рідше Past Perfect чи Past Perfect-Continuous.
Також важко не помітити, що часто студентам рівня Pre-Intermediate наче легко вживати ці часи окремо, але коли справа доходить до поєднання Past Simple і Past Continuous у їх головах відбувається справжній вибух. І це нормально.
Адже у рідній мові ми не маємо такого розмаїття часів та форм, а тут ще й усі правила та винятки треба втримати в голові. Втім, можу сказати точно: саме в цей момент студенти починають справді думати англійською, і, можливо, навіть намагаються не перекладати з української на англійську, а справді будувати речення мовою, яку вони вивчають.
Сьогодні пропонуємо завдання, які допоможуть студентам подолати труднощі у розумінні та використанні цих часів, а також створять чудову атмосферу на заняттях.
Past Continuous Memory Game
Для цієї гри вам знадобиться картинка, на якій є багато людей, що займаються різними справами. Бажано, щоб слова вже були відомі, тоді студентам не доведеться відволікатися на пошук потрібної лексики, і вони зможуть сконцентруватися на використанні граматики.
Роздайте студентам картинки та попросіть їх уважно роздивитися та запам'ятати якомога більше деталей. Дайте їм на це 2-3 хвилини. Після цього заберіть малюнки або попросіть студентів закрити їх.
Наступне завдання — написати якомога речень про те, що відбувалося на малюнку, використовуючи Past Continuous. Студенти можуть працювати поодинці, в парах або невеликих групах. Залежно від кількості людей на занятті. На цей етап знадобиться близько 10 хвилин.
Тепер починається змагання. Студенти мають зачитувати по 1 реченню. Речення має бути граматично правильним і не може повторюватися. Виграє той студент чи команда, яка склала найбільше правильних речень.
Це завдання чудово розвиває мовленнєві навички, студенти вчаться помічати та виправляти помилки, а також розуміти контекст та правильно будувати речення.
The image is taken from the book Suzanne W. Woodward “Fun with Grammar”.
Past Simple Concentration
У одній з моїх груп був студент, який мав проблему із Past Simple, тому що ніяк не міг запам’ятати неправильні дієслова. Раніше ми вже писали про те, як полегшити учням запам’ятовування неправильних дієслів. Інші студенти вже знали усі три форми.
Для того, щоб йому допомогти не відставати від інших, ми грали у гру, яка допомогла розв’язувати цю проблему. Втім, я дещо її доповнила, для того, щоб можна було грати усім класом.
Для цієї гри вам знадобиться дошка, маркер та grid з неправильними дієсловами. На дошці потрібно намалювати сітку 3 на 6, чи 4 на 5 клітинок, залежно від того, скільки дієслів ви плануєте вивчити.
У кожній клітинці запишіть номер, що відповідатиме номеру у вашій grid. Наприклад:
У моєму випадку — 1 та 2. Наприклад: У вас має бути така сама сітка, але у ній будуть вписані слова. Це можуть бути 1 і 2 форми дієслова, або 2 і 3 форми.
Розділіть студентів на 2 команди: A та В. Далі алгоритм дій такий:
- Студент з команди А називає номер.
- Ви записуєте в клітинці на дошці дієслово, що відповідає номеру.
- Студент з команди В називає наступний номер.
- Ви знову пишете слово. Якщо це форми одного дієслова, наприклад, buy — bought, студенту з команди В зараховується 1 бал.
- Тоді він називає наступний номер, і так далі по черзі.
- Якщо це були форми різних дієслів, вчитель витирає обидва дієслова.
Студенти мають запам'ятати, що це були за дієслова, адже вони знадобляться їм пізніше. Виграє та команда, яка зібрала більше пар.
Ця гра може мати продовження. Запропонуйте учням скласти речення з дієсловами, які вони зібрали. Якщо це були перша та друга форми — речення в Present Simple та Past Simple, або Past Simple і Past Continuous. Якщо ж 2 і 3 — Past Simple та Present Perfect. Залежно від того, на чому ви бажаєте наголошувати.
Навіть дорослі залюбки грали в цю гру. Ви можете також дати її на домашнє завдання, адже існує безліч онлайн-версій цієї гри: Irregular Verb Memory Match.
Вагаєтесь між B2 та C1? Пройдіть наш тест на рівень англійської просто зараз!
Past Simple vs Past Continuous Picture Game
Гру можна грати усім класом як онлайн, так і офлайн. Вам знадобиться наступне відео:
Все, що потрібно робити — уважно дивитися на малюнки та відповідати на запитання, тобто відгадувати, що відбувалося.
Якщо ви поділите учнів на команди, виграє та, що відгадала найбільше ситуацій.
Можна доповнити гру. Запропонувати учням дати власні відповіді на запитання.
Story chain
І наостанок, як freer practice, ми з учнями складали власні історії. Можна вигадати цілком нову історію, або придумати продовження тієї, які ви вже слухали чи читали на уроці.
Поділіть студентів на пари чи невеликі групи. Або ж кожен працює окремо, якщо у вас невелика група. до 6-8 людей Хтось із групи розпочинає історію. Наступна людина в групі повинна продовжити розповідь. Це робиться до тих пір, поки історія не дійде до свого завершення або поки кожен не візьме участь.
Ви можете розпочати розповідь із речення або теми, яка цікавить учнів або є темою вашого уроку. Попросіть учнів зберігати інтригу або робити несподівані повороти у сюжеті. Наприклад:
- There was a man who was staring at a bag of chips.
- He hated these chips. He hated them a lot. This was because.
Ми зі студентами обрали другий варіант і читали love story. І коли сюжет дійшов до кульмінації, дівчина їхала в авто і різко натиснула на гальма студенти мали придумати Happy Ending та Sad Ending. Коли студенти склали власне закінчення оповідання, ми слухали справжнє закінчення та обговорювали його. Головною умовою для story chain було використання часів. Усі справилися на відмінно.
Якою б важкою не була граматика наше завдання створити ситуації, в яких граматичні структури використовуються. Саме тоді студенти найкраще розуміють що, коли і як слід вживати, і роблять це без зусиль.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)