Mixed Conditional — це один з типів умовних речень в англійській, а саме змішаний. З його допомогою виражаються нереальні умови, які показують, що все могло б бути по-іншому.
«Якби я добре вчив англійську в школі, то мені б не потрібно було зараз починати все з нуля!» Це часто можна почути від дорослих студентів, і це стосується не лише англійської. Адже ми часто шкодуємо про те, що сталось, чи аналізуємо, як би склалося життя, якби не певні події…
Отож, як ви вже зрозуміли, мова йтиме про те, що відбувалося чи не відбувалося з нами сьогодні, якби не певні умови чи ситуації, які сталися в минулому. І власне в англійській мові про такі речі ми розповідаємо за допомогою змішаного типу умовних речень або Mixed Conditionals.
Для чого потрібні Mixed Conditionals?
Ми вже зазначили, що основна ціль, для якої існує цей змішаний тип умовних речень, — це вираження нереальної умови. У таких реченнях ми завжди використовуємо слово «Якби» — ‘If‘.
Раніше ми писали про нульовий та три основних типи умовних речень в англійській мові.
Отже, запамʼятайте: основне, що об'єднує ці всі типи, в тому числі й змішані — це наявність певної умови, яка зазвичай виражається через if-clause та основної дії, яку описує main clause.
Умова може бути як реальною, так і нереальною — тобто такою, яка не відбулася чи не може відбутися. Наприклад:
- «Якби я добре вчив англійську в школі» — це нереальна умова в минулому, адже насправді «Я не добре вчив англійську в школі».
- «Якби я не боялася павуків» — це нереальна умова в теперішньому, адже насправді «Я їх дуже боюся».
У mixed conditionals умова завжди нереальна. Тобто ми завжди говоримо про те, що не відбулося/відбулося чи не відбувається/відбувається, щось було/не було чи є/не є.
Ще кілька прикладів:
- If I had caught that flight, I might be dead now — Якби я сів але я не сів на той літак, я б зараз був мертвий;
- If you hadn’t wasted all your money, you wouldn’t be as poor as a church mouse now — Якби ти не розтринькав але ти розтринькав усі свої гроші, ти б зараз не був бідний як церковна миша;
- If my English was better, I would have helped you to translate that letter — Якби я краще знав але моя англійська бажає кращого англійську, я б допоміг тобі перекласти того листа;
- If I weren’t afraid of spiders, I would have picked it up then — Якби я не боялась але я боюся павуків, я б тоді його взяла в руки.
Отже, мова йде про гіпотетичну умову в минулому чи теперішньому.
Основні типи умовних речень
Оскільки ми вже згадали про інші типи умовних речень, пропонуємо коротко подивитися таблицю з прикладами кожного з них, аби зрозуміти різницю в умовах та структурі.
Тип | Структура | Приклад |
---|---|---|
Zero Conditional | If + Present Simple ➕ Present Simple | If you heat water to 100°C, it boils. |
First Conditional | If + Present Simple, ➕ modal verb + infinitive | If it rains tomorrow, I will stay home. |
Second Conditional | If + Past Simple, ➕ modal verb + infinitive | If I had a million dollars, I would buy a big house. |
Third Conditional | If + Past Perfect, ➕ would have + Past Participle | If she had studied harder, she would have passed the exam. |
Mixed Conditional |
If + 2nd Conditional, ➕ 3d Conditional If + 3d Conditional, ➕ 2nd Conditional |
If she used the chance, she wouldn’t have become so unhappy. If he had taken the job, he would be living in New York now. |
Mixed Conditionals: правила і приклади
Тепер детальніше розглянемо, яка формула застосовується, щоб будувати змішаний тип умовних речень.
У таблиці видно, що Mixed Conditional має два типи, які фактично є поєднаннями Second Conditional та Third Conditional.
Перший тип
Такі речення розповідають про гіпотетичну умову в минулому та її наслідки для теперішнього часу. Тобто, якби це сталося / не сталося (в минулому), то (зараз) було б так. Наприклад:
- If I had caught that flight I might/might be dead now — Якби я сів на той літак, я б зараз був мертвий;
- If I had listened to my parents, I wouldn’t be in so much trouble now — Якби я тоді послухав своїх батьків, в мене б не було таких проблем зараз.
Отже, для того, щоб побудувати речення потрібно використовувати таку структуру:
Ще кілька прикладів:
- If someone hadn’t left his passport at home, we could be in Bali now — Якби дехто не забув паспорт вдома, ми зараз були на Балі;
- If you had used sunscreen, you would not be red now — Якби ти використовувала сонцезахисний крем, ти б зараз не була така червона.
Другий тип
Інші речення змішаного типу навпаки розповідають про гіпотетичну умову в теперішньому та її наслідки в минулому. Тобто, якби щось було чи не було так як є, то в минулому все могло б статися по-іншому. Наприклад:
- If she wasn’t so ambitious and hardworking she would not have been promoted — Якби вона не була така амбіційна та працьовита, ніхто б її не підвищив;
- If I had a mobile, I would have called you last night — Якби в мене був телефон, я б тобі подзвонила вчора ввечері.
Отже, для того, щоб побудувати речення потрібно використовувати таку структуру:
Ще кілька прикладів:
- If there was no oil in the UAE, they wouldn’t have become so rich and developed — Якби в ОАЕ не було нафти, вони б не стали такі багаті та розвинені;
- If I were you, I wouldn’t have forgotten about my birthday! It was last month — На твоєму місці я б не забула про свій день народження! Він був минулого тижня!
- If I were a good cook, I could have invited my friends for dinner. But we went to a restaurant — Якби я вміла добре готувати, я б запросила друзів на вечерю. Але ми пішли в ресторан.
Якщо ви вже розібралися з цим типом умовних речень, то тепер можете їх впевнено вживати в розмові. Попрактикуватися та підтягнути свою англійську можна на курсах Grade Education Centre та на розмовних клубах, які проходять щовихідних та є абсолютно безоплатними для наших студентів.
FAQ
Аби впевнено експериментувати з різними підтекстами та відтінками значень, подивімося ще раз на ключові правила та пояснення про Mixed Conditional.
⏩ Що таке Mixed Conditional?
Це тип умовних речень, який показує нереальні умови та те, як вони могли б змінити події.
⏩ Яким буває Mixed Conditional?
Є два типи, в яких поєднуються Second та Third Conditional. В одному випадку описується гіпотетична подія в минулому, яка могла б вплинути на теперішнє. А в другому — про гіпотетичну подію в теперішньому, яка могла б змінити ситуацію в минулому.
⏩ Яка структура Mixed Conditional?
Це дві формули:
- If + Past Perfect / Past Perfect Continuous, ➕ would/might/could + verb
- If + Past Simple, ➕ would/might/could have + Past Participle
І оскільки найважливіше у вивченні мови — це практика, пройдіть короткий онлайн-тест на цей тип умовних речень.
Тест на Mixed Conditional
Обирайте правильний на вашу думку варіант та тисніть кнопку ‘Submit’.
Keep learning!
Коментарі
Мені сподобалася стаття.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)