☝ Відкриємо секрет: для того, щоб досягнути карʼєрних та особистісних висот, рано чи пізно вам доведеться вивчати англійську мову.
Авжеж, мовний шлях кожної людини різний, проте є поширені питання та проблеми, які турбують всіх.
У цьому блозі ми розглянемо найпопулярніші побоювання новачків у процесі вивчення англійської мови та розповімо, як з ними боротися.
З чого почати та куди рухатися?
Перш ніж почати вивчати мову варто оцінити власні знання за шкалою CEFR. Загалом ця система передбачає 6 рівнів мовної компетенції:
A1 | Beginner |
A2 | Elementary |
B1 | Intermediate |
B2 | Upper-Intermediate |
C1 | Advanced |
C2 | Proficiency |
Зазвичай новачки розпочинають процес навчання з рівня А1, проте освітній центр Grade враховує всі особливості студентів.
Саме тому наші фахівці розробили спеціальний курс А1.1, який розрахований на тих, хто ніколи не вчив англійську, не має попередньої мовної бази та потребує більше часу на засвоєння інформації ніж ті, хто хоч і давно, але вивчав основи англійської.
Ця навчальна програма створена для вивчення лексики та граматики на базовому рівні. Крім того, студенти рівня А1.1 вчаться висловлювати свої думки в усній та письмовій формах.
Якщо учень успішно засвоїть інформацію, то у нього зʼявиться можливість одразу перейти на рівень А2. Водночас ті, у кого по закінченню курсу будуть певні недопрацювання, зможуть продовжити навчання на рівні А1.2.
До речі, мовознавці підрахували оптимальну кількість годин для опанування кожного з рівнів англійської мови.
Рівень | Час на вивчення |
---|---|
A1 | 90 — 100 годин |
A2 | 100 — 150 годин |
B1 | 160 — 240 годин |
B2 | 180 — 260 годин |
C1 | 200 — 300 годин |
C2 | 300 — 400 годин |
Тож, як бачите, для гарного результату необхідно запастися часом та терпінням.
У наступних розділах ми розглянемо найпоширеніші страхи новачків, які тільки-но розпочинають свою мовну подорож і шляхи до подолання.
Страх №1 — робити помилки
Багато людей, які починають вивчати англійську, стурбовані тим, що вони можуть припускатися помилок. Однак, це необхідна частина навчання, а розглядати їх слід лише як можливість вдосконалити свої навички, а не привід опускати руки.
Тут варто зрозуміти, що похибки у процесі опанування мови можуть бути ознакою того, що ви активно навчаєтесь і намагаєтеся використати нові структури чи слова. А це — величезний плюс!
Памʼятайте, що навіть носії роблять помилки, тому важливо не уникати їх, а аналізувати та робити висновки.
Загалом, слід перетворити страх перед помилками у стимул для вдосконалення.
Страх №2 — не розуміти значення слів
Ті, хто перебуває на початкових рівнях, бояться не зрозуміти своїх співрозмовників. Проте не варто перейматися — це також природний етап вивчення мови.
Звісно, складні граматичні конструкції чи структури речення можуть викликати тривогу. В такому випадку варто запамʼятати, що опанування мови — поступовий процес. Тобто чим більше часу ви навчаєтесь, тим зрозумілішими стають граматика, мовлення та окремі слова.
Крім того, серед новачків поширений страх швидкого мовлення, особливо у носіїв.
Для того, аби краще адаптуватися до різних акцентів та швидкостей, ви можете переглядати фільми, серіали та слухати подкасти англійською мовою.
Страх №3 — виявити, що навчання було неефективним
Іноді страх того, що вивчення англійської мови може бути невдалим, особливо, якщо такий досвід вже був, перешкоджає ефективному процесу засвоєння інформації.
Крім того, цей фактор може впливати на мотивацію та дисципліну. У такому випадку слід визначити чинники появи такого страху.
Найчастіше на неефективне навчання впливають:
- нереалістичні очікування
Зазвичай новачки думають, що вивчити англійську мову можна швидко та легко, однак це постійний процес, і успіх може вимагати часу та терпіння.
- постійне порівняння себе з іншими
Систематичне порівнювання свого прогресу з іншими студентами може призвести до відчуття невдоволення та демотивації.
Памʼятайте, що кожна людина вивчає мову у власному темпі, тому важливо фокусуватися на своїх проблемах та досягненнях.
- хибна оцінка власного прогресу
Іноді студенти можуть неправильно оцінювати свій прогрес і піддавати себе зайвому стресу. Протягом навчання слід вести щоденник чи журнал, де ви відзначатимете свої досягнення. А також чудовим варіантом відстежування прогресу є регулярні тестування за вивченими темами.
Страх №4 — спілкуватися з носіями
Студенти на низьких рівнях вивчення англійської бояться, що їхні знання не є достатніми для ефективного спілкування з носіями мови.
Неправильна вимова, недостатня кількість лексичного запасу, складність у висловленні думок — усі ці фактори можуть створити барʼєр для вільного спілкування англійською мовою.
Однак впоратись з цим допоможе лише постійна практика!
