При вивченні англійської мови, кожна людина може пройти свій унікальний шлях від початкового до досконалого рівня володіння. Цей процес нагадує сходження по драбині, коли з кожним новим щаблем ви стаєте все більш вправними. Так само працюють і рівні володіння англійською мовою. ☝
Наприклад, ті, хто вивчають мову у молодшому віці, починають з дуже простих речей, таких як цифри та кольори. Далі вони вивчають слова, вирази й граматику, пов’язані з повсякденними темами. такими як тварини, сім’я, їжа та напої, спорт або ігри З часом завдання стають складнішими та потребують від нас глибших знань.
Однак, як зрозуміти коли час переходити від цифр, кольорів та базових структур до складних завдань? Як обʼєктивно перевірити свої мовні навички? Для цього вам знадобиться шкала CEFR.
Скільки всього рівнів?
Переважно у світі для визначення рівня володіння іноземними мовами використовують систему Common European Framework of Reference for Languages — Загальноєвропейські компетенції володіння іноземною мовою.
Їх створенню передувала проблема — відсутність єдиної системи оцінки знань мови для викладачів з усіх країн Європи.
Рекомендації були створені шведськими фахівцями для вимірювання знань всіх мов, поширених в Європі, поліпшення комунікації та співпраці вчителів на міжнародному рівні, а також для зручного та прозорого оцінювання студентів будь-якого віку з будь-якої країни.
Мовну компетенцію за цією системою оцінюють в рамках 4 основних навичок — говоріння, письмо, розуміння на слух та читання. Таким чином, фахівці створили шкалу з 6 рівнів та виділили чіткі критерії для кожного з них.
Відповідно до CEFR основних ступенів знання англійської всього 3 і це:
A/базовий або Basic User
На цій сходинці перебуває людина, яка тільки починаєте вивчати мову, знає й розуміє тільки окремі слова й фрази, що мінімально допоможуть зорієнтуватися в англомовному середовищі.
На такому рівні майже неможливо підтримувати активну розмову, читати довгі тексти, писати англійською щось більше, ніж особистий лист.
B/середній або Independent User
На такому етапі знань достатньо для відносно вільного спілкування з native speakers на загальні теми, можливості дивитися фільми в оригіналі та читати книги. Однак, варто підбирати матеріали відповідно до рівня.
C/просунутий або Proficient User
Той, хто дійшов до просунутого рівня, розуміє все або майже все під час розмови на специфічні й складні теми. На цьому етапі можна займатись професійною діяльністю та навчатися в англомовному середовищі.
Далі кожен рівень володіння англійською мовою за шкалою CEFR поділяється ще на два підрівні. Відповідно усього їх нараховують шість:
- Beginner — A1
- Elementary — A2
- Intermediate — B1
- Upper Intermediate — B2
- Advanced — C1
- Proficient — C2
Така градація знань англійської допоможе визначити, що вміє людина на кожному етапі вивчення мови.
Ми подивились на те, які є рівні англійської мови, а тепер розглянемо детальніше.
Рівень A1
A1 — перша сходинка під назвою Beginner або Breakthrough, прорив що зумовлює мінімальні знання англійської. Зазвичай власники цього рівня вивчали англійську колись давно і памʼятають лише кілька елементарних понять або починають шлях опанування мови з нуля. здебільшого — діти
Оскільки ця сходинка зумовлює створення фундаменту для подальшого поглибленого вивчення англійської, то на ній вивчаються базові мовні конструкції та поняття. Наприклад, дієслово to be та лексика з теми «родина».
На цьому найнижчому рівні англійської мови людина може висловлювати свою думку під час простих розмов, озвучити певний запит чи прохання, наприклад, у магазині. Може зрозуміти базову інформацію від друзів по листуванню.
My name is Anita. I'm 16 and I go to school in Brazil — Мене звуть Аніта. Мені 16 років, і я ходжу до школи у Бразилії.
Навички writing на рівні A1 обмежені, адже студенту до снаги написати лише кілька простих речень з буденною інформацією, здебільшого — у формі нотаток.
