✅ Досконале володіння англійською мовою є ключем до багатьох можливостей, а подекуди — просто необхідною навичкою. Для того, щоб професійно розвиватися, навчатися у міжнародних університетах, вільно спілкуватися з людьми з різних країн потрібний один з найвищих рівнів володіння мовою — C1 або Advanced.
Він вимагає від студентів глибокого знання граматики та лексики, а також вправного користування мовою. На досягнення цієї сходинки у людей йдуть багато зусиль та роки навчання, але результат вартує всіх вкладень.
Тож пропонуємо дізнатися, що вміє людина на такому високому щаблі, скільки слів потрібно знати для рівня С1 та як підтвердити свої знання. Звичайно, в кінці вас чекає добірка ресурсів, що допоможе на шляху опанування Advanced.
Система CEFR та рівні англійської мови
Перед тим, як приступити до детального обговорення рівня Advanced, маємо більше дізнатися про систему CEFR.
Common European Framework of Reference for Languages або Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти — це міжнародний стандарт, який визначає рівні володіння європейськими мовами.
Систему розробили для того, щоб допомогти оцінити та порівняти рівні мовної компетенції між різними мовами та країнами. Відповідно до CEFR, існують три великі ступені знання англійської: базовий, середній та просунутий.
Кожен з них поділяється на два підрівні, що в результаті дає нам шість рівнів володіння мовою:
- Beginner — A1
- Elementary — A2
- Intermediate — B1
- Upper-Intermediate — B2
- Advanced — C1
- Proficiency — C2
Оцінювання рівня володіння мовою за стандартом CEFR дозволяє краще розуміти потреби та можливості студентів, сприяє якісному навчанню, а також створює можливість для міжнародної взаємодії та порівняння результатів навчання мови в різних країнах.
Коротко про те, що може робити людина на кожному рівні:
C2 | розуміти практично все, що чує або читає, узагальнювати інформацію з різних джерел, реконструювати аргументи та подавати інформацію у зв’язному викладі, спілкуватися вільно, розрізняти тонкі відтінки значення слів й інтонацій. |
C1 | розуміти складні, довгі тексти та розпізнавати прихований сенс, висловлюватися вільно та спонтанно, користуватися мовою для соціальних, академічних і професійних цілей, писати чіткий, добре структурований та детальний текст на складні теми. |
B2 | розуміти основні ідеї складного тексту, почуватися впевнено при спілкуванні з носіями мови, писати тексти на широке коло тем, пояснити свою точку зору з приводу певних питань, вказуючи на переваги та недоліки різних варіантів. |
B1 | спілкуватися на теми, які регулярно зустрічаються в роботі, справитися з більшістю ситуацій, що виникають під час подорожі, створювати простий зв’язний текст на теми, які знайомі або цікаві. |
A2 | розуміти речення і часто вживані вирази, пов’язані найбільш знайомими темами, наприклад, покупки чи робота. Може спілкуватися на прості теми, які потребують прямого обміну інформацією про рутинні справи. |
A1 | розуміти та використовувати знайомі повсякденні вирази й дуже прості фрази, спрямовані на вирішення конкретної потреби, представити себе та інших, відповісти на запитання про особисті дані, наприклад, де живе та кого знає. |
Що потрібно знати для рівня С1?
Як бачимо, рівень англійської С1 є одним з найвищих, які може опанувати студент. Пізніше ми поговоримо про те, скільки часу знадобиться для навчання, а поки розглянемо навички людини на цьому щаблі.
Людина, яка має рівень Advanced, може вільно спілкуватися на різноманітні теми, зокрема і з носіями мови. Вона вміє правильно використовувати складні граматичні конструкції, має багатий словниковий запас, що допомагає їй виражати свої думки більш повно та точно, як в усному мовленні, так і на папері.
Отже, засвоївши рівень С1, досконало людина здатна:
- з легкістю розуміти телевізійні програми та фільми, а також свого співрозмовника навіть, якщо він говорить не зовсім чітко чи має акцент;
- розуміти довгі та складні професійні та літературні тексти, наукові статті та довші технічні інструкції, навіть якщо вони не входять до кола інтересів людини та не стосуються сфери її діяльності;
- вільно та спонтанно висловлюватись, чітко формулювати думки;
- виступити з презентацією чи промовою на складну тему, розвивати свою думку та завершити усе висновком;
- написати структурований текст, висловлюючи певну точку зору, а також писати звіти та електронні листи.