З часом ви вивчите більше слів та граматичних конструкцій, зможете краще пояснювати свою думку та оперувати різними комунікаційними стратегіями, а отже перелік тем, на які ви зможете дискутувати з носіями, розшириться.
Страх № 5 — йти у невідомість
На початку мовного шляху студенти зазвичай невпевнені, тому бояться вивчати нові слова, граматику чи інші особливості англійської мови.
Страх перед невідомим може змушувати зупинятись у вивченні англійської. Не варто боятися говорити, вивчати та використовувати знання на практиці — все це ваш особистий унікальний досвід, який формує нові знання.
Ефективні поради для вивчення англійської
Вивчення англійської мови може бути захопливим та ефективним, якщо ви використовуєте правильні підходи та стратегії. Ми підготували кілька порад, які допоможуть зробити процес навчання незабутнім та максимально продуктивним.
Вчитися ніколи не пізно
Як би банально це не звучало, проте не варто зважати на свій вік протягом навчального процесу. Не бійтесь осуду, помилок та тривалого засвоєння інформації.
До речі, фахівці Кембриджського університету розрахували, що найшвидше навчаються саме дорослі, а на навчання дітей, очевидно, йде найбільше часу.
Звісно, для кожного формула успіху індивідуальна, проте спеціалісти визначили, що для того, щоб пройти шлях від А1 до С2, потрібно понад п'ять років.
І це за умови, що ви приділятимете англійській щонайменше чотири години на тиждень.
Чітко визначте мету навчання
Буває, що люди вивчають англійську «бо треба». На жаль, так не досягти успіху, адже для ефективного результату та підтримки мотивації студент повинен чітко бачити власну мету навчання.
Це може бути вступ до вишу чи робота за кордоном, подорожі, виведення бізнесу на міжнародний ринок чи особистий розвиток.
Словом, для гарного результату потрібно чітко знати свою кінцеву мету — галузь, де англійська якісно покращить ваше життя.
Навчайтесь систематично
Процес навчання повинен бути постійним для підтримки старих знань та набуття нових.
Великі перерви між заняттями точно не підуть на користь, адже ви поступово забуватимете все, що вивчали, а прогрес відкотиться назад.
Для ефективного вивчення англійської необхідно розробити розклад уроків, визначити тривалість заняття і дотримуватись графіка.
Використовуйте різні ресурси
У процесі навчання користуйтеся різноманітними джерелами для здобуття знань.
Важливо не лише «зубрити» правила з підручника, а й переглядати різноманітні відеоуроки, прослуховувати подкасти, використовувати мобільні застосунки та онлайн-курси.
Усі ці технологічні можливості допоможуть вам пропрацювати 4 головні мовні навички та прокачати свій рівень володіння мовою.
Зокрема, для додаткової практики користуйтеся такими застосунками:
Вивчайте слова в контексті
Не варто дотримуватись старих методик навчання: вчити напамʼять уривки текстів, переклад слів, правила граматики.
Для ефективного засвоєння лексики важливо не лише запамʼятовувати окремі слова, але й вивчати їхній контекст вживання. Це допомагає краще усвідомити їхнє значення та правильно використовувати під час спілкування.
Чому новачкам важливо навчатися на якісних курсах?
У нашому суспільстві побутує думка, що студент може так-сяк дійти до середнього рівня і вже тоді серйозно «взятися» за навчання.
Ця думка хибна, адже у цій справі чи не найважливіше — потужний фундамент для успішного подальшого вивчення.
Звісно, самостійно піднятися на мовний Олімп можливо, але цей процес вимагає максимальної концентрації, мотивації, дисципліни, сил, ресурсів та часу, а також поглибленого вивчення методик навчання та покращення розуміння того, як взагалі вивчається друга мова.
Ось чому важливо з самого початку мовного шляху вивчати англійську на якісних курсах з професійними викладачами.
Власне, у Grade Education Centre працюють кваліфіковані викладачі з багаторічним досвідом. На заняттях вони активно використовують інтерактивні вправи, сучасні методики навчання та технологічні новинки для оптимізації процесу навчання.
Крім того, у студентів нашого центру є можливість самостійно обрати формат навчання, онлайн чи офлайн а також — зручний графік занять.
Ба більше, у кожного студента є особистий менеджер, який допомагає розібратися з технічними питаннями та навчатися за ефективною програмою.
А ще наші студенти не носять на заняття купу книг, адже у кожного з них є персональний кабінет, де можна виконувати домашні завдання, отримувати фідбек викладача та відстежувати власний прогрес.
Ну і звісно «вишенькою на торті» є безплатний пробний урок, на який може прийти кожен, хто прагне вивчати англійську у нашому центрі або ж спробувати той формат та підхід, який пропонуємо ми.
Сподіваємося, що ці поради стануть вам у пригоді, коли ви врешті наважитеся вивчати англійську мову. Памʼятайте, що шлях студента — довгий і тернистий, а пройшовши його ви станете сильнішими, впевненішими та амбітнішими.
Відкриваючи підручник з англійської мови, ви відкриваєте нові можливості!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)