Експрес-тест
Після опису кожного ступеня пропонуємо вам пройти експрес-тест, щоб визначити свій рівень знань англійської мови і зрозуміти, який із них ви вже пройшли, а якому потрібно приділити більше уваги.
Рівень A2
Інша назва для цієї сходинки — Elementary або Waystage — проміжний етап. Цей рівень передбачає повторення та поглиблення базових знань для переходу на середній рівень володіння — В.
На цьому етапі кожна з навичок вже є більш розвиненою. У розмові людина може:
- висловлювати прості думки,
- формулювати запитання,
- обмінюватись інформацією на побутові теми.
Власники рівня A2 здатні писати короткі, прості нотатки та повідомлення, що стосуються нагальних потреб. Наприклад, особистий лист з подякою. Так само вони можуть читати прості, короткі тексти, рекламні оголошення чи меню в кафе, а ще розуміти на слух фрази з повсякденного життя. Наприклад, поверхневі свідчення про погоду, сім’ю, шопінг, місцевість, роботу.
Експрес-тест
Чи знайомі ви з такими темами? Перевіримо за допомогою тесту.
Рівень B1
Це третя сходинка володіння іноземною мовою відповідно до CEFR. Інша назва — Intermediate або Threshold. поріг
Сходинку B1 часто називають першим по-справжньому розмовним рівнем англійської, адже людина нарешті може повноцінно підтримати розмову та розгорнуто дати відповідь на запитання. Наприклад:
❓How was your camping holiday this year? Did you get washed away in all that rain?
➕ When we got there the campsite was closed because of flooding. But we were really lucky — the holiday company offered us a cottage instead for the same price.
Людина також може читати статті, журнали та адаптовані для цього рівня книги. Можливо, вона не буде розуміти певний відсоток слів чи окремі, але зможе вловити сенс у контексті або звернутися за допомогою до словника.
Крім цього, власник B1:
- розуміє більшість часів англійської та чим вони відрізняються, і може скласти зрозуміле речення з ними;
- пам’ятає, розуміє та часто користується модальними дієсловами;
- знає коли варто вживати конструкцію used to do, герундій чи інфінітив;
- як перетворити пряму мову на непряму.
На цьому етапі також може написати невеликий текст не ідеально, але зв’язно. Це, зокрема, стосується послідовності викладу думок та використання часів. Темою для написання може бути переглянутий фільм чи прочитана книга.
Експрес-тест
Чи описує перелічене вище рівень ваших знань? Визначити допоможе інтерактивний тест.
Рівень B2
Upper-Intermediate або Vantage — це досить високий рівень знань англійської мови, який потребує довготривалого вивчення, адже у середньому на досягнення такої позначки з нуля йде від 750-950 навчальних годин.
Маючи рівень B2 ви можете спілкуватися на найрізноманітніші теми, дивитися новини, фільми, серіали та лекції англійською й розуміти практично все.
У власників цього рівня є достатньо навичок, щоб читати книги відповідної складності, статті та репортажі, пов’язані з регулярними проблемами.
Під час обговорення людина здатна відстоювати свою думку, аргументувати її, використовуючи свій глибокий словниковий запас. Теж саме вона може зробити у письмовому вигляді.
Більше про знання людини на цьому рівні:
- активно використовує часи групи Perfect у своєму мовленні та на письмі;
- розуміє умовні речення різних типів, пам’ятає принцип їхньої побудови та часто вживає;
- вміє будувати речення з підрядними частинами;
- може розповісти про плани за допомогою will, wish та going to.
Експрес-тест
Для того щоб дізнатися, чи володієте ви перерахованими вище навичками, рекомендуємо пройти експрес-тест!
Рівень C1
Інакше цю сходинку називають Effective Operational Proficiency або Advanced. Для багатьох такий рівень — мета, адже з ним ви можете вільно послуговуватись мовою у будь-яких обставинах.
Власник C1 здатний без проблем спілкуватися на різні теми, навіть якщо вони не входять до списку його інтересів, вловлювати деталі, прихований зміст та емоції під час розмови.