Рівень англійської C1 передбачає, що у людини повинен бути робочий словниковий запас 3750 – 4500 слів.
Скільки треба вчити англійську до рівня С1?
Час, необхідний для досягнення рівня С1 володіння англійською мовою, може варіюватись в залежності від початкового рівня володіння мовою, інтенсивності навчання, практичного використання мови у повсякденному житті та зусиль студента.
Згідно з офіційними даними Cambridge University Press приблизний розрахунок має такий вигляд:
- для того, щоб дійти до рівня С1 з нуля потрібно 730-1050 навчальних годин
- для того, щоб освоїти його від рівня нижче — 200-300 навчальних годин
Зважившись на опанування рівня Advanced варто відразу налаштуватись на регулярні та систематичні уроки для того, щоб гармонійно розвивати усі навички: читання, письмо, сприйняття мови на слух та говоріння.
Перед початком навчання обовʼязково потрібно виміряти свій рівень англійської, щоб стартувати з правильної точки. Ви можете пройти наш тест на рівень англійської мови, що дозволяє перевірити не лише граматику, а й письмо. Після цього ви отримаєте зворотний звʼязок від кваліфікованого менеджера. Він зорієнтує вас та підкаже найкращий курс, який підійде для вашого поточного рівня.
Іспити для власників C1
Кожен охочий може складати кілька іспитів, які вимірюють його знання та підтвердять володіння мовою на рівні Advanced. У такому випадку підійдуть мультирівневі IELTS, TOEFL, Linguaskill або іспити за рівнем Cambridge Assessment. Про останній поговоримо детальніше.
Кембриджський іспит CAE підтверджує рівень Advanced. Він складається з чотирьох частин: читання та використання англійської мови, письмо, написання есе на задану тему аудіювання та мовлення. Тестування триває близько 4 годин.
Частини іспиту C1 оцінюються за допомогою балів, які потім перетворюються на рівень володіння мовою за CEFR. Максимальна кількість балів на іспиті становить 210, а мінімальний поріг для отримання сертифіката – 160 балів. Якщо необхідну кількість балів не набрано — у такому разі кандидат підтвердить рівень англійської нижче.
Сертифікати C1 Advanced є безстроковими, а отже, не мають терміну закінчення, що дуже зручно у довгостроковій перспективі.
Такий іспит варто складати тим, хто прагне вступити до університетів англомовних країн, або має намір влаштуватися на роботу, що вимагає високого рівня володіння англійською мовою. Також тестування корисно пройти для підтвердження своїх знань та отримання додаткової мотивації для їх покращення.
Яку б мету ви не переслідували, до іспиту важливо правильно підготуватися. Для цього не підійде звичайний курс, тож варто надати перевагу спеціалізованому курсу підготовки до CAE.
Кваліфіковані викладачі розкажуть про структуру тесту, екзаменаційні стратегії та можливі складнощі. Студенти будуть вчити відповідну лексику та граматику, практикуватимуться у вирішенні типових завдань із кожної секції іспиту та переглянуть приклади виконання завдань. Ознайомлення з кожною частиною іспиту дозволить почувати себе максимально впевнено на реальному тесті.
Поради для студентів
Звичайно, рівень англійської C1 досягнути зовсім не просто, проте з правильним підходом, усе можливо. Ось кілька порад для тих, хто має цю мету:
- Практикуйте мову щодня. Ви можете слухати аудіо, дивитися відеоролики, читати новини чи книги англійською принаймні 20-30 хвилин на день.
- Знайдіть партнера. Вивчення мови з кимось допоможе не втратити мотивацію та бути більш дисциплінованим. Також це буде корисно, якщо партнер має рівень C1 або вище.
- Більше уваги граматиці та лексиці. На рівні Advanced людина повинна володіти багатим словниковим запасом і знати граматику на досконалому рівні, тож присвятіть цьому достатньо часу.
- Використовуйте різні ресурси. Навчання має бути захопливим процесом, аби не відбити бажання досягнути бажаного та приносити ефективніші результати. Тож варто змінювати підходи та черпати знання з різноманітних ресурсів: підручників, відео на YouTube, мобільних програм.
- Розвивайте навички гармонійно. Пишіть есе та листи, спілкуйтеся з носіями мови, дивіться фільми та слухайте подкасти для того, щоб одночасно прокачувати всі навички.