Він може сприймати велику кількість інформації на слух та паралельно аналізувати її. Здатний читати достатньо швидко, щоб впоратися з навчальним курсом.
Може писати довгі тексти на будь-яку тему, гарно виражати власну думку, використовувати різноманітну лексику, сталі вирази та ідіоми.
Детальніше про вміння на рівні Advanced:
- людина здатна читати неадаптовані тексти з повним розумінням суті та окремих деталей;
- здатна зрозуміти співрозмовника, який має акцент;
- без проблем вживає усі часи, які потрібні для розповіді;
- легко послуговується складними граматичними конструкціями.
Експрес-тест
Перевірити, чи володієте ви навичками рівня Advanced, допоможе короткий тест.
Рівень C2
Це найвищий рівень англійської мови. Є поширений міф, що C2 — це рівень native speakers. Однак, хоч і C2 дає можливість здійснювати мовою вузькоспрямовану наукову або професійну діяльність, розуміти діалекти, контексти, приховані сенси, але все ж не є рівнем носія.
Поза цим, мовець з Proficient або іноді цей рівень називають Mastery може говорити навіть на вузькоспеціалізовану тему, читати в оригіналі будь-які тексти — науково-популярні книги, наукові статті, художню чи бізнесову літературу.
Як правило, рівнем Proficiency володіють уже дорослі, адже час, який потрібно витратити та кількість знань, що потрібно засвоїти, не доступні для підлітка. ба більше — дитини
Експрес-тест
Отже, перевірити чи володієте ви найвищим рівнем знань англійської мови — Proficient, ви можете за допомогою тестових завдань.
Власне для опанування кожного рівня є визначена кількість навчальних годин. Однак, навчання має бути якісним та спиратись на міжнародні принципи викладання англійської мови, а також зі збалансованим розвитком всіх важливих мовних навичок.
Наступна таблиця допоможе вам дізнатись скільки вивчаються різні рівні англійської мови, а також скільки часу ви маєте витратити на навчання, аби досягнути бажаного результату.
Рівень |
Години вивчення кожного окремого рівня |
Години для досягнення рівня «з нуля» |
---|---|---|
A1 | 90 – 100 | 90 – 100 |
A2 | 100 – 150 | 190 – 250 |
B1 | 160 – 240 | 350 – 490 |
B2 | 180 – 260 | 530 – 750 |
C1 | 200 – 300 | 730 – 1050 |
C2 | 300 – 400 | 1030 – 1450 |
Зверніть увагу: час розрахований фахівцями, тож, подолати рівень B1 за 70 годин, замість мінімальних 160 — неможливо.
Цей час дає змогу не лише ознайомитись з новою інформацією, а і закріпити її, створивши надійний фундамент для наступного рівня.
Крім того, загальний час вивчення «з нуля» не враховує пауз у навчанні, які можуть негативно впливати на рівень.
Рівні знання англійської мови: таблиця
Для того, щоб чітко проілюструвати всі навички для кожного рівня, ми створили зручну таблицю. Пропонуємо дослідити її разом!
Співвідношення балів іспиту до рівня
Рівні знань англійської визначаються не лише за критеріями, які ми згадали вище, а й за допомогою міжнародних іспитів, бали яких вказують на майстерність мовця.
Пропонуємо розглянути таблицю співвідношення рівня до балів різних іспитів.
Рівень | Кембриджські іспити | Інші іспити |
---|---|---|
A1 |
Pre A1 Starters — pass A1 Movers (YLE Movers) — pass A2 Key — 110 – 119, grade B/C |
— |
A2 |
A2 Flyers — pass A2 Key — 120 – 139, grade B/C B1 Preliminary — 120 – 139 |
IELTS: 3.0 – 3.5 |
B1 |
A2 Key — 140 – 150, grade A B1 Preliminary — 140 – 159, grade B/C B2 First — 140 – 159 |
IELTS: 4.0 – 5.0 TOEFL: 42 – 71 |
B2 |
B1 Preliminary — 160 – 170, grade A B2 First — 160 – 179, grade B/C C1 Advanced — 160 – 179 |
IELTS: 5.5 – 6.5 TOEFL: 72 – 94 |
C1 |
B2 First — 180 – 190, grade A C1 Advanced — 180 – 199, grade B/C C2 Proficiency — 180 – 199 |
IELTS: 7.0 – 8.0 TOEFL: 95 – 113 |
C2 |
C1 Advanced — 200 – 210, grade A C2 Proficiency — 200 – 230, grade A/B/C |
IELTS: 8.5 – 9.0 TOEFL: 114 – 120 |
Як перевірити рівень володіння англійською
Спершу треба визначити мету перевірки, здебільшого це:
- зʼясування рівня для початку навчання на курсах або перевірки власних знань,
- зʼясування рівня для підтвердження своєї компетентності для роботи / вступу до вишу / отримання міграційних документів.
Тож, способів перевірки рівнів знань англійської мови у вас теж два. Перший — безплатні адаптовані тести. Наприклад, ми пропонуємо пройти тестування на сайті, яке дасть змогу:
- побачити поточні знання,
- дізнатись слабкі місця,
- визначити яке навчання краще обрати.
Другий — це звісно міжнародні екзамени, які по завершенню надають сертифікат, який слугуватиме офіційним підтвердженням для більшості установ. Однак, якщо ви точно знаєте куди надсилатимете підтвердження, то рекомендуємо завчасно дізнатись який саме іспит вам краще обрати.
Загалом результати, які приймають у більшості країн світу дають:
- IELTS,
- TOEFL,
- Linguaskill,
- Cambridge English.
Ці тести або мультирівневі, наприклад, IELTS, TOEFL та Linguaskill, або доступні за різними рівнями CEFR. А такий підхід має ряд переваг:
- Чіткі цілі навчання: іспити на основі кожного рівня чітко показують навички, які потрібно опанувати на кожній сходинці.
- Кращий прогрес: дослідження Кембриджського університету свідчить про те, що екзамени на основі рівнів дуже мотивують. Люди різного віку полюбляють рухатися вгору, де сходинки — це рівні знання англійської мови. Завдяки цьому учні також більше усвідомлюють, над чим потрібно працювати для досягнення успіху.
- Підтримка батьків: якщо діти навчаються у школах, де можна скласти іспит Cambridge English, батьки більше усвідомлюють сильні та слабкі сторони дитини та здатні підтримувати її у навчанні та мотивації.
- Впевненість на іспитах: дослідження Кембриджу також свідчить про те, що студенти відчувають менше занепокоєння, якщо вже складали іспит на попередньому рівні.
Оскільки рівні англійської мови викликають безліч питань у студентів, ми вирішили відповісти на 5 найпоширеніших запитань, з якими, після тестування, часто звертаються до наших менеджерів.
Чому всі курси в Grade Education Centre тривають саме 4,5 місяці?
Цей термін навчання розрахований на половину рівня, відповідно повністю закрити рівень студент може за 9 місяців. Це стосується більших рівнів, які вимагають від 100 годин на вивчення. У нас на сайті ви можете побачити, що всі рівні, крім A1, поділені на 2 курси.
Крім того, 4,5 місяці — це оптимальна тривалість курсу для дорослих студентів. Такий термін допомагає студентам залишатися:
- мотивованими у навчанні,
- гнучкими у життєвих перспективах
- та не боятися починати навчальний курс.
Адже якщо курс триває 9 місяців, то неодмінно з’являються побоювання — «Чи я зможу відвідати всі заняття?», «А що, як мені знадобиться перерва…» та інші.
Що таке рівень Pre-Intermediate?
Існує практика розбивати рівень B1 на дві частини — Pre-Intermediate та Intermediate. Тобто, фактично Pre-Intermediate є першою половиною B1.
Чому рівень B1 розбивається таким чином? Річ у тому, що це великий рівень, обробка якого потребує багато часу.
Якісне опановування рівня B1 — дуже важливе, оскільки на ньому закладається база володіння основними граматичними структурами й лексикою, які дозволяють студентам спілкуватися на широке коло побутових тем.