- Ставте реальні цілі. Обʼєктивно оцінюйте власні можливості та час, який зможете виділяти на навчання. Краще поступовий та регулярний прогрес, ніж швидке виснаження та втрата інтересу до англійської.
- Мотивуйте себе. Відзначайте навіть свої маленькі досягнення, адже це допоможе продовжувати рух уперед і посилить вашу впевненість у власних здібностях.
Також ми підготували списки книг, фільмів та подкастів, які стануть у пригоді на шляху до рівня англійської С1.
Книги
Читання книг англійською мовою має безліч переваг: допомагає вдосконалити навички читання, розширити словниковий запас, ознайомитися з новими висловами та граматичними конструкціями, а також вивчити стиль письма та розмовної мови.
Крім того, книги підвищують рівень культури й освіченості та допомагають розширити світогляд. Тож зовсім не потрібно нехтувати цим методом вивчення мови.
Нижче пропонуємо список літератури, у якому ви неодмінно знайдете щось до смаку, аби вдосконалення мовних навичок відбувалося цікаво.
- Heart of Darkness by Joseph Conrad
- Lord of Flies by William Golding
- The Time Traveller’s Wife by Audrey Niffenegger
- Atonement by Ian McEwan
- And Then There Were None by Agatha Christie
- Lost by Gillian Flynn
Фільми
Про користь від перегляду фільмів англійською мовою годі й говорити. По-перше, це розвиває аудіювання, адже дивлячись кіно ви навчаєтеся розпізнавати тон, інтонацію, різні акценти та діалекти. По-друге, це знову ж таки допомагає поповнювати словниковий запас, почути фрази та слова, яких не зустрінете в підручниках. По-третє, фільми познайомитися з різними граматичними структурами та вимовою слів у реальних ситуаціях.
Дивлячись фільми англійською мовою, ви можете не тільки вдосконалити свої мовні навички, а й ознайомитися з культурними особливостями та традиціями англомовних країн та насолодитися цікавою історією. Обрати таку можете серед варіантів далі.
- I Heart Huckabees by David O. Russell
- The Grand Budapest Hotel by Wes Anderson
- The Legend of Tarzan by David Yates
- Mona Lisa Smile by Mike Newell
- Ocean’s Eleven by Steven Soderbergh
- Breakfast at Tiffany's by Blake Edwards
Подкасти
Прослуховування подкастів англійською сприяє покращенню розуміння мови на слух Це особливо корисно для тих, хто має проблеми з розумінням англійської мови в живому спілкуванні. та вимові, збагаченню вокабуляра, здатності зосереджуватися та засвоювати інформацію.
Подкасти містять пізнавальну інформацію про культуру, історію, науку та технології. Тож ви поєднуєте приємне з корисним, слухаючи випуск на цікаву вам тему англійською. Ми зібрали кілька різнопланових подкастів, серед яких ви зможете знайти щось до вподоби.
1. Unlocking Us with Brene Brown
Брене Браун — американська професорка й авторка книг. Вона відома своїми дослідженнями сорому, вразливості та лідерства, а також своїм виступом на TEDx у 2010 році, який отримав широку популярність. У цьому подкасті вона розмірковує над складними темами, які, однак відгукнуться багатьом.
2. ESLPod — English as a Second Language Podcast
Хороший подкаст для вивчення американської англійської. Кожен епізод присвячений окремій темі та триває близько 20 хвилин. Далі на слухачів чекає аналіз і детальне пояснення слів, які звучать у розмові.
Цей подкаст сподобається фанатам серіалу “Офіс”. Двоє акторок із серіалу, які також є найкращими подругами, переглядають кожен епізод і розповідають подробиці, які залишилися поза кадром.
4. Stuff You Missed in History Class
Цей подкаст розповідає про історичні події, зосереджуючись на найдивніших і найдивовижніших деталях. Тема може здатися складною, проте ведучі роблять усе, щоб швидко вас зацікавити. До речі, вони говорять американською англійською.
Рівень знання англійської С1 є мрією багатьох студентів. Його опанування залежить від мотивації, швидкості засвоєння нового матеріалу та умов навчання. Так чи інакше, досягнути бажаного може кожен, хто поставив перед собою чітку ціль та готовий працювати над її досягненням.
Хоч навчання й вимагає серйозних зусиль та дисципліни, опанування рівня володіння англійською мовою C1 відкриє перед його власником нові можливості та допоможе досягнути успіху в карʼєрі.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)