Чому деякі рівні поділені на два курси?
Рівні володіння англійською мовою передбачають певний час вивчення кожного з них. Підручники, написані провідними видавництвами, такими, як Cambridge University Press, Oxford University Press, MM Publications, Macmillan, Pearson, NGL, розраховані на 80–100 годин, а отже, одного підручника недостатньо для того, щоб повноцінно пройти рівень. До цієї проблеми є два рішення.
1. Запланувати один курс на 150–200 годин, і всі ті години, які не “покриває” підручник, заповнити додатковими матеріалами.
Якщо ви вивчали англійську в мовній школі, то, напевно, пам’ятаєте, як викладач приносив на заняття копії з додатковим матеріалом із відповідної теми.
2. Ми у центрі вирішили розбити один рівень на 2 частини, наприклад, B1.1 та B1.2, і на кожен рівень брати окремий підручник.
У цього підходу є переваги, наприклад, постійне повторення пройденого матеріалу. Уявіть собі, що навчаєтесь на рівні B1.1. Наприклад, ви обов’язково пройдете Past Simple та Past Continuous спочатку на B1.1, а на рівні B1.2 ви вже працюватимете за новим підручником, а тому знову матимете змогу повторити цю граматику.
Такий підхід крім всього іншого, є більш системним, адже спочатку ви опануєте всі лексичні та граматичні теми одного підручника, на їх основі потренуєте всі мовні навички, а потім перейдете до наступного, де повторюватимете та закріплюватимете інформацію. Також на другому підрівні ви опануєте нову лексику, а у розділі граматики, відпрацюєте ті самі структури в нових мовних ситуаціях та вивчите нові функції цих структур. Отже, саме такий систематизований формат навчання дозволяє засвоїти рівні англійської мови максимально органічно та продуктивно.
Тоді як, коли вчитель використовує додаткові матеріали, вам доводиться стрибати з однієї лексичної або граматичної теми на іншу.
Який рівень може здобути дитина?
Загалом, це залежить від того в якій школі займається дитина, чи є в ній поглиблене вивчення мови, чи займається додатково та звісно, від інших, індивідуальних факторів. Однак, в українській системі освіти випускник 11 класу здаватиме ЗНО, або НМТ яке розраховане на рівень будь-якої загальноосвітньої школи — B1.
Школи або класи з поглибленим вивченням можуть забезпечити знання на рівні B2.
Загалом, підлітки можуть опанувати мову до закріпленого рівня B2.
Тож, пропонуємо наостанок закріпити основну інформацію про рівні англійської мови, яку має знати кожен, хто вивчає або планує вивчати мову.
- Система поділу знань за рівнями є офіційно визнаною, а тому має чіткі критерії та вимоги до навчання. Їм можна довіряти та за їх допомогою можна перевіряти кваліфікованість та професійність мовних курсів та шкіл.
- Всього рівнів є 6, але вони можуть ділитись на підрівні. Головне, аби час, витрачений на вивчення кожного рівня на курсах збігався з офіційно визначеним.
- Є два варіанти перевірки ваших знань — адаптовані тести на визначення рівня, міжнародні іспити, результат яких показує рівень.
- Тільки знаючи глибину своїх поточних знань можна якісно вивчати мову. Адже, якщо ви оберете курс не свого рівня — ефективно засвоїти інформацію не вдасться.
- Рівні вивчення англійської краще не оцінювати самостійно лише за офіційними критеріями для кожного, а звернутися за допомогою до кваліфікованого викладача.
Також закріпити знання про систему CEFR вам може допомогти коротке відео від Кембриджського університету!
Ну ось і все! Тепер ви точно знаєте яка система допомагає обʼєктивно та прозоро оцінювати рівень знань студентів, а також більше про офіційні іспити та визначення рівня для себе.
Памʼятайте, що ви завжди можете звернутись до фахівців нашого освітнього центру для максимально чіткої та обʼєктивної оцінки знань, а також, аби записатися на курси англійської мови та обрати конкретний навчальний курс.
Бажаємо вам сил та наснаги на шляху до мовної досконалості!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)